[exchange/SBS?] rare e-mail, virus?anders?

Pagina: 1
Acties:

  • SPee
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 14:50
Ik ben systeembeheerder bij een organisatie met een Small Business Server 4.5.

Nou zie ik de laatste tijd dat er veel berichten in de mailbox van de beheerder zijn dat hij e-mail berichten niet kan bezorgen. En dit zijn niet van die berichten die de gebruikers hebben gestuurd of zouden kunnen hebben sturen. Hij zegt dan dat ie de gebruiker op de server niet kent.
Nou kreeg ik net een mail van een van de gebruikers (die als 1e lijn fungeert) dat er laatst e-mails zijn verstuurd. De ene was van een gebruiker naar KPN en die bevatte een virus. De andere was van een andere gebruiker die het naar een andere gebruiker stuurde met de naam 'japanse sex'. Maar dit was op een datum dat er niemand aanwezig was en de computers dus uit stonden. (en de gebruikers zouden nooit zulke e-mail sturen)

Hoe kan dit nou? Is dit gewoon een virus? En zo ja; waarop? De clients waren eerst niet beveiligd tegen virussen, maar nu steeds meer (voor de zomer NAV, sinds 2 weken NAV 2003). Is er nu dus (nog steeds) een virus actief op de clients of zit er een virus op de server? Deze doet het nog wel normaal (gelukkig).

En weet iemand een goede virusscan applicatie voor een geheel netwerk, te beheren vanaf de server? Liefst ook de mailbox (op de server). Het zijn maar ca. 10 clients en de prijs moet niet te hoog liggen.

let the past be the past.


Verwijderd

ik gebruik mcafee & groupshield,
laatst zo'n 50 virussen in een week gevangen :*)

  • Brahiewahiewa
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 30-09-2022

Brahiewahiewa

boelkloedig

Die non-deliveries zijn pogingen tot het versturen van spam; iemand stuurt een mailtje naar een niet bestaand adres, met als afzender jantje@bedrijf.nl. Het ontvangende mail systeem stuurt een non-delivery - met daarin het originele bericht - naar jantje@bedrijf.nl. 't Idee is dat jantje op het "send again" knopje drukt en dan denkt: hé, kijk nou, ik kan m'n penis laten vergroten"

QnJhaGlld2FoaWV3YQ==


  • SPee
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 14:50
Alleen die dominee vindt het wel allemaal rare mailtjes :)

Maar gelukkig zijn die andere mailtjes niet zo raar. De meeste zijn leeg of met hallo. Maar hoe kan ik nou zien wie de oorspronkelijke zender is? Staat dat in de mailheader of moet ik gaan loggen. (Wat niet te doen is, want er is al schijfruimte tekort)

Maar gelukkig, ik was al bang dat mijn systeem een open relay was. Maar zo erg is dat niet.

let the past be the past.


  • Koffie
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19-08 22:47

Koffie

Koffiebierbrouwer

Braaimeneer

Move > NT

Mijn advies: verdiep je eens in de SMTP technologie ;)

Braaikamer - Smoke&BBQ


  • Remco
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 19-08 17:20
lijkt op het bugbear virus.
Deze verzint zelf emailadressen, en wijzigt de afzenders.

wat betreft vir.scan voor je server:
norton
mcafee, er zijn er zat.
Ieder heeft zijn persoonlijke voorkeur.

The best thing about UDP jokes is that I don't care if you get them or not.

Pagina: 1