Bekijk de SpaceCase en de DesignLine Prism www.casejunkies.com
Is het een nieuwe manier van geluidversterking
Nee, juist oudewets, buizen hebben iets te maken met se uitvinding van gloeilampenrb338 schreef op 30 juli 2002 @ 23:22:
Hmm na het lezen van die site ben ik er nog steeds niet helemaal achter wat die 'tube' inhoudt.
Is het een nieuwe manier van geluidversterking
Bekijk de SpaceCase en de DesignLine Prism www.casejunkies.com
Dat dacht ik al, GoT kennendeboriz74 schreef op 30 juli 2002 @ 23:17:
Hier was volgens mij al een topic over.Kan hem allen niet zo gauw vinden want de search doet het niet.
Maar ja, zonder search kom je niet ver....
Bekijk de SpaceCase en de DesignLine Prism www.casejunkies.com
True, maar het is toch wel een nieuwe manier van geluidsversterking? Ook al gebruiken ze dan een ouderwetse 'uitvinding' die te maken heeft met de gloeilamp.Bart_Banaan schreef op 30 juli 2002 @ 23:24:
[...]
Nee, juist oudewets, buizen hebben iets te maken met se uitvinding van gloeilampen
Om ook gelijk antwoord op de vraag in je first post te geven: als ik zo de layout van het bordje bekijk kost het amper ruimte. Als de productiekosten van die 'tubes' meevallen (waarschijnlijk wel) dan denk ik dat we dit nog vaak tegen kunnen komen op toekomstige mobo's (en wie weet in/op andere hardware).
Omdat buizen amper gevoelig zijn voor electronische / magnetische storing
Maar misschein is de kwaliteit van het geluid wel beter :x...
What's next videokaarten met buizen als filters
Stond ook een artikel over in geloof "Computer Idee" ENG WAAAAH
Bekijk de SpaceCase en de DesignLine Prism www.casejunkies.com
Verwijderd
1) Eerst zijn er buizen en gloeilampen uitgevonden. Met buizen kon men signalen versterken.
2) Daarna is de goedkopere en compactere transistor uitgevonden. De grote, loge, dure en snel verslijtende buizen worden massaal door transistors vervangen.
3) IC's, men kom grote schakelingen in 1 enkele component steken. Integrated Circuits = de chip.
Wel de buizen zijn dus duur en oud, maar sommige audiofielen vinden dat buizen beter geluid maken.
Verwijderd
Sja, allemaal leuk en wel, maar de echte audioliefhebber hoeft geen CPU-tijd slurpende onboard sound te hebbenGerrit83 schreef op 30 juli 2002 @ 23:44:
Is een board voor een speciale doelgroep , de echte audio liefhebbers , buizenversterker klinkt nou eenmaal beter , maar de buizen zijn wel ten koste van 2 pci sloten gegaan.
Stond ook een artikel over in geloof "Computer Idee" ENG WAAAAH
(waarschijnlijk door de type-gevoelige vervorming die ze aan het signaal meegeven
Op de foto zie ik alleen een grote condensator trouwens, niet een radiobuis die het geluid verzorgd. Misschien bedoelen ze dat wel met hun ELNA; een capacitor die de voor de voeding zorgt.
wazig iig
“The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.“
Weet dat ik mijn audiobuizen versterker altijd heeel goed moet laten afkoelen voor dat ik er mee ga wandelen + dat hij dan nog gevoelig is voor schokken. En dan zal ik het maar niet over de warmte ontwikkeling van buizen gaan hebben want dat is enorm.
AMD Tbird 1400 | ThermoEngine V60-4210 I ABIT KT7A | 1GB PC133 | ACER 77E 17" | GainWard GF II mx 64MB + TV-out | SB Audigy | Yamaha 4 X 250 W-AMP + Infinity QB 300 W Speakers| IBM 30gb 7200rpm IDE | SONY DVD | Lite-on 40x | 350 Watt Enermax
Buizen versterken alleen de oneven harmonischen (of was het nou alleen de even[nohtml]Cow_tipping schreef op 31 juli 2002 @ 01:27:
Buizen geven volgens sommige audiofielen een warmer geluid.
(waarschijnlijk door de type-gevoelige vervorming die ze aan het signaal meegeven)
Overigens zijn buizen inderdaad minder snel over te belasten, en hebben dus wel voordelen. (maar zeker ook nadelen met hun hoge gloeispanning, benodigde trafo's en dat soort zaken)
Helemaal achter op dat bordje zie je de buis zitten. Als ik me goed herinner is het een buis met twee pitten, die dus stereo signaal zou moeten kunnen leveren.Op de foto zie ik alleen een grote condensator trouwens, niet een radiobuis die het geluid verzorgd. Misschien bedoelen ze dat wel met hun ELNA; een capacitor die de voor de voeding zorgt.
wazig iig[/nohtml]
Verwijderd
RELIABILITY
A critical issue with any electronic device is reliability. When it comes to hybrid audio equipment, reliability plays an even greater role. The MTBF ratios for both the motherboard and the tube circuitry in the AX4B-533 Tube are stellar, with minimum 50,000 MTBF hours on the motherboard, and 35,000 MTBF hours on the tube circuitry (Tube itself will have about 4,000 to 5,000 hours, depends on operating conditions)
EDIT: FF de info van AOpen erbij gep(l)akt...
Verwijderd
Sommige mensen willen liever transistoren omdat transistoren geen "eigen geluid" toevoegen.
volgens de computer totaal (jaja, ik hebbum
AOpen levert nu een moederbord waarop een buizenvoorversterker is geïntegreerd. Het lijkt misschien een stap terug in de tijd, want de buis is de voorloper van de transistor. De echte liefhebbers weten wel beter: dit zou een veel mooier geluid moeten opleveren. Maar is dat ook zo? Wij hebben uitgebreid getest én geluisterd.
Direct naar de conclusie
Bij de huidige geluidskaarten is weinig muzikaliteit te bespeuren. Buiten het feit dat men steeds meer kanalen tracht onder te brengen is er nauwelijks sprake van baanbrekende innovaties, sinds de ondergang van Aureal 3D. In de meeste gevallen voldoet een eenvoudig speakersetje prima. Sluiten we de pc aan op een goede hifi-versterker en dito luidsprekers, dan worden de beperkingen van zo'n geluidskaart vrij snel hoorbaar. Wie op dit gebied het uiterste uit zijn pc wil halen, moet toch eens luisteren naar wat de TubeSound-moederborden van AOpen presteren.
Tubesound
De nieuwe AX4B-533 Tube van Aopen is gebaseerd op de Intel 845E-chipset voor Intel Pentium 4-processors. Het bijzondere aan dit moederbord is de geïntegreerde geluidskaart. De ontwerpers wilden hiermee de beste geluidskaart voor muziekweergave maken, die op dit moment voor pc’s is te krijgen. Voor deze kaart is uitsluitend gebruik gemaakt van zogeheten audiofiele elektronica, die is bestemd voor muziekweergave. Het gaat om hoogwaardige componenten, die het geluidssignaal niet nadelig beïnvloeden. Daardoor zijn ze veel duurder dan 'gewone' onderdelen.
AOpen heeft in plaats van transistors een buis geplaatst. De witte connector aan de linkerkant is de aansluiting voor een uitbreidingskaart.
Voor een goed geluid moeten speciale componenten worden gebruikt. REL MultiCap Audio Grade Capacitors zijn condensators die een gunstige invloed hebben op de 'muzikaliteit' van een versterker.
Voor goede voedingen moet gebruik worden gemaakt van speciale elektrolytische condensators, die snel kunnen ontladen om extra vermogen te kunnen leveren. Dit is nodig om een goede, strakke basweergave te garanderen.
Buizen worden door veel kenners geprefereerd boven de bestaande transistors voor versterkers. Het is weliswaar een kwestie van smaak, maar het geluid van een goed ontworpen buizenversterker klinkt vriendelijker en warmer dan een versterker met transistor. U krijgt het gevoel bij de muzikanten in de studio te zitten, wanneer u naar een goed opgenomen cd luistert. De buizenversterker van AOpen heeft overigens helemaal niets met high-end audio te maken, dus de absolute top. Wel is veel zorg besteed aan de selectie van componenten, om voor een goed product te kunnen zorgen dat ook nog betaalbaar blijft.
De test
Om dit moederbord te testen is uitsluitend gelet op de geluidskwaliteit van de buizen voorversterker. Hiervoor is gebruik gemaakt van voor ons bekende muziek, om de verschillen te kunnen bepalen. Daarnaast is het moederbord nog even gebruikt voor een spel. Voor de muziek kozen we Jennifer Warnes 'The Hunter', en als spel Serious SAM 'The Second Encounter'. Als versterker is een Philips FA950 gebruikt met Philips Legend II- speakers. De afspeelbronnen waren een Plextor Plexwriter 40/12/40A en Philips CD950. Verder is een Soundblaster Audigy gebruikt om na te gaan of er veel verschil zit tussen een AOpen-'buizenbak' en een Creative-transistorkaart.
Testresultaten
Het geluid van de buizenvoorversterker is erg goed. De muziek staat als een huis en is het beste geluid dat wij ooit uit een pc hoorden komen. De bassen worden strak weergegeven en het middengebied is helderder van klankkleur. Ook het hoge-tonengebied blijft mooi transparant. Dit moederbord is echt bedoeld voor gebruikers die hun audio-cd’s en mp3’s afspelen op de computer, met de aanwezige cd-rom- of dvd-speler. Gelet op de audiocapaciteiten van zulke spelers sluit de buizen-voorversterker van AOpen daar mooi op aan.
Als we het resultaat van de AOpen AX4B-533 Tube vergelijken met bijvoorbeeld een Creative Soundblaster Audigy, is het verschil erg groot. De Audigy klinkt 'ingeblikt', vergeleken met de AOpen AX4B-533 Tube. U moet wel beschikken over een behoorlijke hifi-installatie, om dit verschil in klank op te kunnen merken. Op eenvoudige pc-luidsprekers wordt de kwaliteit van de AOpen AX4B-533 Tube de nek omgedraaid, door de slechte weergavecapaciteiten. Bent u niet van plan goede luidsprekers op de computer aan te sluiten, dan heeft het weinig zin de AOpen AX4B-533 Tube aan te schaffen. De buizenversterker van de AOpen AX4B-533 Tube heeft meer potentie dan dat wij met computer cd-apparatuur konden waarnemen. Wanneer op de audio-ingang een Philips CD950 wordt aangesloten, klinkt het geheel nog weer veel beter. Daarbij moet wel worden bedacht dat deze cd-speler veel duurder is dan een Plextor-brander.
Of de buizenvoorversterker ook voor spellen een aanwinst is, ligt een beetje aan uw smaak. EAX heeft voor- en tegenstanders. Wanneer u EAX kunt waarderen, dan hebt u aan de AOpen AX4B-533 Tube de verkeerde keus. Natuurlijk kunt u gewoon een EAX 2.0-kaart naast deze buizen-voorversterker plaatsen, waardoor de EAX-technologie weer binnen bereik komt. Laten we EAX voor wat het is, dan wordt de AOpen AX4B-533 Tube wel heel erg verleidelijk. De eigenschappen die de AOpen AX4B-533 Tube voor muziek heeft komen opnieuw tot leven in een spel als Serious SAM. Het gemak waarmee een knal wordt geproduceerd maakt een spel veel heftiger en intenser. Ook in dit geval zijn natuurlijk goede luidsprekers nodig, wil de AOpen AX4B-533 Tube tot zijn recht komen.
Het gebruik
Om de Sovtek-buis op het moederbord te kunnen gebruiken moet de meegeleverde uitbreidingskaart worden geplaatst. Op deze kaart bevinden zich een stereo-uitgang met cinch-aansluiting, 6,3 mm-aansluiting voor koptelefoon, audio-ingang met stereo mini-jack en een digitale S/P DIF fiber-uitgang. Doordat het allemaal nogal grof is uitgevoerd neemt dit exact de plaats in van de PCI-slots die zijn weggelaten op de plek van buizenversterker. Het is proppen geblazen, maar het past. Wilt u een losse cd-speler aansluiten, dan moet u de lijningang van deze uitbreidingskaart gebruiken. Op het moederbord zit tevens de Realtek ALC650 AC’97 Codec. In het BIOS van de AOpen AX4B-533 Tube kunt u dit moederbord instellen op AC’97, wanneer u geen(?!) gebruik wilt maken van de TubeSound. Voor Dolby 5.1 worden alleen de frontkanalen voorzien van TubeSound. De beide achterkanalen, de center speaker en de subwoofer worden gevoed uit de AC’97 Codec.
Wij hebben wel een kleine aanmerking op het ontwerp van de uitbreidingskaart. De aansluiting voor de hoofdtelefoon zit niet in het midden, waardoor de uitbreidingskaart in sommige kasten moeilijk is te plaatsen en als gevolg daarvan scheef gaat zitten.
Met EzSkin kunt u verschillende skins downloaden.
AOpen heeft speciaal voor cd-gebruik een JukeBox-player toegevoegd. Het bijzondere is dat deze onafhankelijk van het besturingssysteem werkt en in het BIOS aan en uit is te zetten. Direct na het aanzetten van de pc verschijnt de player in beeld, waardoor u zonder verder wachten uw favoriete cd’s kunt afspelen. AOpen biedt de mogelijkheid heel veel skins (interfaces) te downloaden voor deze speler, met gebruik van de tool EzSkin.
Slijtage
Een buis heeft niet het eeuwige leven. Hij veroudert, waardoor de versterking op termijn minder goed functioneert en de geluidskwaliteit achteruit gaat. Hoe lang dit duurt hangt af van het gebruik, maar meestal is dit wel een paar jaar. De meegeleverde Sovtek-buis is een goedkoper exemplaar, die overigens wel goede audio-eigenschappen heeft. Buizen kunt u over het algemeen kopen bij de betere hifi-winkel. Ook de behandeling van een buis verdient enige aandacht. Het is een kwetsbaar onderdeel, dat bovendien heel warm kan worden (250 graden). AOpen heeft hiervoor extra documentatie beschikbaar, die heel duidelijk uitlegt wat een buis precies is, hoe u ermee om moet gaan en hoe het werkt. Daarnaast wordt uitgebreid uitgelegd welk type buizen geschikt zijn voor het AOpen AX4B-533 Tube-moederbord.
Conclusie
Wie van muziek houdt op de pc en de ultieme geluidskaart in huis wil halen, hoeft niet verder te zoeken. De AOpen AX4B-533 Tube is hét moederbord voor de geluidsfanaat die de computer graag gebruikt als medium voor de muziekcollectie. Ook in games weet het bord zich uitstekend staande te houden. Door het imponerende buizengeluid voegt dit moederbord flink wat spektakel toe, wanneer u gebruik maakt van een paar goede luidsprekers. Nooit eerder hoorden we zulk goed geluid uit een pc komen. Het bord is met een prijs van € 289,- wel fors duurder dan andere moederborden met dezelfde Intel 845E-chipset. Op dit moment wordt er bij AOpen nagedacht over Tubesound voor het AMD-platform
One day I will solve my problems with maturity. Today however, it will be Margaritas
One day I will solve my problems with maturity. Today however, it will be Margaritas
Just pick a dead end and chill out 'till you die.
Dit topic is gesloten.
![]()