Toon posts:

Internet Connection Sharing Mandrake 8.2 -> Windows XP

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb Mandrake 8.2 draaien op een oude pc (werkt niet snel, maar wel stabiel) Ik heb na veel gedoe een internet connectie kunnen maken naar Wanadoo ADSL.

Nu probeer ik met ICS mijn WinXP bak de internet connectie te laten gebruiken van de Mandrake bak. Ik kom er alleen ff niet uit. Alles lijkt te werken alleen het internet dus niet.

Wie kan mij helpen, ik weet niet of het een configuratie probleempje is van Mandrake of van XP.

Ik heb ICS geinstalleerd via de wizzard in het Mandrake Control Center, DHCP uit (want vaste IP adressen) gezet en ik kan in XP Netwerk Omgeving de Linuxbak zien.

Ik kan van uit WinXP de linuxbak alleen niet pingen. Ik heb in IE aangegeven dat de Lan verbinding op het ip adres van de linuxbak zit. Maar dat werkt dus niet.

In de TCP/IP settings van WindowsXP staat het IPadres van de Gateway op het ipadres van de linux bak.

(Beide ook weggehaald en dan geprobeerd maar dat maakt geen verschil.)

Wie heeft ervaring hiermee en kan mij helpen?

Ik wil trouwens ook wel weten of de standaardconfiguratie voldoende bescherming biedt?

Verwijderd

Mischien firewall aanstaan? En dan ook voor lokale adressen?

Verwijderd

Topicstarter
Je bedoelt op de XP bak, daar staat wel ZoneAlarm op maar ook als ik die uitschakel maakt dat geen verschil. In ZoneAlarm wel aangegeven dat het netwerk ipadressen 'trusted' zijn.

Verwijderd

Als je op de Linux bak een firewall hebt draaien (wat wel zo verstanding is) moet je daar aangeven dat eth1 (of de eth0, i.i.g. de thuisverbinding) altijd ALLOW is.
Anders kun je inderdaad niet eens pingen naar je linuxdoos.

Vrijgeven op je firewall: alle services die je nodig hebt om het net op te kunnen, en verder niets. Te vinden in /etc/services of iets vergelijkbaars. De Firewall-HOWTO helpt je verder.

Verwijderd

Topicstarter
op de linux bak draait idd IPchains en IPtables kan ik het hiermee instellen?

Wie weet welke poorten door Mandrake worden dichtgezet?