Verwijderd schreef op 18 November 2002 @ 15:35:
Ik heb een Pioneer 454 die slikt alles:)
Maar met 352x288 heb ik dan toch gewoon 25 beelden... Hetzelfde als wat je bereikt door te deinterlacen?
P.s overigens ik heb het geprobeerd 352x576 interlaced te coderen. Het beeld trilt een beetje ik vind het niet echt heel prettig ziet er brij onrustig uit op TV.
De resolutie heeft niks te maken met het aantal frames per seconde. Het er onrustig uitzien van het plaatje zou ik eerst zelf even moeten zien, zo kan ik niet zeggen wat daarvan de oorzaak is. Misschien zijn er iets te veel contrasten tussen de fields en dan krijg je dit soort artifacts door het interlacen van de tv.
Als je een programma gebruikt waarbij je nog wat filters tot je beschikking hebt, zou je kunnen proberen een kleine vertikale blur toe te passen (0,7 pixel zofo).
EaS schreef op 18 November 2002 @ 15:38:
Ik dacht dat de meeste DVD's toch progressive scan zijn, dus volledige frames.
Dit ziet er op TV toch perfect uit !?
Ik kan me dan ook voorstellen dat je met een DC10+ opgenomen materiaal (MJPEG in bijv. 768x576), met een goed de-interlace filter (ReelSmart FieldsKit) dan op zou willen slaan in het progressive scan formaat.
En dan in MPEG-2 ook wegschrijven met progressive frames (zoals dat bij CCE kan).
Heb je op beide media (Monitor & TV) toch een goed beeld. Of worden er met die progressive scan DVD's nog trucs uitgehaald ?
Zit ik hier in de goede richting ? Of slaat dit helemaal nergens op ?
Als je een DVD of film kijkt op een tv, dan zie ik nog steeds die bijwerkingen van het feit dat je geen fields gebruiken bij het opnemen. Sommige dingen zijn schokkeriger dan bij video. Maar daar raak je aan gewend na een tijdje kijken.
Uiteraard zijn DVD in full frame. Meestal zijn de 24 frames van de film, door middel van 'pulldown' omgezet in 50 fields (25 frames). Hierdoor blijft de snelheid van de film bewaard en heb je een (heel) klein beetje geïnterlacete frames. Dit wordt niet altijd gedaan. Vaak wordt een film in Europa gewoon wat korter omdat 24 f/s hier met 25 f/s wordt gemasterd en uitgezonden.
Verwijderd schreef op 18 november 2002 @ 15:48:
Ik heb ff 2 testjes gedaan door 2 MPEG-2 files op cd te zetten de ene gewoon gelaten zoals ie was (interlaced dus) en de andere te deinterlacen (even-odd). Beide files hebben een bitrate van 2520 en een resolutie van 352x576
Wat mij opvalt is dat een bitrate van 2520 gewoon te laag is voor interlaced video. Het beeld ziet er wel iets echter cq. vloeiender uit, maar is veel blokkeriger bij snelle bewegingen. Iets wat mij een gevolg lijkt van bitrate-tekort.
Zijn jullie het daar mee eens?
Welke codec gebruik je? Ik heb er hier twee waarbij de ene het iets beter doet bij lage bitrates. Ik zou de horizontale resolutie (die 576) toch echt halveren, dan heb je minder pixels en wel die 2,5 Mbit.