dnetc aan /etc/profile toevoegen?

Pagina: 1
Acties:

  • GiLuX
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 12-11-2025
ik dacht slim te zijn door een symbolic link naar /etc/rc.d/init.d te maken maar dat werkt natuurlijk niet.

moet natuurlijk aan /etc/profile toevoegen.
weet alleen de syntax niet.
wie wel?

"I disagree with what you are saying, but I will defend to the death your right to say it." -- not clear who


  • wiho
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 20-05 09:54

wiho

Certified Nerd

GiLuX, je eerste idee was slimmer dan het tweede. Immers, je wil dat dnetc maar 1 keer wordt opgestart, namelijk tijdens het starten van Linux.

Maar als je dnetc aan /etc/profile zou toevoegen, zou iedere keer dat iemand met bash inlogt, een exemplaar van dnetc gestart worden. En dat wil je niet.

Je zal dus toch in /etc/rc.d moeten gaan klooien. Omdat ik niet weet welke distributie je gebruikt, kan ik niet precies vertellen wat je moet doen (iedere distro heeft weer een net iets ander systeem van init-files). Maar kijk eens of er een /etc/rc.d/rc.local script bestaat. Zo ja, dan is dat een geschikte plaats om dnetc aan toe te voegen.

"Pas als het proces gecrashed is, dumpt men de core"