IceStorm schreef op 21 oktober 2002 @ 17:17:
[nohtml]
[...]
Het is niet overdreven duur maar ook niet geweldig goedkoop hoor. Dataverkeer bij DeHeeg is FUP maar ze zeggen wel dat je geen downloads mag aanbieden (niet primair iig). Persoonlijk schat ik dat ze het niet grappig vinden als ej er 3 gb per maand doorheen blaast.
Voor maximaal 3gb is 200 euro/jaar wel aan de dure kant ja. Ik ben ook niet echt een voorstander van Fair Use Policy omdat je dan als klant niet weet waar je aan toe bent.
Maar als je jezelf niet in de vingers wil snijden, ga idd eens kijken op webhosters.nl of webselect.nl, daar kun je hele lijsten op vragen met bedrijfjes.
Overigens zal elk zichzelf respecterende hoster niet meer mensen op een server gooien dan kan tijdens piektijden maar ja, er zijn er altijd bij die 100 man op een p1 133 pleuren

.
Helemaal waar, het is daarnaast ook afhankelijk wat voor sites er op de betreffende server draaien. Je kunt prima 1000 sites draaien op een p133 met statische content en 10 bezoekers per dag, maar sites met 50.000 bezoekers per dag en dynamische content mag je al blij zijn als je er 5 op een P4 server kwijt kunt.

vandenhende schreef op 21 oktober 2002 @ 17:28:
Fair use policy:
Maar krijg je daar dan direct de rekening voor gepresenteerd of krijg je misschien eerst een waarschuwing van je traffic is te hoog??
Ik wil gewoon een website hosten voor een groep vrienden. Ik heb wel een aantal filmbestanden (bij elkaar ongeveer 25 Mb). Maar dat is niet waar de site echt om draait. Ook zullen de filmbestanden niet heel vaak gedownload worden denk ik.
Maar het moet natuurlijk niet zo zijn dat ik straks een rekening krijg voor mijn dataverkeer van honderden euro's.
Zoals ik hierboven al zei, ik ben geen voorstander van Fair Use Policy's, en zoals IceStorm al schreef, ongeveer alles wat traffic kost valt niet onder deze policy en kunnen ze dus simpel weg je een rekening sturen. Of ze dit direct doen is een tweede, maar ze mogen het wel.
Wat betreft dit kan ik je echt aanraden een webhoster te zoeken waar je weet waar je aan toe bent, daarnaast zou je even kunnen informeren hoeveel gb nou ongeveer de FUP is bij de beste mensen van De Heeg. Als je 5gb voor 200 euro krijg vind ik de prijs zeer redelijk, krijg je minder dan vind ik het persoonlijk aan de dure kant.