Toon posts:

[NT] Sharing users Unix/Win2k

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb gezocht op zowel GoT als met google, maar niks kunnen vinden over het volgende. We gebruiken hier op mijn werk een Sun Solaris server als centrale file-/applicatieserver. Hierop draait Samba 2.2.0, wat ervoor zorgt dat we ook vanuit Windows gemakkelijk bij onze bestanden kunnen. Op de meeste computers hier staat Windows ME, op mijn eigen werkdoos staat sinds kort Windows 2000.

Windows ME staat het inloggen van onbekende gebruikers toe en maakt die dan 'run-time' aan. Vervolgens kun je vanuit ME de netwerkshares bereiken. Dit levert dus geen problemen op wanneer er een nieuwe gebruiker is. Er zijn wel wat nadelen aan deze constructie, bijvoorbeeld wanneer er een password wordt verandert in Unix, ME neemt dit niet over dus dan moet je onder ME je password nog een keer veranderen. Maar daar valt mee te leven in een organisatie van nog geen 3 FTE. ;)

Onder Windows 2000 werkt het anders, omdat je hier altijd moet inloggen. Het probleem is dat er dan voor iedere user onder Solaris ook een zelfde log-in moet worden gemaakt in Windows 2000. Dat is niet handig en ook het probleem van veranderen van passwords treedt op.

Waar ik nu naar op zoek ben is een manier om windows ME/2000 automagisch de users onder Solaris te laten overnemen, zodat dit beheer centraal onder Solaris kan plaats vinden. Ik heb wel gevonden dat andersom mogelijk is (via winbindd in Samba, dan neemt Solaris de users van Windows 2000 over), maar dit willen we niet. Iemand enig idee in welke richting ik het zou moeten zoeken?

Verwijderd

Werk je met een PDC?
Zoniet, dan zou je Samba als PDC kunnen laten fungeren, waarop de users geconfigureerd worden.
Als je wel met een PDC werkt, kun je volgens mij Samba naar die users laten kijken. PEr share geef je dan op welke users er wel/niet op mogen.

Verwijderd

Topicstarter
Hm, maar eens in de docs duiken en uitvinden hoe Samba als PDC te configgen. We gebruiken trouwens nu Sun Yellow Pages om op alle *nix machines gelijk in te kunnen loggen. Samba kijkt naar SYP voor userinformatie, misschien kunnen we de Windows-machines naar Samba laten kijken en op die manier dus SYP gebruiken als "PDC". Ik heb nog weinig gevonden over het direct als PDC functioneren van SYP.

  • GA!S
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

GA!S

295 g/km

Misschien dat je hier wat aan hebt?
http://va.samba.org/samba...docs/Samba-PDC-HOWTO.html

of snap ik er nou de ballen niet van :)

de betaler vervuilt