Toon posts:

Help een lamer op weg

Pagina: 1
Acties:
  • 106 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Hoi, ik zou graag willen beginnen met programmeren. Ik de 'Dummie' serie boeken gekocht over programmeren in C en ook 'absolute beginners guide to C'. Toch heb toch het gevoel dat dit niet het goede pad is om als beginner te starten. Het doel wat ik voor ogen heb is het programmeren van zowel electronica (dus data-verwerking en wetenschappelijke doeleinden)en applicaties op het web. Ik las dat perl goed geschikt is voor beginners. Maar aan de andere kant zag ik Fortran.
Ik heb op het internet gekeken maar ik ben nog niet zover dat ik kan zeggen welke taal het meest geschikt is voor een beginner een als basis voor C en C++. Ik hoop dat iemand van jullie me het duidelijk kan maken.

Bedankt,

Dan

Verwijderd

Perl = niet voor beginners.

Verder zal ik wel met C/C++ verder gaan maar dan in bv borland c++ builder die kan mooi voor jou het GUI gedoe doen en dan kun jij je bezig houden met de formules enzo. Bij VC++ moet je dit namelijk groot en deels zelf doen.

  • Liquid
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
begin maar met pascal, via google kom je volgens mij een heel eind. Gewoon een aantal "opdrachtjes maken, zodat je de basics een beetje kent en dan snel moven naar iets "leukers", dus zoals degene boven mij al zei

Verwijderd

PHP lijkt veel op C++ en is ook zeer makkelijk. Een ideale taal om mee te beginnen dus. Daarnaast is er over PHP extreem veel te vinden op internet en is er een uitstekende manual :).

Verwijderd

Op zaterdag 20 juli 2002 19:07 schreef mgfun het volgende:
Perl = niet voor beginners.

Verder zal ik wel met C/C++ verder gaan maar dan in bv borland c++ builder die kan mooi voor jou het GUI gedoe doen en dan kun jij je bezig houden met de formules enzo. Bij VC++ moet je dit namelijk groot en deels zelf doen.
Het is wel makkelijker om gewoon met console-proggies te beginnen

  • Ivo
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 14-01-2025

Ivo

Python is de ultieme beginners-taal. Het lijkt heel veel op andere OO talen en de syntax is zeer eenvoudigex.

[url="http://www.python.org"]Python[/url]

Verwijderd

Op zaterdag 20 juli 2002 19:32 schreef ProPHeT_Ewok het volgende:
Python is de ultieme beginners-taal. Het lijkt heel veel op andere OO talen en de syntax is zeer eenvoudigex.

[url="http://www.python.org"]Python[/url]
En als je van Monty Python houdt heeft deze taal 1 van de leukste manuals ooit

Verwijderd

Op zaterdag 20 juli 2002 19:29 schreef Hdez het volgende:

[..]

Het is wel makkelijker om gewoon met console-proggies te beginnen
Ik vind console proggies altijd zwa klote werken. Gewoon ff snel een form maken met een memo'tje er op en een paar grafiekjes etc. dat is veel leuker en je hebt er niet eens zo veel kennis voor nodig.

  • Joror
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 11-03-2017

Joror

the eternal lurker

Ik zou aanraden in ieder geval eerst te kijken naar de 'visual' builders die de user interface grotendeels voor jou doen en jou overlaten moeite te steken in de interessante stukken.
Belangrijke voorbeelden zijn Microsoft Visual C++, Borland C++ Builder, Borland Delphi (Pascal als taal) of Borland JBuilder (Java als taal).

Als je ook erg op non-windows machines wilt werken (wat ik bij wetenschappelijke opstellingen kan voorstellen), zou ik Borland JBuilder aanraden, omdat het platform onafhankelijk is.

Als je totaal geen programmeer ervaring hebt en nu (nog) op windows wilt werken, raad ik Delphi aan, met als overstap C++ builder als je de diepere coding basics doorhebt.
edit:

Voordat ik het vergeet:

Delphi heeft ook een linux tegenhanger in de vorm van Kylix, die kan concurreren met JBuilder. Delphi 6 sources kunnen zowel in Kylix als Delphi gebruikt worden.


Microsoft Visual C++ is meer 'grove' (of 'pure') coding, je moet het meeste zelf doen, maar het is wel zeer ondersteund programma, vooral in de hardware programmering waar je zei dat je in geintesseerd was.

(ik zie Delphi altijd als ideale instap, enkel ik ben bevooroordeeld ;))

nada aka zilch, formerly known as zip


  • Orphix
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Op zaterdag 20 juli 2002 19:36 schreef mgfun het volgende:
Ik vind console proggies altijd zwa klote werken. Gewoon ff snel een form maken met een memo'tje er op en een paar grafiekjes etc. dat is veel leuker en je hebt er niet eens zo veel kennis voor nodig.
Het resultaat is misschien leuker. Maar om een goed taal te leren is het beter om gestructureerd en doordacht te werk te gaan. Bij console programma's gaat dit toch veel beter.

Ik heb bijvoorbeeld met C++Builder genoeg programma's gemaakt die er best leuk uitzagen maar ik had geen flauw benul waar ik nou eigenlijk mee bezig was. Wat properties zetten in de events en het deed wat het moest doen. Maar dan merk je wel dat wanneer bugs optreden je toch echt die basiskennis nodig hebt en begrijpt waarom bepaalde dingen zo zijn geimplementeerd zoals ze zijn.

  • mulder
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:50

mulder

ik spuug op het trottoir

C of C++ is misschien wat moeilijker om te beginnen, maar dan heb je wel gelijk een goede basis. En al 'Visual' programma's is leuk, maar een zogenaamde consoleapp is misschien beter om te beginnen. GUI is een stap verder.

oogjes open, snaveltjes dicht


  • Orphix
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Op zaterdag 20 juli 2002 18:58 schreef Alter-egoist het volgende:
Hoi, ik zou graag willen beginnen met programmeren. Ik de 'Dummie' serie boeken gekocht over programmeren in C en ook 'absolute beginners guide to C'. Toch heb toch het gevoel dat dit niet het goede pad is om als beginner te starten.
Ik ken de boeken niet maar ze lijken me wel geschikt voor beginners. Dat wil zeggen voor beginners die C willen leren.
Het doel wat ik voor ogen heb is het programmeren van zowel electronica (dus data-verwerking en wetenschappelijke doeleinden)en applicaties op het web.
Dit zijn 2 HELE andere toepassingen. Waar je voor electronica aansturing vaak een low-level taal nodig hebt (C of C++) is het bij webapplicaties vaak veel prettiger om met een hogere taal te werken. Hierbij moet je denken aan PHP/Perl of VB (in ASP).
Ik las dat perl goed geschikt is voor beginners.
Waar :? :D Dat vind ik dus absoluut niet zo, maar sommigen schijnen idd hun weg te kunnen vinden in Perl. Dit is vrij subjectief, maar de syntax van Perl wijkt erg af van traditionele talen en daarom vind ik het niet geschikt om te 'beginnen met programmeren'.
Maar aan de andere kant zag ik Fortran.
...hoe oud was die site? >:)
Ik heb op het internet gekeken maar ik ben nog niet zover dat ik kan zeggen welke taal het meest geschikt is voor een beginner een als basis voor C en C++. Ik hoop dat iemand van jullie me het duidelijk kan maken.
Zoals wel vaker wordt gezegd 'the right tool for the right job'. Wil je met communicatie poorten gaan werken dan moet je haast wel in C of C++ gaan werken. Dit is een van de moeilijkere talen en zelfs met een goed boek zal je op weken moeten rekenen voordat je er wat mee kan doen wat jij wil.
Voor web applicaties zou ik voor PHP gaan, een simpele taal, het lijkt op C (sla 2 vliegen in 1 klap) en er is enorm veel informatie over te vinden.

Python e.d. zou ik laten liggen omdat je weinig support van andere mensen kan krijgen wanneer je er problemen mee hebt. Dat is met de bovenstaande talen niet het geval.

  • Confusion
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 01-07 21:46

Confusion

Fallen from grace

Ik raad absoluut af om met een grafische ontwikkelomgeving te beginnen. Net zoals je HTML het beste leert door het gewoon in Notepad te doen [of eventueel een HTML editor met beperkte functionaliteit, zoals slechts het inserten van tag-paren], leer je programmeren het beste zonder grafische ontwikkelomgeving. Anders moet je
a) eerst de ontwikkelomgeving leren en
b) gebeurt er van alles onzichtbaar voor je, waardoor je snel het idee hebt er geen reet van te begrijpen: logisch, aangezien je niet kan zien wat er gebeurt.

Momenteel zie ik Python veel aangeraden als 'instaptaal', ook door verstandige mensen met programmeerervaring als Eric Raymond [http://www.tuxedo.org/~esr/]. Begin op
[url="http://www.python.org/doc/Newbies.html"]www.python.org/doc/Newbies.html[/url] zou ik zeggen ;)

Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder?


  • gridfox
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 23-09-2023
Programeertaal is enkel een 'means to an end', een hulpmiddel. Webbased, software, database applicaties, platform or whatever. Elke taal heeft eigen voor- en nadelen en eigenschappen. Je moet goed voor ogen hebben welke mogelijkheden ter beschikking staan.

Daarnaast werkt het een stuk prettiger/sneller als je een duidelijke geformuleerd doel voor ogen hebt. Zo heb kan ik me nu vanuit niets redelijk in perl bewegen, ondanks dat ik net begrijp dat dat geen beginnerstaal is. De keuze hiervoor was bepaald door hetgeen ik wilde bereiken.

Hoop dat dit niet te filosofisch overkomt :)

Hey, it compiles . . . . Ship it !


  • Flexx
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 01-09 20:29

Flexx

This side up

Ik zou beginnen met Pascal en als je dat een beetje onder de knie hebt verder gaan met C en daarna kan je PHP/Java enzo gaan doen.

  • Aaargh!
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 29-08 14:29

Aaargh!

Bow for me for I am prutser

Java is erg geschikt om in te leren programmereb.

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.


Verwijderd

Op zaterdag 20 juli 2002 20:37 schreef gridfox het volgende:
Programeertaal is enkel een 'means to an end'.
In het bedrijfsleven wel ja. Als iemand echter wil leren programmeren (in een vrij ruime zin van het woord) zijn voor de taalkeuze hele andere factoren van belang.

  • eek
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 06-04-2020

eek

@MagickNET

python is inderdaad zeer geschikt om mee te
beginnen. leer je ook direct om netjes tabjes
te gebruiken :-)

Skill is when luck becomes a habit.


  • gridfox
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 23-09-2023
Op zaterdag 20 juli 2002 23:12 schreef Sneechy het volgende:

[..]

In het bedrijfsleven wel ja. Als iemand echter wil leren programmeren (in een vrij ruime zin van het woord) zijn voor de taalkeuze hele andere factoren van belang.
Ben ik het niet mee eens. Je wilt iets realiseren en dit moet het uitgangpunt zijn. Vervolgens bekijk je welke mogelijkheden aan je (minimale) voorwaarden voldoen.

Het lijkt me tamelijk zinloos op maar 'at random' met een taal te beginnen.

Hey, it compiles . . . . Ship it !


Verwijderd

Op zaterdag 20 juli 2002 23:57 schreef gridfox het volgende:

[..]

Ben ik het niet mee eens. Je wilt iets realiseren en dit moet het uitgangpunt zijn. Vervolgens bekijk je welke mogelijkheden aan je (minimale) voorwaarden voldoen.

Het lijkt me tamelijk zinloos op maar 'at random' met een taal te beginnen.
Ik denk dat er sprake is van een misverstand; ik heb het over puur leren programmeren (in een vrij ruime zin van het woord), jij hebt het over het bouwen van een specifieke toepassing. Als er sprake is van een van tevoren vastgestelde toepassing, ben ik het zeker met je eens.

De vraag is eigenlijk in hoeverre de topicstarter zijn specifieke toepassings-doelen wil nastreven bij het leerproces. Is hij meer geïnteresseerd in het kunnen bouwen van die specifieke toepassingen, of is hij meer geïnteresseerd in het leren van de fijne kneepjes van het vak?

Edit. Hoe je bij 'at random' komt is mij trouwens een raadsel..

Verwijderd

Topicstarter
Op zondag 21 juli 2002 00:34 schreef Sneechy het volgende:

[..]

Ik denk dat er sprake is van een misverstand; ik heb het over puur leren programmeren (in een vrij ruime zin van het woord), jij hebt het over het bouwen van een specifieke toepassing. Als er sprake is van een van tevoren vastgesteld doel, ben ik het zeker met je eens.

De vraag is eigenlijk in hoeverre de topicstarter zijn 'doelen' wil nastreven bij het leerproces. Is hij meer geïnteresseerd in het kunnen bouwen van die specifieke toepassingen, of is hij meer geïnteresseerd in het leren van de fijne kneepjes van het vak?
Bedankt voor alle responds allemaal, ik wil toch nog eventjes reageren. For the record: Het is mijn bedoeling om de fijne kneepjes leren van het vak te leren.

Mzl,

Dan

  • jvhaarst
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 30-08 13:17

jvhaarst

Eendracht maakt macht

Ga voor Python.
Kost niks, loopt overal.
Ja, het kan ook web, grafisch & commandline.

Oh ja, koop niet Programming Python, dat boek is meer voor de gevorderden.
[url="http://www.python.org/doc/Newbies.html"]http://www.python.org/doc/Newbies.html[/url]

En nog iets : abstract gezien doen alle talen ongeveer hetzelfde, alleen heeft de ene net wat andere zwaartepunten dan de ander.
Zonder Perl een stapel logs moeten omwerken tot wat leesbaars is bijvoorbeeld niet leuk, maar in Perl een grafische app bouwen die overdraagbaar moet zijn is ook weer niet zo handig.

Python is lekker modern, en heeft geprobeerd zoveel mogelijk de goede zaken uit andere talen te lichten.

If you don’t have enough time, stop watching TV.


Verwijderd

Op zaterdag 20 juli 2002 19:36 schreef mgfun het volgende:

[..]

Ik vind console proggies altijd zwa klote werken. Gewoon ff snel een form maken met een memo'tje er op en een paar grafiekjes etc. dat is veel leuker en je hebt er niet eens zo veel kennis voor nodig.
Het kan wel leuker zijn, maar je leert er ook maar weinig van. Gewoon met console-proggies beginnen, als je dat een beetje onder de knie hebt gewoon grafisch gaan doen

  • windancer
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18-08 22:36
De toepassingsgebieden zijn zo verschillend dat je, volgens mij, moet denken aan twee verschillende talen.

Voor de electronica gerelateerde zaken lijkt mij C de beste keuze. Vooral omdat je met C ook makkelijk direct hardware kan uitlezen en beinvloeden.

Voor het web gerelateerde zaken zou je kunnen denken aan PHP, Perl of Java. PHP is bij tweakers.net nogal populair, Perl is superkrachtig maar iets aan de taaie kant en met Java kun je ook makkelijk stand alone applicaties maken.

Wat altijd helpt, vind ik, is goeie boeken kopen. Zelf ben ik nogal gecharmeerd van de O'Reilly boeken. Voor C is het originele boek van Kernighan en Ritchie (ISBN 0-13-110362-8 en 0-13-110370-9) het ultime boek.
Op zaterdag 20 juli 2002 18:58 schreef Alter-egoist het volgende:
Hoi, ik zou graag willen beginnen met programmeren. Ik de 'Dummie' serie boeken gekocht over programmeren in C en ook 'absolute beginners guide to C'. Toch heb toch het gevoel dat dit niet het goede pad is om als beginner te starten. Het doel wat ik voor ogen heb is het programmeren van zowel electronica (dus data-verwerking en wetenschappelijke doeleinden)en applicaties op het web. Ik las dat perl goed geschikt is voor beginners. Maar aan de andere kant zag ik Fortran.
Ik heb op het internet gekeken maar ik ben nog niet zover dat ik kan zeggen welke taal het meest geschikt is voor een beginner een als basis voor C en C++. Ik hoop dat iemand van jullie me het duidelijk kan maken.

Bedankt,

Dan

Verwijderd

Ik ben nu sinds vorig jaar als vakantiewerk bezig met het programmeren van elektronica en sinds twee jaar met gewoon programmeren.
Ik ben begonnen met Perl, maar ik vond dat daar allemaal zulke nutteloze dingen in de broncode stonden en toen had ik het opgegeven. Toen hoorde ik dat er iets anders bestond dat wel moeilijker was (PHP).
Ik ben me daarin gaan verdiepen (zonder boeken, alleen PHPFreakz, hotscripts en de manual (die ik overigens als de beste manual van een programmeertaal zie)). Nu kan ik in principe ook wel iets met Perl/Asp doen, ook al heb ik me er nog niet in verdiept. Het is zoals andere mensen hebben gezegd: de talen lijken in principe op elkaar, alleen heeft de ene taal zich op een andere manier gespecialiseerd.
Voor de elektronica: Ik heb vorig jaar in Sigma geprogrammeerd en dit jaar in Visual Basic, maar vaak is het zo dat elk bedrijf zijn eigen ontwikkelingsomgeving, zoals Sigma, heeft gemaakt voor het direct aansturen van de apparaten, de algemene talen worden volgens mij alleen maar gebruikt om een terminalprogramma voor de gebruiker mee te maken.

Conclusie: PHP is erg makkelijk om mee te beginnen.
Tip: Probeer bij het leren van PHP steeds voor jezelf een simpel doel te bedenken en dan dat doel te programmeren, bijv. een nieuwsprogramma.

P.S. Ik weet ook wel dat Perl lastiger is dan PHP. Toen wist ik dat nog niet.

Verwijderd

Ik sluit me aan bij de eerder gemaakte opmerking dat een "visuele" ontwikkelomgeving ala delphi/c++ builder niet echt ideaal is om de basis mee op te doen...
En dat heeft niks te maken met het feit dat het te moeilijk zou zijn (want het is juist makkelijker) maar met het feit dat je al snel de draad kwijtraakt doordat je prog al een berg automatisch gegenereerde code bevat. Als je dan zo'n mooie "access violation" error kadeau krijgt, is het bijna niet te doen om er achter te komen wat het probleem is.

Ik heb zelf in den beginne (nog niet zo heel lang geleden overigens) een jaartje gewoon C++ in DOS geprogged...ik was er verre van een expert in, maar beheerste iig de basics...daarna ben ik in C++ Builder begonnen en heb er een heleboel profijt van gehad dat ik al een beetje in gewoon C++ thuis was.

Als je eenmaal de basics een beetje door hebt, is C++ Builder wel een stuk gemakkelijker als Visual C++, doordat je je niet of nauwelijks druk hoeft te maken over de layout van je programma...de hele gui is drag-and-drop-werk en wat properties vullen, terwijl je bij Visual C++ daarvoor al flink wat moet programmeren...

Ik heb overigens geen ervaring met Perl...

Verwijderd

Als je in Linux werkt is Miranda ook nog een optie, dit is een functionele programmeertaal waarbij het accent volledig ligt op de functies en niet op de syntax.

Er is geloof ik ook een Windows versie Amanda genaamd.

Als je wilt leren programmmeren is dit naast C++ in een console application een goede optie

  • Lancer
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 09:09

Lancer

What the......

[b]Op zaterdag 20 juli 2002 19:55 schreef Orphix het
Fortran....

[..]

...hoe oud was die site? >:)
[..]
Fortran leeft! Ga maar eens op een beta faculteit van een universiteit kijken. Voor puur rekenwerk is alleen assembly sneller! (Toch wel handig voor dagen durende rekenjobs)

Fortran is bovendien heel eenvoudig te leren. De moeilijkheidsgraad is hetzelfde als die voor basic (wat nog altijd eenvoudiger te leren is dan C/C++)

Je kunt niet in een systeem meten zonder het systeem te beinvloeden.... (gevolg van de Heisenberg onzekerheidsrelatie)


  • drm
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 09-06-2025

drm

f0pc0dert

ik heb geen ervaring met Python en weinig met Perl. Maar van Perl weet ik wel dat het beginnende programmeurs / scripters erg ontmoedigt. Erg cryptische omschrijving van variabelen ($_ :?) e.d., absoluut niet ideaal om mee te beginnen.

Ik zou mede met dat als argument een taal kiezen die leest alsof 't engels is. Daarom zou je, voor het idee van imperatief programmeren, kunnen beginnen met QBasic ofzo. Maar 't gevaar is dat je dan blijft steken in de hele BASIC-cyclus van talen, en dat raad ik je dan weer af ;)

Verder is Java een redelijk goede optie... Je raakt redelijk vlug vertrouwd met het idee van Object Oriented programmeren, en 't is niet de moeilijkste taal om te begrijpen. Daarnaast word je heel erg strict in je programmeren, omdat je in Java heel duidelijk aan goede regels wordt gehouden.

Verder is C te doen, maar ook het meest foutgevoelig. Ik weet dat toen ik met C begon te klooien (op een DOS bak) ik niet wist wat ik aan moest met de vele Null Pointer Exceptions.

Ten slotte wil ik je afraden te beginnen met een webbased taaltje zoals PHP. 't Is een hele andere benadering van programmeren, en tot op zekere hoogte niet echt te vergelijken met applicatie programmeren, laat staan electronica programmeren.

hth :)

Music is the pleasure the human mind experiences from counting without being aware that it is counting
~ Gottfried Leibniz


  • Slurpie Blauw
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 04-06 10:34
Op maandag 22 juli 2002 09:11 schreef drm het volgende:

Ten slotte wil ik je afraden te beginnen met een webbased taaltje zoals PHP. 't Is een hele andere benadering van programmeren, en tot op zekere hoogte niet echt te vergelijken met applicatie programmeren, laat staan electronica programmeren.
Dat klopt wel, maar de stap is kleiner om van een taal als javascript of PHP over te gaan naar applicatietalen ipv in 1 keer met JAVA of C++ te beginnen.

En je raakt er minder snel door ontmoedigd. Kleinere stukjes code, meer overzicht. :)

Je kunt eerst beter leren te lopen dan te rennen.
Maar dat is mijn mening :P

  • wica
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 14-01 16:59

wica

De duivel jacht op me

Begrijp ik het goed. Lijken PHP en C++ veel op elkaar?

Ik kan nu zeer goed in PHP schrijven maar wil toch op een gegeven moment overstappen naar C++.

De rede waarom ik nog niet over gegaan ben naar C++ is dat het me nog al wat werk lijkt en de tijd er niet voor heb *zucht*

Maar als het dus klopt dat PHP op C++ lijkt. Dan is het dus gemaakkelijker om over te stappen.

Weet iemand de grootte verschillen tussen PHP en C++ kwa schrijven dan he.

Ik weet ook wel dat PHP een script taal is :)

RFC | The Linux Document Project | gentoo.


  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 28-08 12:00

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Op maandag 22 juli 2002 11:52 schreef wica het volgende:
Begrijp ik het goed. Lijken PHP en C++ veel op elkaar?

Ik kan nu zeer goed in PHP schrijven maar wil toch op een gegeven moment overstappen naar C++.

De rede waarom ik nog niet over gegaan ben naar C++ is dat het me nog al wat werk lijkt en de tijd er niet voor heb *zucht*

Maar als het dus klopt dat PHP op C++ lijkt. Dan is het dus gemaakkelijker om over te stappen.

Weet iemand de grootte verschillen tussen PHP en C++ kwa schrijven dan he.

Ik weet ook wel dat PHP een script taal is :)
De enige overeenkomst is dat het ongeveer dezelfde syntax gebruikt voor de taal constructies. Verder houdt de vergelijking op. 'Puk van de petteflat' en 'De theorie achter quantum mechanica' zijn ook beide in het nederlands, maar als je de eerste snapt betekend het nog niet dat je de tweede ook kunt lezen.

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • drm
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 09-06-2025

drm

f0pc0dert

Janoz:
'Puk van de petteflat' en 'De theorie achter quantum mechanica' zijn ook beide in het nederlands, maar als je de eerste snapt betekend het nog niet dat je de tweede ook kunt lezen.
:D :D :D
Goudstof:
Dat klopt wel, maar de stap is kleiner om van een taal als javascript of PHP over te gaan naar applicatietalen ipv in 1 keer met JAVA of C++ te beginnen.
Mwah.
En je raakt er minder snel door ontmoedigd. Kleinere stukjes code, meer overzicht. :)
Da's niet helemaal waar imo. Je moet met Java ook niet meteen een l337 Windows programma willen schrijven. Begin met Hello World en ga langzaam via een console-rekenmachientje naar een windows-teksteditortje etcetera.
Je kunt eerst beter leren te lopen dan te rennen.
Maar dat is mijn mening :P
Mijn mening is dat je mensen niet moet leren lopen door ze een stel krukken te geven :P

Music is the pleasure the human mind experiences from counting without being aware that it is counting
~ Gottfried Leibniz


  • lordsnow
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 29-08 13:02

lordsnow

I know nothing

Op zondag 21 juli 2002 13:31 schreef gang-ster het volgende:
Ik ben nu sinds vorig jaar als vakantiewerk bezig met het programmeren van elektronica en sinds twee jaar met gewoon programmeren.

Voor de elektronica: Ik heb vorig jaar in Sigma geprogrammeerd en dit jaar in Visual Basic, maar vaak is het zo dat elk bedrijf zijn eigen ontwikkelingsomgeving, zoals Sigma, heeft gemaakt voor het direct aansturen van de apparaten, de algemene talen worden volgens mij alleen maar gebruikt om een terminalprogramma voor de gebruiker mee te maken.
Wat bedoel je met "programeren van electronica"? Als ik je goed begrijp gaat het niet zozeer om het programeren van micro-processoren of zo van een stukje electronica maar om het aansturen van een bordje via bv een Com poort, of via de PCI bus?

  • MSalters
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 21-08 17:14
Het beginnersboek voor C++ is "Accelerated C++", van Koenig/Moo. Dat is wel op HBO/Uni nivo, maar zelf C++ leren is anders toch niet aan te raden (IMHO).

Man hopes. Genius creates. Ralph Waldo Emerson
Never worry about theory as long as the machinery does what it's supposed to do. R. A. Heinlein


  • PipoDeClown
  • Registratie: September 2000
  • Niet online

PipoDeClown

Izze Zimpell

leer een lowlevel taaltje en een script taal.
en ik vind C echt wel lowlevel genoeg. en daarnaast perl/phyton/php om je gegevens te verwerken bijv.
maar Delphi is ook een interessante keus.

God weet alles, want hij is lid van de Mosad. To protect your freedom i will take that away from you. Mijn drankgebruik heeft ernstig te lijden onder mijn gezondheid.


Verwijderd

Ik heb een hele tijd geleden een boek gehad genaamd "C++ in 40 lessen" (maar ik denk dat er meerdere zullen zijn met die naam) en daar stond alles superduidelijk en begrijpelijk in uitgelegd...als je iedere dag 1 hoofdstuk zou lezen (en zorgen dat je het begrijpt) ken je binnen 40 dagen het grootste gedeelte van C++...en ik denk dat je binnen een uur, misschien anderhalf een hoofdstuk wel kunt doorspitten...

Ik heb nog een stuk of 4, 5 andere C++ boeken doorgebladerd (van te voren) en terwijl er uiteindelijk dezelfde stof in behandeld werd (duh!) werd het gewoon zo vaag en onduidelijk beschreven dat het zelfs als je al c++ kent, nauwelijks te begrijpen valt...van die boeken die zijn geschreven door mensen die er alles vanaf weten en dat ook laten merken...

Als je al wat programmeerkennis hebt, denk ik dat je met goede documentatie (bv. "C++ in 40 lessen") jezelf goed C++ kunt aanleren...

  • zneek
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 08-02-2025
Als je wilt leren programmeren zou ik eerst eens wat algemene algoritmiek kennis opdoen: leren hoe je onderdelen van je programma inricht (condities, lussen e.d.)

Daarna zou ik verder gaan in een "simpele" procedurele taal als pascal/modula oid. Daar kun je namelijk heel goed in leren opdelen. Daarmee bedoel ik dat je leert een probleem op te delen in kleinere subproblemen die je weer opdeelt in nog kleinere subsubproblemen totdat je uiteindelijk ipv 1 groot probleem een 10tal kleine problemen moet oplossen.

Wanneer je dat onder de knie hebt zou ik overstappen op een ObjectOriented taal zoals Java/C++. Dan zul je Object georienteerd leren denken, wat in feite weer neerkomt op het probleemopdeel gebeuren, maar meer mogelijkheden, en in potentie nettere, meer herbruikbare programma(s)(delen).

Het hele GUI gebeuren staat hier voor een groot deel los van, en een goeie programmeur hoeft zich daar niet zo druk om te maken. Daarmee bedoel ik niet dat de GUI niet belangrijk is, in tegendeel. Een slim, goed programma met een onwerkbare GUI is nutteloos. Een mooie GUI met een slecht, inefficient programma ook. Voor GUIs zijn een aantal simpele regels die iedereen eigenlijk al kent, kijk maar eens om je heen in Windows. Alles is ingericht volgens bepaalde standaarden (behalve als je WindowsXP in default instelling draait, dan is alles in HOIPIPELOI stijl ingericht, maar nog volgens een bepaalde logica).

Als je eenmaal thuis bent in het ObjectOriented denken en werken is het opbouwen van een GUI via een visuele tool als bijvoorbeeld Delphi, JBuilder of Visual C++ niet zon kunst meer. Dan komt bij een goede efficiente GUI nog wel veel kijken, maar als je eenmaal zover bent is dat niet zon probleem meer :)
Pagina: 1