SSH pre-login message

Pagina: 1
Acties:

  • Trax_Digitizer
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 11-05 10:40

Trax_Digitizer

are we there yet?

Topicstarter
Hoe kan ik de text "login:" van mijn ssh daemon veranderen.

Dus effe voor de duidelijkheid, ik bedoel niet deze:
* Ik weet dat je via motd de text na de login kunt veranderen.
* Via issue en issue.net verander ik de banner van mijn linux-os.
* En via telnet naar poort 22 van mijn server krijg ik de banner van ssh terug die geimplementeerd is in de code.


Wat ik dus wil is op het moment dat ik mijn username in moet typen staat er "login:", daar wil ik nog wat text bij zetten. Kan dat op een of andere manier of moet ik dan de code veranderen en opnieuw compilen?

Verwijderd

ik heb gek genoeg wel een /etc/sshissue met inhoud, maar dat werk zo niet. ik vermoed een optie in /etc/ssh/ssh_config oid

recompilen lijkt me watver gezocht

  • _-= Erikje =-_
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 14:38
jep, ssh heeft een apparte issue (staat vermeld in de sshd.conf geloof ik) maar niet iedere client geeff dat ding weer

  • Gilles
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 28-07-2025
Normaal geeft een ssh client toch geen login:. Als je via shell wilt ssh'en moet je toch altijd meteen de username al in de commandline meegeven (of als je hem niet meegeeft pakt ie de huidige username). In putty (windows) vraagt ie er wel om, maar ik denk dat dat gewoon in putty zelf zit.

  • Trax_Digitizer
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 11-05 10:40

Trax_Digitizer

are we there yet?

Topicstarter
Ja ik bedoel ook remote.
Maar hoe roep ik die sshissue dan aan in sshd_config?

  • XTerm
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 10-06-2025
In /etc/ssh/sshd_config zet je :
Banner /etc/mijnfilemetbanner

In die file uiteraard de banner ;)

Bij Putty ga je die pas te zien krijgen NADAT je de username hebt ingevoerd, hij wordt dus getoont VOOR het paswoord. Als je in Putty die banner meteen wil zien ga je dit aan de maker van putty moeten vragen te implementeren, of, nog beter, je wijzigt putty.

(Putty is GPL software).

Veel chance

  • grhmpf
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 29-05-2022

grhmpf

Android <3

ssh issue werkt tevens alleen met ssh2 meen ik....

  • blaataaps
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
<quote van putty-site>
The PuTTY executables and source code are distributed under the MIT licence, which is similar in effect to the BSD licence.
</quote>

Niet gpl, wel free enzo..

  • igmar
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 12-05 15:46

igmar

ISO20022

Trax_Digitizer schreef op 10 november 2002 @ 11:51:

Wat ik dus wil is op het moment dat ik mijn username in moet typen staat er "login:", daar wil ik nog wat text bij zetten. Kan dat op een of andere manier of moet ik dan de code veranderen en opnieuw compilen?
sshd zegt geen 'login:', dat zegt je client. De enige client die dat zeggen zijn Windows clients, dus dat wordt een recompile.
Pagina: 1