1) Als je Laserdisc speler een S-VIDEO (S-VHS) aansluiting heeft:
vooral gebruiken! Dat geeft een betere beeldkwaliteit dan composiet (tulp).
2) zorg uiteraard voor hoogwaardige bekabeling, ook wat het geluid (aansluiting line-in op je geluidskaart) betreft. Zover ik weet zijn er geen laserdisc-spelers met
digitale audio uitgangen, dus dat is erg jammer. Dus nu je het geluid toch analoog opneemt, dan maar zo goed mogelijk.
3) Virtualdub is een erg populair en flexibel programma om mee te capturen. Het heeft echter wel veel opties, dus het kan wel nogal intimiderend overkomen.
Bij de hieronderstaande door mij voorgestelde instellingen ga ik ervan uit dat je een zeer snelle computer met een zeer snelle en zeer grote harddisk hebt
:
4) Selecteer "custom format" en stel de resolutie in op 720 x 576 pixels (PAL DVD resolutie). En selecteer in datzelfde venster in de rechterkolom RGB24.
5) Selecteer bij compression als codec huvyuv (als die niet op het lijstje staat, dan eerst de NIMO codec pack installeren, daarvoor UTFS)
6) Selecteer rechtsonder als framerate 25fps (dat is PAL) en sound quality op 16bit 44.1KHz stereo.
7) Stel de capture file in (ergens lingsboven bij file als ik me niet vergis).

capturen maar. Als je computer snel genoeg is, dan moet het lukken zonder frames te droppen. huvyuv is een lossless codec, dus de uiteindelijke AVI file blijft
gigabytes groot. Zorg ervoor dat je flink wat ruimte hebt.
9) gebruik
tmpgenc om de file te converteren naar DVD/MPEG2 PAL formaat. (Let op: de gratis versie van tmpgenc biedt slechts voor 30 dagen mpeg2-compressie aan, vanwege licensing issues. Na die tijd zul je de commerciele versie van tmpgenc moeten kopen of naar een ander programma op zoek moeten gaan die AVI's naar mpeg2 kan converteren. Mpeg1 files comprimeert tmpgenc daarentegen wel onbeperkt, maar daar heb je niets aan bij het branden van DVD's.)
10) gebruik de DVD-software die bij je DVD-schrijver zit om de MPEG2 file te integreren in een DVD layout en die vervolgens weg te schrijven.
LET OP: De bovenstaande instellingen zijn wellicht iets
te zwaar, aangezien je meteen in DVD-resolutie capturet, terwijl het PAL-signaal dat je via je S-VIDEO binnenkrijgt effectief helemaal die resolutie niet eens haalt. (Kan iemand hier daar wellicht meer over vertellen? De site die dat uitlegde kan ik niet zo gauw vinden.) Als je het bovenstaande te zwaar vindt, dan zou je wellicht met een wat lagere capture resolutie kunnen experimenteren. Kijken of je veel kwaliteit moet inleveren voor bestandsgrootte. Let wel dat je die zeer grote AVI-file uiteraard kunt wissen, zodra je hem succesvol hebt geconverteerd naar MPEG2.
Succes! En probeer nogmaals in elk geval S-VIDEO/S-VHS te gebruiken als je laserdisc-speler die aansluiting heeft!