[OC] Hoe verder te oc'en?

Pagina: 1
Acties:

  • bart_vd
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02-2023
Ik ben dus een beginnende overclocker.
Ik heb dit systeem:

AMD Athlon XP 1800+ (AGOIA 9)
Gigabyte GA-7VRXP rev. 2.0
512MB DDR Samsung
AOpen Geforce 4 Ti4200 128MB
Enermax 430 Watt

Ik krijg mijn CPU niet hoger dan 2000+
Dit kan op twee manieren:
11*150
11,5*145

Als ik in beide gevallen iets hoger doe dan krijg ik al vastlopers etc.
Mijn CPU word 55 graden Vcore heb ik al verhoogt.

Op mijn chipset zit al een ZM32-J en AS3. Daarboven blaast een enermax 12CM fan

Hoe kan ik dit systeem op 2200+ laten lopen?

Het liefst op 11,5*157

Mijn geheugen etc zou het moeten trekken. Alleen ik kan geen diveders instellen.

Iemand tips?

  • Perphide
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-04-2024
voltage's omhoog? of cpu unlocken...

  • MisterH75
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 21-02 18:36
k krijg mijn CPU niet hoger dan 2000+
Dit kan op twee manieren:
11*150
11,5*145

hij is al geunlockt maar het voltage omhoog moet helpen alleen dit is toch eigenlijk wel een vraag voor de faq

Verwijderd

Wat zijn je voltages? Aangezien je een Enermax hebt...

  • bobo1on1
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 19-10-2025
Je cpu wordt 55 graden, das veel te heet voor een overgeclockte cpu.
Dus neem betere koeling :Y)

Impedance, a measure of opposition to time-varying electric current in an electric circuit.
Not to be confused with impotence.


Verwijderd

bobo1on1 schreef op 04 augustus 2002 @ 01:19:
Je cpu wordt 55 graden, das veel te heet voor een overgeclockte cpu.
Dus neem betere koeling :Y)
Nah, is nie waar hoor. Tis wat warm misschien, maar niet TE warm. Ik gok op die Enermax. Die verpest het denk ik.

  • BlizzarD
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

BlizzarD

Hooooooh

Ik denk ook de koeling. 55c graden is niet veel, maar wel als ie oc-ed is.
Die 430watt is echt voldoende

iStockphoto


Verwijderd

BlizzarD schreef op 04 augustus 2002 @ 01:35:
Ik denk ook de koeling. 55c graden is niet veel, maar wel als ie oc-ed is.
Die 430watt is echt voldoende
Er zijn ontelbare CPU's die warmer zijn en stabiel. Maar goed, het zou idd de temp kunnen zijn. Wel een brakke proc dan.

Dat 430W voldoende is lijkt me duidelijk. Het probleem zit daar ook niet. Enermax voedingen staan er om bekend dat ze brak zijn voor oc'en. Helaas doet de search het niet, maar dr staat genoeg over ellende met Enermaxen. De 5V lijn zakt in waardoor het systeem instabiel wordt. Daarom vroeg ik dus naar de voltages. Het probleem is op te lossen door de voeding te modden, maar dit schijnt nogal riskant te zijn. Rick2001 is de expert op dit gebied btw.

:)

  • bart_vd
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02-2023
Die 55 graden is echt niet zo veel als het lijkt hoor, onthoud dit is gemeten met de sensor van mn GA-7VRXP en dit bordje staat er om bekend dat de temperaturen hoger zijn. (omdat het van de interne sensor word afgelezen ofzo...)

Maar nu weer ontopic:

De voltages zijn:
+5 = 4.910
+12 = 12.160
+3.3 = 3.290
VCore = 1.900

Zoals jullie kunnen zien weiken de voltages niet echt veel af (of wel?)
Het klopt inderdaad dat de 5V lijn inzakt, maar die 0.090 maakt toch niet zoveel uit of zie ik dat verkeert?

Anyway, tips zijn welkom!

Verwijderd

Nee, je voltages zijn goed. Watvoor chipset zit er op dat mobo? Die code zegt me weinig namelijk.

  • bart_vd
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02-2023
Op dit moederbord zit een KT333 met een Zalman NB32-J heatsink erop, met daaronder AS3.
En er staat ook nog eens een Enermax 12CM fan op gericht (laagtse stand).

Dit moet ook genoeg koeling leveren lijkt me.

  • DeadPool
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 07-12-2025
Edit: Dubbelpost |:(

  • DeadPool
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 07-12-2025
Mijn ervaring: Luchtkoeling kwam ik niet zo hoog, ook ongeveer @2000+ (iets minder) toen stapte ik over op waterkoeling, 1700mhz iets meer mhz'en dus. Daarna heb ik een voltmod gedaan op me moederbord en kom nu ongeveer op 1800mhz (paar mhz'en minder) maar ik kan niet doorklokken omdat volgens mij me 5 volt te laag is en me proc nog wat meer juice kan gebruiken dus ff een nieuwe voltmod doen.

Specs:

AMD XP1700+
Epox 8kha+ (voltmodded met 220KOhm weerstand->max Vcore 2,08)
Samsung PC2700
Dangerden Maze2
Sicce Nova
Chieftec 340watt

Ik wil er nu dus een 180KOhm op gaan zetten wat een Vcore van 2,25 max zal geven. En ik wil nog ff kijken of ik een mod op me voeding kan doen waardoor me 5volt hoger komt te liggen voor meer stabiliteit.

Hoop dat dit verhaaltje je een idee kan geven wat er allemaal "mis" kan zijn waarom je niet verder komt. ;)

Verwijderd

Ik ben ook niet zo een expert in overclocken maar ik heb een gelockte 1800+ @ 2100+ (11.5*150) draaien. Super stabiel! Geen lockups gehad na 4 uren mohaa gespeeld te hebben.
Temps open case : 47/53
Temps closed case : 59/63 (extra coolers zijn onderweg!)

CPU Cooler: Spire whisperrock II
Mobo: Epox 8k3a <== lekkere mobo zeg!
Geforce 3 ti 200
256 mb samsung PC2700
300 watt voeding

Het enigste verschil wat ik beter heb qua overclocken is DENK ik de mobo.
kan ook aan je CPU liggen omdat sommige CPU's beter te overclocken zijn (zie faq)

Verwijderd

Verwijderd schreef op 04 augustus 2002 @ 12:55:
Ik ben ook niet zo een expert in overclocken maar ik heb een gelockte 1800+ @ 2100+ (11.5*150) draaien. Super stabiel! Geen lockups gehad na 4 uren mohaa gespeeld te hebben.
Temps open case : 47/53
Temps closed case : 59/63 (extra coolers zijn onderweg!)

CPU Cooler: Spire whisperrock II
Mobo: Epox 8k3a <== lekkere mobo zeg!
Geforce 3 ti 200
256 mb samsung PC2700
300 watt voeding

Het enigste verschil wat ik beter heb qua overclocken is DENK ik de mobo.
kan ook aan je CPU liggen omdat sommige CPU's beter te overclocken zijn (zie faq)
Jouw oc is niet schokkend ofzo hoor. Je mobo klokt waarschijnlijk wel lekkerder over.

Topicstarter: Tja, ik weet het gewoon niet meer. Het lijkt op koeling op dit moment. Probeer is met een hogere mp. Dus 12 ofzo en dan een lagere fsb. Welke koeler heb je nu? Probeer een betere. Of een sterkere fan. Aan je mobo ligt het niet.

Als je btw m,et een mp van 12 wel verder komt is het waarschijnlijk je netwerkkaart oid. Probeer ook de timings van je geheugen hoger (minder strak) te zetten. Dus zoveel mogelijk dingen die het zouden kunnen zijn elimineren.

  • bart_vd
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02-2023
Het lukt ook niet met een hogere multiplier.
Hoe verander ik mijn geheugen timings?
Ik heb een Zalman 6000Cu met een enermax 12CM erop. (Ja, er zit AS3 onder.)

Mijn temperatuur kan het toch eigenlijk niet zijn? Komop, 55 graden!

  • bart_vd
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02-2023
Ik heb nog wat getest maar hij kom t gewoon niet hoger dan 2000+.

Ik heb geprobeerd:
12.5*140
12*145
11.5*151

Ik kom tot de conclusie dat:
Mijn FSB wil niet hoger dan 151 (11*151 trekt ie wel.)
En ik heb mijn multiplier voor niets unlockt...
Immers hij draait nu ook op 11.5*145.

:( Ik ben diep ongelukkig.

  • Smollys
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-12-2024
Laat de temperatuur maar eens zakken,je zal nog versteld staan wat er in die CPU zit.
Ik ben er van overtuigd dat het zuiver aan de temps ligt.

Dan mag je nog een tempsensor hebben die 10 of meer °c teveel aangeeft ,dan hou je nog 45°C over.(Laten we hopen dat dit de stres temp is)
Om op die temperatuur veel hoger te klokken is maar voor een paar gelukzakken weggelegt die per toeval een zeer goede proc in handen hebben gekregen.

Heb nu al een tijdje de proef op de som gedaan met men XP1600+ en uitgezocht wat de invloed is van de temperatuur op die CPU en ben tot de volgende vaststelling gekomen:

Eerst luchtkoeling (Volcano 7)Cpu 45°C stressed kwam ik tot 1800+ stabiel en soms als de kamertemp zeer laag was 1900+ onstabiel
Daarna waterkoeling(eigengemaakt setje)
Met warm weer en hoge kametemp is het water 30°C(kamertemp ook zoiets)CPU 39°C loopt alles supper stabiel op 1900+maar doet geen 2000+.
Nu op dit eigenste ogenblik is de kamertemp 23.4°C om juist te zijn en loopt de CPU supper stabiel op 2000+ bij een temp van 30°C idle en 35°C stressed maar hoger komt hij in geen geval.
Nu,Gooi ik wat koelelementen in het water tot de watertemp 17°C wordt en de CPU temp daalt naar 28°C stressed loopt hij op ze dooie gemakje 2100+ zonder probleem.Gisteren "nog" maar eens gedaan,hihi...
Met wat voorzorgen genomen te hebben ivm condensatie een maandje geleden het water zo eens doorgekoeld naar 9°C en wat bleek was dat die gewoon doorging naar 2200+ oftewel maar even 1800mhz maar na een half uurtje moeten opgeven omdat het condens door de geinproviseerde bescherming begon te komen.
Dit alles dus maar even om aan te tonen dat je nog niet moet wanhopen.Voor mezelf ben ik er van overtuigd dat de temperatuur wel degelijk de sleutel is voor hoger te komen als je niet net die ene super CPU te pakken hebt.

  • bart_vd
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02-2023
Ik zal het vanmiddag (maandag middag dus) eens testen.

PC in de koelste kamer zetten, kast6 open, ventilator erop en even kijken of het wil lukken :). Zoja dan ga ik sparen voor een WC setje :). Of misschien voor een Promethea...

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 06-01 12:02

porn*

...take on the world!

4,9v voor je 5v is niet veel hoor, ik neem aan dat dat idle is? Stress hem maar eens flink en kijk maar eens hoe ver hij inzakt...

Bnet pindle#2913


Verwijderd

Ok, dat het de koeling is lijkt nu wel duidelijk. Maar die fsb.. dat blijft vaag. Lijkt op een NICje oid wat dwars ligt. Geheugen is het iig niet als het samsung/samsung geheugen is. Dus ff kaal oc'en. ff alles eruit slopen dat je niet nodig hebt.

  • bart_vd
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02-2023
Als kaartjes zit er alleen een Geforce 4 Ti4200 in en een Game Theatre XP.

Lan onboard, of moet ik dat ook maar is uitschakelen?

  • Smollys
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-12-2024
Is toch een k333 moederbord dacht ik?Ik heb er zelf geen maar zou het niet kunnen dat je geheugen op 166 mhz loopt bij een standard fsb van de cpu op133mhz .
Dit zou betekennen dat wanneer je de fsb van de cpu optrekt naar 145 mhz het geheugen al op 178 mhz loopt en dit zou wel eens de grens van je geheugen kunnen zijn.
Dus in dit geval het geheugen instellen op 133mhz ipv 166 mhz en dan kan het wel zijn dat je de fsb van je cpu weer wat hoger krijgt mits de Multipiler omlaag te zetten.

  • Smollys
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-12-2024
Owww,merk net dat je fsb 151 mhz hebt gehaald.dit zou betekennen dat het geheugen in bovenstaand geval op 184 mhz uitkomt (dik in orde als het zo moest zijn).Dus in dit geval geheugen naar 133 mhz verlagen ,betere koeling,fsb omhoog(een heel pak) multipiler omlaag en je hebt een bom he???
Pagina: 1