Toon posts:

[RAM] 512 bij 2*128?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik kon hierover niets terugvinden in RAM FAQ en search dus forgive me als dit topic niet conform GoT-eisen is.

Op mijn epox 8KTA3 heb ik 4 geheugenbanken beschikbaar. Daarin heb ik nu 2*128 MB SDRAM staan. Ik krijg binnenkort een reepje 512 MB erbij (zelfde merk en type) . Op bank 1 komt dan die 512 en bank 2 en 3 komen die 128's.

Nu heb ik gehoord dat het systeem stabieler is als je max. 1 a 2 banken bezet hebt. Klopt dit? En als dat klopt, zal daardoor mijn systeem echt veel onstabieler worden? Overigens zijn die 128's single-sided en die 512 double-sided (geloof ik).

Of maakt het niets uit als ik 512 in bank 1 en 128 in bank 2 en 3 stop? Als dat wel zo is, zou ik het heel graag willen weten want dan kan ik de koop van die 512 nog afzeggen. Ik hoor graag jullie reacties. Alvast bedankt! _/-\o_

  • OruBLMsFrl
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 11:29

OruBLMsFrl

Silence Promo Crew

Voor het overclocken van je geheugen is het minder handig als je inderdaad 2 of meer bankjes gebruikt, je haalt dan een paar Mhz minder. Als je niet of weinig OCed, dan zal het geen probleem zijn denk ik.

Cooling is silver, silence is golden!
Wat je denkt is niet wat je zegt. Wat je zegt wordt anders begrepen.
Main: AMD RX 9070XT Sapphire Pure, 2e PC: Nvidia RTX3080 EVGA FTW3


  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Verwijderd schreef op 14 augustus 2002 @ 09:54:
Nu heb ik gehoord dat het systeem stabieler is als je max. 1 a 2 banken bezet hebt. Klopt dit?
Ligt eraan. Als je bijvoorbeeld de AMD761 chipset hebt, dan geldt dit inderdaad wanneer je unregistred geheugen gebruikt. Wanneer je op de AMD761 meer dan 2 reepjes wil gebruiken, dan ben je qua stabiliteit beter af met registred geheugen :)

Jouw Epox is voorzien van de VIA KT133 chipset en die is niet zo kieskeurig met het geheugen als bijvoorbeeld de AMD761. Dus: gewoon doen!

  • Loque
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 08-07-2023

Loque

^^^^^

Als het goed is moet het geen problemen met stabiliteit op leveren.

Mocht dit wel het geval zijn dan ligt het eerder aan de combinatie van geheugen modules dan het feit dat je meer dan 2 geheugen sloten gebruikt.

Succes!

I'm not in denial, im just selective in the reality I choose to believe. (Calvin & Hobbes)


Verwijderd

Topicstarter
BalusC schreef op 14 augustus 2002 @ 09:58:
[...]
Ligt eraan. Als je bijvoorbeeld de AMD761 chipset hebt, dan geldt dit inderdaad wanneer je unregistred geheugen gebruikt. Wanneer je op de AMD761 meer dan 2 reepjes wil gebruiken, dan ben je qua stabiliteit beter af met registred geheugen :)

Jouw Epox is voorzien van de VIA KT133 chipset en die is niet zo kieskeurig met het geheugen als bijvoorbeeld de AMD761. Dus: gewoon doen!
Ok dat geloof ik maar ik had vorige week nog een 128 mb unreg. erbij geplaats (ook singlesided, zelfde merk) en die werd niet aangegeven. Toen ik alleen die reep in bank 1 zette en verder niets, kon ik mijn systeem ook niet opstarten dus hij pakte hem niet. Nu weet ik niet of die kapot was (zag er verder goed uit) maar volgens de mem.check was er niets mis met alle repen.

Kan dat liggen aan me mobo of was er toch iets met die reep mis? Ik hoop niet me mobo aangezien ik die 512 er zeker in wil hebben.