[php] file-upload (na teveel te hebben gezocht)

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben een tijdje bezig om een file up te loaden mbv php maar het gaat toch niet helemaal goed. Ik weet het, er staan overal voorbeelden, topics ook hier op GoT maar het lukt me dus niet...

omdat ik de manuals, topics hier, etc al heb doorgeneusd en geen voorbeeldcode hoef (die heb ik al teveel gezien) heb ik m'n probleem teruggebracht tot de volgende vragen:

1) als ik mbv een form (input-type file, name=myfile, enctype="multipart/form-data") een file heb geselecteerd, zijn de variabelen $_FILES['myfile']['name'], $_FILES['myfile']['type'], etc... niet beschikbaar. De variabelen $myfile_name, etc daarentegen WEL, hoe kan dit?

2) als ik die file wil copyen, heb ik (als ik het goed heb) de tmp_name ($_FILES['myfile']['tmp_name']) nodig, ik zou verwachten dat die dan ook beschikbaar zou zijn onder $myfile_tmp_name, maar dat blijkt niet zo te zijn - hij is in elk geval leeg. Hoe kan ik die tmp-name toch te pakken krijgen?

3) wordt een file al geupload als ik een file kies en op submit klik? m.a.w.: is die tmp_name-variabele de temp-name voor de file die dan al op de desbetreffende server staat? (en is het copy-en daarna dus alleen bedoeld om de file op de server te verplaatsen)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

1. welke versie van php gebruik je?
2. te basaal voor woorden, lees de manual eens goed door. Het staat er echt.
3. volgens mij wel. Als je op submit klikt wordt de file naar een temp dir verschoven. met move_uploaded_file() moet je er wel uitkomen denk ik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
ik gebruik PHP/4.0.6. en inderdaad, als die file al ergens temporary op de server staat zou ik me wel kunnen redden, ware het niet dat ik die tmp_name dan nodig heb....en die kan ik dus niet zien mbv de $_FILES contructie...ligt dat aan de php-versie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willem2
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-09 07:32

Willem2

Ω is futile

ga jij eerst de PHP manual maar s ff downloaden; nl:

From PHP 4.1.0 or later, $_FILES may be used instead of $HTTP_POST_FILES. $_FILES is always global, so global should not be used for $_FILES in function scope.

QED

[plak]
http://www.php.net/download-docs.php
[/plak]

en nee, ik houd niet van voetbal... :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Willem2 schreef op 17 november 2002 @ 21:37:
ga jij eerst de PHP manual maar s ff downloaden; nl:

From PHP 4.1.0 or later, $_FILES may be used instead of $HTTP_POST_FILES. $_FILES is always global, so global should not be used for $_FILES in function scope.

QED

[plak]
http://www.php.net/download-docs.php
[/plak]
mijn welgemeende excuses....ik heb hem inmiddels gedownload, gefikt en uitgeprint...

ben er overigens uit...toch enigszins bedankt