Dat is natuurlijk niet echt handig Diaboluzzz...
Je wil eerst zelf wat, maar je kunt nog niet (helemaal) programmeren, en als je ziet dat het je niet zal lukken besluit je er dan maar een groepsproject van te maken. Ach ja, wat jij wilt
Enfin, ik weet niet waar jij een database vandaan wil toveren (access bestand, als je toch met Microsoft aan de sleur gaat?) en waar jij 'een server' denkt te vinden. Kijk, MSN is er al zo op gebaseerd dat berichten aan offline personen niet worden bewaard, die moet je gewoon later sturen.
Dat scheelt Microsoft al een hoop servers, want ik bedoel, ICQ heeft er de servers expliciet voor staan, Microsoft heeft naast MSN nog een hoop andere services... niet dat ze te arm zullen zijn hoor
Ik denk dat je helemaal geen server nodig hebt. Wat jij moet hebben, is een klein loopje dat telkens checkt of de user al online is.
Even pseudo code, vooral PHP, hoor, maar zoiets lijkt het me: (gewoon voor de lol gemaakt)
PHP:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
| $sent = 0
function checkonline
{
while $i < 0
$usertocheck = pickuser $userarray[$i];
if $usertocheck == online
{
while $k < 0
mysql select $message[$k] from table users where user = $usertocheck;
send $message[$k];
$sent = 1;
k++;
}
else
{
echo user is not online yet, message wil be saved;
store $message[$k] to table users where user = $usertocheck;
$sent = 0;
}
}
function submitmessage
{
submit $message to $username;
function checkonline;
if $sent == 1
{
echo Message(s) sent succesfully!;
$sent = 0;
}
else {
echo Message not sent.;
}
} |
heidiulrich.nl | adventura.nl : rugzakavonturen | pathwise.nl : prepping geeks to get jobs