Toon posts:

Eenmalige applicatie ontwikkeling voor commercieel gebruik

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb advies nodig, ik werk hier bij een bedrijf dat zich gespecialiseerd heeft in drukwerk en het ontwikkelen van websites. Nu wil dit bedrijf eenmalig een windows applicatie ontwikkelen. Het probleem is echter dat men deze applicatie commercieel wilt verspreiden, nu vraag ik mezelf af wat is het slimste om te doen. De programmeur is bekend met delpi, c++, java & mfc. Met welke toolkit zou er gewerkt moeten worden. Qt, MFC of misschien zelfs nog iets anders. Denk er echter wel aan, dat deze applicatie ontwikkeling eenmalig is en dat de licentie van de toolkit om de applicatie commercieel mee uit te geven in verhouding met dit is.

Bijvoorbaat dank ;)

  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 20:46
Tja, je kiest 'the right tool for the right job'.
Alles hangt er dus vanaf wat die applicatie precies is. Is het een database-applicatie? Dan lijkt Delphi mij het meest geschikt.
Moet de applicatie op verschillende platformen (Win/Linux/Unix) kunnen draaien, kies dan Java.
...

https://fgheysels.github.io/


  • mulder
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23:57

mulder

ik spuug op het trottoir

Voor een applicatie moet je de juiste tool zien te vinden dus. Hmmmm.

Misschien moet je eerst maar eens een inventaris maken over wat & hoe & waar het aan moet voldoen...

oogjes open, snaveltjes dicht


Verwijderd

Je geeft te weinig informatie over de gewenste functionaliteit van te bouwen applicatie, de bedoelde gebruikersgroep, en het budget en de gwenste prijsstelling.

Overigens heeft voor zover ik weet geen van de door jou genoemde toolkits een licentie per uitgeleverde applicatie, dus spreid je de kosten van de licentie over het aantal verkochte paketten. In dat geval worden de ontwikkel- en onderhoudskosten van groter belang.

Verwijderd

Topicstarter
Sorry, idd jullie hebben gelijk jongens ;)

Het gaat om een applicatie die in staat moet zijn om na invoer van statestieken
wat honkbal zaken gaat bepalen. Ik heb nog geen echt overzicht van wat de applicatie moet kunnen, behalve dan wat hierboven staat. Omdat het commercieel is, moet het zeker ontwikkeld worden voor een Windows platform, afhankelijk van wat de opdrachtgever nog meer wilt, blijft het bij een windows applicatie die instaat moet zijn om na invoer, honkbal statestieken te bepalen. Met alle standaard windows functionaliteiten, zoals printen, opslaan en inlezen.

Het grote probleem ligt niet zozeer bij wat ik moet maken, alswel met de kosten van een geldige licentie, zodat de applicatie ook commercieel uitgegeven kan worden. Natuurlijk kan je als klein bedrijf(lees 6-10 man) een dure licentie aanschaffen, maar dat is zonde als je maar eenmalig een applicatie uitgeeft. Daarom vraag ik mezelf wat, wat zou het slimst zijn om aan te schaffen. Een QT licentie, een delphi licentie, een MFC licentie, een Java licentie en noem maar op.

Ik hoop dat jullie hier iets meer mee kunnen...

  • kenneth
  • Registratie: September 2001
  • Niet online

kenneth

achter de duinen

Een Java licentie kost voor zover ik weet niets. Goeie omgevingen (bv. netbeans) zijn beschikbaar, en veel gratis en goede toolkits voor allerlei toepassingen (van databasekoppelingen tot complete applicatie servers).
QT kost geld maar is alleen een toolkit en daar heb je dus nog een programmeeromgeving voor nodig. Evenzo voor MFC, maar die kost geen geld.
Delphi is een complete omgeving, prijzen kan je bij je reseller opvragen.

Look, runners deal in discomfort. After you get past a certain point, that’s all there really is. There is no finesse here.


Verwijderd

Topicstarter
Na nog wat navraag te hebben gedaan.
Het gaat om een database systeempje als applicatie, welke instaat moet zijn
om aan de hand van ingevoerde honkbal gegevens(wedstrijden, slag gemiddeldes, enzo) verschillende zaken te bepalen. Zoals de invulling van teams enzovoorts...

Natuurlijk moet het er gelikt uitzien en makkelijk te gebruiken zijn.
Wat voor omgeving raden jullie aan? Delphi, C++ Builder, QT?

  • Peetman
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 27-08 23:01

Peetman

Tjah....

Gebruik een omgeving waar de programmeur het beste in thuis is en gebruik een omgeving waar je via sleur en pleur snel een mooie windows interface in kan maken.
Pagina: 1