[Brander] Probs met rewritable & vertraagd comp

Pagina: 1
Acties:

  • Barca
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 28-03 13:42

Barca

In Search Of Sunrise

Topicstarter
Gisteren m'n nieuwe bak gekocht. Alles werkt perfecto, behalve m'n CD schrijver. D'r zit een MSI 48x16x48x brander in. De problemen doen zich alleen voor bij rewritable CD's.

Problemen:
1. Als ik Windows opstart met een rewritable CD in mijn brander, vertraagt de brander het opstarten enorm. Het lampje blijft maar branden en hij maakt een geluid! Pas na tientallen minuten gaat het lichtje uit.

2. Als ik in Windows (XP Prof overigens, voor overige specs zie sign.) een rewritable CD erin doe leest hij deze constant, het lampje blijft maar branden! Maar hij herkent de CD wel en ik kan de data wel inzien.

Wat heb ik al geprobeerd, naast de search e.d.:
1. De rewritable CD's die ik gebruik. Om dat risico uit te sluiten heb ik vandaag al m'n oude rewritables weggegooid en deze vervangen door NASHUA High Speed 4x - 16x rewritables. Ik kon me goed voorstellen dat m'n arme supersnelle brander problemen had met 4x speed CD's. ;) Dat is net een Ferrari met rupsbanden. >:) (((Overigens kan ik met Nero maar tot 12x speed branden op deze CD's, heel vaag. :( Maar ik las daarover net wat in de FAQ dus zal eens kijken of een van de daar genoemde oplossingen soelaas biedt.)))

2. Uiteraard heb ik deze vraag ook voorgelegd in de winkel en die gast zei dat ik naar apparaatbeheer moest gaan en dan:
IDE ATA/ATAPI-controllers / Primair IDE-kanaal (ja m'n brander is primair) / Eigenschappen / Geavanceerde Instellingen / Wijzigen van Overdrachtsmodus van "DMA, indien beschikbaar" naar alleen PIO"
Mijn vragen zijn: Wat the *hell* is dit eigenlijk? Heeft dit echt invloed op mijn probleem? Misschien moet ik een andere optie gebruiken?

Tot slot; ja tuurlijk kan ik terug naar de winkel. 8) Ik krijg zo een nieuwe, geen twijfel mogelijk. Maar ja, hij zat al dicht toen ik bovenstaande probeerde en ik kan pas volgende week zaterdag heen... dus uhm... guys? ;)

  • Barca
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 28-03 13:42

Barca

In Search Of Sunrise

Topicstarter
Niemand?

  • Packardhell
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:12
Hoe zit je IDE kanalen indelign eruit??

Kan je hem misschien eens op een ander kanaal zetten.

Powered by KPN


Verwijderd

Zet in ieder geval je brander niet naar PIO mode, want dan kun je...

1. High-speed branden vergeten
2. Een échte vertraging van je computer meemaken
3. Heel veel cd's gaan wegkeilen.

Geloof me. Een kennis van mij had zeer veel problemen met zijn 12/10 Ricoh brander. Na veel kloten kwam ik op het idee om zijn overdrachtsmodus te checken, en die stond op PIO. Toen ik die naar DMA zette, werkte alles perfect.

VROEGER moesten de branders naar PIO, omdat ze zo langzaam waren, en DMA niet ondersteunden, maar zover ik weet, ondersteunt elke huidige brander DMA, en voor veel branders is het zelfs vereist.

  • Barca
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 28-03 13:42

Barca

In Search Of Sunrise

Topicstarter
Hmmm, ik heb het maar weer terug gezet naar DMA. Ik ga wel naar de winkel terug want dit is zwaar irritant. Mijn indeling... tsja primair IDE is de brander en secundair de DVD-ROM. Dat zou denk ik niet uit moeten maken op zich. :?

  • Barca
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 28-03 13:42

Barca

In Search Of Sunrise

Topicstarter
Voor diegene die nog geinteresseerd is in de oplossing:
- een BIOS upgrade
- Secundair IDE-kanaal naar Overdrachtsmodus "Alleen PIO"

Ze hebben 't effe in de winkel voor me gedaan. Toen ik zei dat ik een paar personen had gesproken die zeiden dat ik "het niet naar PIO moet zetten" beweerden ze dat dat in de meeste gevallen klopt maar niet altijd.
Pagina: 1