[ASP/VB/C(++)] Template engine

Pagina: 1
Acties:

  • Reveller
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 05-12-2022
Hoi,

inleiding
zoals eerder bekend gemaakt ben ik bezig een eigen weblog in elkaar aan het klussen. Een van de eisen is dat het geheel op templates draait en met een muisklik van uiterlijk te veranderen is. In post [rml][ ASP] ASP rendert niet[/rml] heb ik hiervoor een vbscript class van 4guysfromrolla voor gedownload. Dit had echter wat nadelen, zie eventueel die post.

In genoemde post, maar ook daarbuiten, hebben verschillende mensen al opgemerkt dat deze vbscript class ook geen echte template engine is, vandaar de problemen...

vraag
Wie kent er dan wel goede template engines die in ASP/IIS omgeving te gebruiken zijn? Ik neem aan dat de mensen die opmerkingen plaatsten .dll of anderszins objecten bedoelden. Ik ben erg benieuwd naar de reakties.

zelf gedaan
Extensief via Google, AlltheWeb en dmoz.org gezocht op "template", "templating", "template engine" etc. maar ik vind op die manier alleen vbscript classes (en php, perl, python classes, maar daar heb ik weinig aan).
Nergens een stoere (evt opensource) .dll ofzo tegengekomen...

"Real software engineers work from 9 to 5, because that is the way the job is described in the formal spec. Working late would feel like using an undocumented external procedure."


  • Olaf van der Spek
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Wat moet de template engine allemaal kunnen? Alleen maar vars in de templates invullen of ook if/else constructies en andere features?

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21:01

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

[zomaar een ideetje]
waarom gebruik je niet gewoon ASP als template taal (of een andere scripttaal natuurlijk)? Uitgebreide template engines zijn toch net scripttalen, en programmingskillz hoef je er ook niet voor te hebben: je kunt iedereen een for-lusje leren maken, en dat moeten mensen die een templateset van een echte template engine aanpassen toch ook kunnen. En zoveel ingewikkelde code zal er niet in een template zitten, voornamelijk HTML

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


  • KoeKk
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 30-08 21:36
in dit 4guys artikel http://www.4guysfromrolla.com/webtech/010200-1.shtml hebben ze het ook over SumatraSolutions, zij hebben later ook een gratis ActiveX component verspreid via hun website maar deze is helaas off-line.

Ik heb hem nog gevonden (inc. Documentatie!) dus heb ik hem ff naar je toe gemailed maar dan moet ik wel ff je email adres hebben, dan mail ik hem ff :)

  • Reveller
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 05-12-2022
KoeKk, bedankt voor het ActiveX component, maar ik denk niet (moet nog checken) dat hij de balngrijkste feature niet ondersteunt: het includen van .asp's: zie ook mijn andere post - [rml][ ASP] ASP rendert niet[/rml]

Ik ben op zoek naar een template oplossing waarbij je {tokens} niet alleen door strings kunt laten vervangen (bijvoobeeld {footer} in "copyright tweakers bv") maar waar je {tokens} ook door .asp's kunt laten vervangen (bijvoorbeeld {footer} in addFile("footer.asp") of zoiets). Het probleem hierbij is dat de ASP code letterlijk naar de client wordt gestuurd, omdat op het moment dat de template gerenderd wordt, alle overige client-side bewerkingen (runnen van ASP code) als afgedaan wordt beschouwd. Zie voor meer info andere post. Het is echt een probleem, en ik kan me niet voorstellen dat ik de eerste ben die hiermee zit? (of misschien ben ik gewoon dom bezig ;)). In ieder geval...alvast bedankt voor je hulp - en OlafvdSpek: dit beantwoord ook meteen jouw vraag denk ik. Nog ideeen, iemand?

"Real software engineers work from 9 to 5, because that is the way the job is described in the formal spec. Working late would feel like using an undocumented external procedure."


Verwijderd

Dat hier niemand reageert met de opmerkingen XSLT en XML.. vreemd :)

In ieder geval kunnen ASP en XML goed met elkaar overweg dankzij het MSXML object. Er is een uitgebreide documentatie van die zeer zeker handig is om te gebruiken voor templates zoals dit.

Je maakt een .xsl bestand waarin je layout staat, die kun je via ASP mergen met een XML stream. Deze XML hoeft niet een .xml bestand te zijn, maar kan net zo goed gewoon een string zijn die voldoet aan de xml standaarden. Deze string kan dus ook uit een database getrokken worden.

In de ASP code geef je gewoon aan welke templates je gebruikt voor de verschillende pagina's. Aangezien je in sub procedures werkt (toch? ;) ) en met functies kun je dit hartstikke makkelijk aanpassen. Maak gewoon een constante met een prefix van template 1 ofzo. Dus tmp1.index.xsl en tmp2.index.xsl. Easy as that!

Anyway.. ik hoop dat het een beetje duidelijk is wat ik bedoel. Hier werkt het perfect.

  • mbravenboer
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 06-11-2025
Syntaxis: Dat hier niemand reageert met de opmerkingen XSLT en XML.. vreemd :)
Ach, dan blijf je bezig ;) .

Zie dit topic:
[rml][ php] Template engine vs. XML + XSLT[/rml]

Blog, Stratego/XT: Program Transformation, SDF: Syntax Definition, Nix: Software Deployment

Pagina: 1