Kijk ff in de BIOS heb je meer info, en ander draai je je kast open en voel je ff
(c) GO - Respect verdien je niet door een status die je hebt, maar door het gedrag wat je laat zien.
Life is a Joke!, but not all jokes are funny.
jepVoel ff achter je voeding of die fan nog blaast.
Die is dus 64 graden..Dan aan je cpu-koelblok (met 5000RPM niet je vingers in de fan steken)
Die heeft geen fanen anders ff kijken of de fan van je videokaart nog blaast.
NopeBTW: Loopt je pc niet steeds vast?
Sinds wanneer hebben die ingebouwde tempsensors?418O2 schreef op 01 augustus 2002 @ 15:56:
mebbe je harddisk?
[ Voor 0% gewijzigd door YoG op 01-08-2002 16:02 . Reden: brb :) ]
Temp 1 == je CPU
Mijn IBM HD heeft dat
Die 64 graden zou je hdd kunnen zijn en die 80 je cpu.. en anders is het je hdd die 80 wordtYoG schreef op 01 augustus 2002 @ 16:00:
[...]
jep
[...]
Die is dus 64 graden..
[...]
Die heeft geen fandaar heb ik een 2800 RPM system fan vlak naast gezet
[...]
Nope
Hoe heb je dat gemeten?YoG schreef op 01 augustus 2002 @ 16:00:
Die is dus 64 graden..
Want als je koelblok al 64 graden is dan zou die cpu temp best eens kunnen kloppen.
Welke temp geeft ie aan in de bios?
Impedance, a measure of opposition to time-varying electric current in an electric circuit.
Not to be confused with impotence.
Verwijderd
Je pc zou toch minstens moeten vast lopen met dat soort temperaturen toch
Het moet officieel nog wel kunnen ja... Maar het is toch wel erg hoog. Ik denk niet dat het gezond is om hem 24/7 op zo'n temperatuur te hebben lopen.Ajaxno1 schreef op 01 augustus 2002 @ 16:15:
64 graden kan toch nog wel met AMD???, Niet dat mijnes zo hoog wordt maar das een 1 GHz
50 graden lijkt me toch wel een gezondere temperatuur.
Net zo lang met je hand in de kast FRIEMELEN en waneer je AUW !!! roept hebbie het "probleem" gevondenYoG schreef op 01 augustus 2002 @ 15:41:
Ik heb in mijn kast 1 CPU fan zitten met TempSensor en een simpel koelertje die je in zo'n system slot steekt.. bij mijn weten heeft die geen Sensor
afbeelding
Wat staat er hier op 82 graden bijna te koken?!
kijk idd eerst ff in je bios .... want de MEESTE progjes meten de temperatuur NIET goed ....
De fan waarschijnlijkNuKeFaCe schreef op 01 augustus 2002 @ 16:19:
[...]
Net zo lang met je hand in de kast FRIEMELEN en waneer je AUW !!! roept hebbie het "probleem" gevonden
Een dergelijk groot verschil tussen de CPU temp. en de casetemp. wijst op te weinig airflow in (of eigenlijk door) je kast. Heb je casefans? Zijn ze goed verdeeld (voor/achter), blazen ze wel de goede kant op?
Verwijderd
Als het in je kast 82 graden is kan je CPU nooit koeler zijn... Of je CPU moet niet in je kast zittenTripleM schreef op 01 augustus 2002 @ 16:25:
Als 82 de kast is, en 64 je CPU, dan is er op zich niks asociaals aan de hand. Tot de 65 is het veilig, daarboven kun je stabiliteitsproblemen krijgen. Dat het wenselijk is dat de temperatuur omlaag gaat lijkt me logisch.
Een dergelijk groot verschil tussen de CPU temp. en de casetemp. wijst op te weinig airflow in (of eigenlijk door) je kast. Heb je casefans? Zijn ze goed verdeeld (voor/achter), blazen ze wel de goede kant op?
En als de temperatuur in de kast 82 graden wordt houd je pc het absoluut niet lang vol.
Maar als je CPU 64 graden is, vind ik dat nog steeds erg warm. Je hebt een XP1900+ zie ik? Ter vergelijking: Ik heb een XP1600+ @ 1800+ en die wordt full stressed niet warmer dan 49 graden met een simpele koeler (Coolermaster EP5-6I11 uit m'n hoofd d8 ik... boeiuh
[ Voor 0% gewijzigd door ludo op 01-08-2002 16:34 . Reden: duidelijkheid scheppen :) ]
Ik heb 1 JustCooler system fannetje maar die staat gericht op m'n videokaart.. kan het zijn dat daardoor de aiflow verstoord wordt? Kan ik beter die fan omdraaien dat ie de warme lucht dus wegzuigt ?TripleM schreef op 01 augustus 2002 @ 16:25:
Een dergelijk groot verschil tussen de CPU temp. en de casetemp. wijst op te weinig airflow in (of eigenlijk door) je kast. Heb je casefans? Zijn ze goed verdeeld (voor/achter), blazen ze wel de goede kant op?
Ik heb geen casefans, ik begrepen dat je die in je kast moet inbouwen en dat vind ik nogal een gedoe (ik ben niet zo'n die-hard oc'er), en bovendien maakt m'n systeem al herrie genoeg door de voeding
Heeft het nut als ik in m'n kast nog meer fans zet? (die dus niet naar buiten blazen...)
In m'n Bios staat dus dat die 43 graden van m'n System Case is.. ik heb ook echt geen idee waar die 80 vandaan kan komen.. ik heb die Gigabyte 7VRX gewoon zonder accesoires gekocht.ludo schreef op 01 augustus 2002 @ 16:33:
[...]Als het in je kast 82 graden is kan je CPU nooit koeler zijn... Of je CPU moet niet in je kast zitten. Die 82 graden kan dus niet van je kast zijn... Maar wat het wel is? Weet je zeker dat er überhaupt drie sensors in je pc zitten? Kan nl. best wel een spooksensor zijn
.
De voeding was een wat duurder model, proppen ze daar tegenwoordig ook al sensors in? en ook al wordt ie zo heet, hoe zorg je er voor dat een voeding koeler wordt ?
Ja ik denk dus dat dat een foutje in t programma is.. laten we 't hopenEn als de temperatuur in de kast 82 graden wordt houd je pc het absoluut niet lang vol.
Wie weet er nog een ander proggy om ' t te testen?
M'n Bios geeft ook maar 2 temps aan, CPU+system
Verwijderd
Server: Dell PowerEdge R610, 48GB DDR3 1333MHz, 3 x 4TB IronWolf RAID5, Dell H700, VMware ESXi 6.0
Laptop: Dell Latitude E6510, Intel i5-560m, 8GB RAM, 128GB Samsung SSD, 250GB 7200rpm, 15.4" WUXGA FHD
PSN: FastBunny_NL
Goed ideeVerwijderd schreef op 01 augustus 2002 @ 16:44:
Het is altijd een goed idee om een fannetje te installeren die frisse lucht naar binnen blaast, als het goed is zit er aan de voorkant, onderin (tegenover de sloten voor je kaarten) een plek waar je er zo één kan plaatsen. Kan zo 10 graden schelen (met dit weer misschien minder)
Welke maat fan past daar ? Ik heb een midi-tower, geen idee of 't een XT of AT is
[/noobtalk]
Verwijderd
Misschien ja, maar het vreemde is dat die temp steeds varieert tussen 81 en 83 .. dus.. het leeftFastBunny schreef op 01 augustus 2002 @ 16:45:
Kan zijn dat het bord nog een externe temp sensor heeft, waaraan je een sensor kan hangen, zonder deze sensor eraan wil deze wel eens vreemde temps aangevenZoiets zal het waarshcijnlijk wel zijn, het proggie ziet een temp sensor die er niet is en meet daar een vreemde waarde af.
YoG schreef op 01 augustus 2002 @ 16:51:
[...]
Misschien ja, maar het vreemde is dat die temp steeds varieert tussen 81 en 83 .. dus.. het leeft![]()
IT ISSS AALLIVEEEEEE
Server: Dell PowerEdge R610, 48GB DDR3 1333MHz, 3 x 4TB IronWolf RAID5, Dell H700, VMware ESXi 6.0
Laptop: Dell Latitude E6510, Intel i5-560m, 8GB RAM, 128GB Samsung SSD, 250GB 7200rpm, 15.4" WUXGA FHD
PSN: FastBunny_NL
Nope, just chillin:

problem solved?
edit, En als m'n system case 42 graden wordt is er toch niks aan de hand met m'n airflow ?
[ Voor 0% gewijzigd door YoG op 01-08-2002 17:05 . Reden: fart ]
Toen maar eens speedfan opnieuw geinstalleerd ...
[e] allang gesolved zie ik... pfff.. zit te slapen hiero
I say we take off and nuke the entire site from orbit. It's the only way to be sure.
check eens negatieve kant van je voeding..
de -12v is -9,57v
en de -3v is 0v
dat kan nooit goed wezen
Meer en deel heeft verkeerde negatieve waardes... zin onbelangrijk ... zoek maar , zijn al tig topix over geweest. EN IK ZWEER DAT DE 82 graden aux-temp is.. want hij veranderd toch niet ?RaMMSTeiN schreef op 01 augustus 2002 @ 19:36:
ik gok dat die andere temp meter misschien je PSU is
check eens negatieve kant van je voeding..
de -12v is -9,57v
en de -3v is 0v
dat kan nooit goed wezen![]()
T is for TANK, and T is for TERROR ... and K is the K for KILLING in error.
BLOOD COOLED
Mess with the best, Die like the rest
There is no such thing as Society
There are 2 kinds of people: Snipers and their targets
Never run for a sniper ... you only die tired :)
Stroomt er al veel doorheen, hoe warm is het op de kamer waar je pc staat?
Enneuh, kan een van die temps die speedfan weergeeft de temp van je videokaart zijn? Of zitten daar geen sensoren in? Zou wel handig zijn, dan kan ik eindelijk es zien hoe warm 'm'n videokaartje wordt...
OC / CM - Begint eer ge Bezint
Verwijderd
(Tenzij ze watergekoeld zijn
Verwijderd
die 82 graden is je voedingYoG schreef op 01 augustus 2002 @ 15:41:
Ik heb in mijn kast 1 CPU fan zitten met TempSensor en een simpel koelertje die je in zo'n system slot steekt.. bij mijn weten heeft die geen Sensor
afbeelding
Wat staat er hier op 82 graden bijna te koken?!
mijn enermax is ook altijd 82 graden
een antec voeding van een vriend van me is altijd 81 graden dus het zal wel goed zijn lijkt me
ASUS Sabertooth X79, Intel Core i7 3930@3800MHz, 16 GB DDR3 (G.Skill F3-17000CL9Q-16GBZ), XFX Radeon R9 290, Sound Blaster X-Fi XtremeMusic, 1x 256 GB Samsung 840 pro SSD, 1x 1 TB Samsung Spinpoint F3, 1 x 3 TB Seagate ST3000DM001
Kijk maar:

HD0 = Maxtor 40GB 7200RPM
Temp2 = Kast Temp.
Temp1 = CPU Temp.
Temp3 = Gare programmafout
Ik denk het niet want in MBM is die 82 graden opeens -55 ... Het is denk ik een aansluiting voor een sensor waar dus niks op aangesloten zit en daardoor een beetje fliptVerwijderd schreef op 02 augustus 2002 @ 09:17:
[...]
die 82 graden is je voeding
mijn enermax is ook altijd 82 graden
een antec voeding van een vriend van me is altijd 81 graden dus het zal wel goed zijn lijkt me
dont think so.. Al m'n HDs hebben Smart maar in Speedfan en MBM wordt er nergens een melding van gemaakt dat die een tempsensor hebben.. Voglens mij houdt Smart alleen in de gaten of je HDs nog wel optimaal werken.. met values en tresholds enzo
Ik wil alleen een fannetje hebben waar normaal je systeem speaker zit.. anders wordt t zo'n gedoe met gaten in je kast zagen enzo en dat hoeft voor mij niet zo nodig.. Welke fan kan ik daarvoor het beste nemen ? Ben nogal noob met dit soort dingensteven2 schreef op 02 augustus 2002 @ 12:48:
Heb zelf ook het zelfde met mijn GA-7vrxp, dus het lijkt mij geen problemen, maar ik zou als ik jouw was wel meer koelen, want 63 graden is wel een beetje hoog voor de CPU. 42 graden voor systeemtemp. is ook hoog, dus ff een paar casefans plaatsen
[ Voor 0% gewijzigd door YoG op 02-08-2002 18:29 . Reden: kilroy was here ]
De casetemp word niet de lucht in de kast mee bedoeld maar de temperatuur van je chipset op je mobo. en die kan dus wel zo heet zijn. Dan moet je er wel iets lomps mee gedaan hebben als heel het cool element er af rukken of zoludo schreef op 01 augustus 2002 @ 16:33:
[...]Als het in je kast 82 graden is kan je CPU nooit koeler zijn... Of je CPU moet niet in je kast zitten. Die 82 graden kan dus niet van je kast zijn... Maar wat het wel is? Weet je zeker dat er überhaupt drie sensors in je pc zitten? Kan nl. best wel een spooksensor zijn
.
En als de temperatuur in de kast 82 graden wordt houd je pc het absoluut niet lang vol.
Maar als je CPU 64 graden is, vind ik dat nog steeds erg warm. Je hebt een XP1900+ zie ik? Ter vergelijking: Ik heb een XP1600+ @ 1800+ en die wordt full stressed niet warmer dan 49 graden met een simpele koeler (Coolermaster EP5-6I11 uit m'n hoofd d8 ik... boeiuh).
bij mij zie ook niets .. misschien omdat ze op mijn UIDE aansluiting zittenYoG schreef op 02 augustus 2002 @ 18:22:
dont think so.. Al m'n HDs hebben Smart maar in Speedfan en MBM wordt er nergens een melding van gemaakt dat die een tempsensor hebben.. Voglens mij houdt Smart alleen in de gaten of je HDs nog wel optimaal werken.. met values en tresholds enzo
Verwijderd

