NTFS Win2000 en WinXP hetzelfde?

Pagina: 1
Acties:

  • witchdoc
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 06-09 19:26
ok, ik moet morgen effe dualboot maken van Win2000 (UK) en WinXP (NL), maar zou graag gedeelde dataschijf hebben.
Daarom de vraag, is die ntfs hetzelfde bij win2000 en xp of zit er een verschil op? Kan 2k die van xp lezen? Andersom wel?

  • Liggie
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 09-12-2022
ja is gewoon hetzelfde

  • witchdoc
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 06-09 19:26
k thx, vond het niet meteen trug op ms knowledge base.

beetje concreter:
Maareuhh.. met dualboot van xp en 2000 gaan ze elkaars disk kunnen zien dan toch? Of zijn ze zo slim om zich dan af te sluiten voor de ander?

  • Liggie
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 09-12-2022
Ze zien gewoon elkaars disk en je kan er vanuit allebei naar elkaar toe lezen en schrijven, access regelen etc.

  • blackd
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
NTFS van WinXP is niet hetzelfde als NTFS van Win2k.

Zal eens kijken of op technet wat onderbouwing staat.

http://www.microsoft.com/.../reskit/prkc_fil_ziqb.asp

9000Wp o/w SolarEdge SE6K - Panasonic 5kW bi-bloc - gasloos sinds 17-7-2023


  • Buzzman
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
Zeker niet hetzelfde hoor, het is voor 95 % denk ik wel backwards compatible, maar er zit een andere encryptie shit op enzo, als je dat tenminste gebruikt.

  • Liggie
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 09-12-2022
Ja maar voor het algemeen gebruik zoals hij aangeeft is het zeker wel 100% compatible, ik gebruik het zelf ook zo.

  • Buzzman
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
Ja dat wel, maar dat wil niet zeggen dat het hetzelfde is :)

Verwijderd

Je kan iets meer en iets andere rechten op XP NTFS doen, ik geloof dat die NTFS versie 5.1 is en van 2000 versie 5, net als het versie bestuurings systeem :P, NTFS van XP heeft iets meer mogelijkheden maar this gewoon allemaal compatibel met elkaar.
Pagina: 1