Toon posts:

tv uitzendingen gecomprimeerd?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Het is me de laatste tijd opgevallen dat tv uitzendingen er soms 'geblokt' uitzien. Is dit omdat de kabelmaatschappij (Essent) de uitzendingen comprimeerd?

  • schijndel
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 23:31
Komt inderdaad doordat televisie uitzendingen over de satteliet gecomprimeerd zijn, mpeg2 als ik me niet vergis. De kabelmaaschappij decodeerd het voor je en stuurt het ONGECODEERD over de kabel naar je tv.
Bij slecht weer/ontvangst en snelle bewegingen wil het nog wel eens voorkomen dat je die blokjes ziet

  • GraveR
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 22-08-2025
IDD, tot aan de satellietontvanger van de kabelmaatschappij is de zooi met MPEG2 gecodeerd.

Vanaf maatschappij naar je huis is lekker analoog... :r

Verwijderd

Die digitale pakketjes zijn smaller in gebruikt op de Transponder(die het in de satteliet opslaat) zodat de gebruik voor de transponder huur goedkoper wordt, want er passen meer zenders(MPEG2) op een transponder, en op een aantal transponders die een netwerk in gebruik heeft, scheelt dat al gauw en fiks aantal.

Met nadeel als er onweer is, of vochtig weer, je dan het blokken ziet(lijkt op pixels).

Ditzelfde effect heb je als ooit en Digitale Sat. Receiver gaat aanschaffen....

http://dit.is/HardwareXpo