Edgar, als-ie echt een XT-toetsenbord zoekt, dan moet hij toetsenbord hebben met een grote 5-polige DIN-aansluiting, en een key-mapping bedoeld voor 8-bits PC's. Deze zijn herkenbaar, ze hebben slechts 10 functie-toetsen, die aan de rechterkant van het toetsenbord liggen. Gemaakt voor de echte oorspronkelijke IBM PC en PC/XT, bouwjaar, vanaf 1977.
Wat jij bedoelt zijn PS/2-toetsenborden, voor de PS/2 modellen. Daar is weliswaar ooit een 8086-model van gemaakt (de PS/2 M30), maar dat was een fabeltastisch dure klanten-verneukerij van IBM, een 8086 uitgebracht toen de 80386 de norm was geworden. Maar ja, ik ken vele bedrijven die er voor idiote bedragen 10-tallen tot 100-en van hebben gekocht, 't moest wel goed zijn, want het was van IBM.
Boozy, ik heb er nog een stelletje liggen van toen ik een partijtje overnam en deze erbij moest nemen. Ik woon in Rotterdam, werk in Amstelveen, en kom in weekends vaak overal en nergens in het land. Mail me even als je echte een XT-toetsenbord wil, dan kijken we of je er eentje thuisbezorgd kan krijgen.
The number of things that Arthur couldn't believe he was seeing was fairly large