Toon posts:

welk nieuw dual P!!! mobo

Pagina: 1
Acties:
  • 113 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
zow.. wie ken me wat raad geven..want mijn MSI 694D pro mobo is dood, ik zoek al dagen naar wat info over welk mainboard ik nou eens zal nemen, ik heb 2 p!!!'s met grote heatpreader naar wat ik denk de gewone coppermine.
ik zit nu te dubben over de VP6 maar das weer die via chipset....
nou, ik heb de search al vaak geprobeerd en toch levert het niet op wat ik wil, dus tell me ! :)

  • Ridge
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 30-07 16:29

Ridge

From the Bold & the Beauti

Tja die VP6 lijkt me wel een aardige keus alleen indd die VIA chipset. Verders kan je er goed mee tweaken naar verluidt.

Lees nog wat DUAL P!!! roundup's

www.tradealliance.nl


  • FastBunny
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 31-07 20:55

FastBunny

Give it the Works !

Intel SDS2 had moeite met de voeding. Heeft van die maffe 24 pins en 8 pins aansluitingen. Die zou ik maar laten liggen dus.

Server: Dell PowerEdge R610, 48GB DDR3 1333MHz, 3 x 4TB IronWolf RAID5, Dell H700, VMware ESXi 6.0
Laptop: Dell Latitude E6510, Intel i5-560m, 8GB RAM, 128GB Samsung SSD, 250GB 7200rpm, 15.4" WUXGA FHD
PSN: FastBunny_NL


Verwijderd

Ik heb de vp6 thuis, prima bord hoor, en die via chipset was ik ook huiverig voor, maar heb nog nooit problemen gehad....
als je iets moet weten hoor ik het wel.

  • Speedy_J
  • Registratie: November 2000
  • Niet online

Speedy_J

...........

De meeste goed verkrijgbare en betaalbare dual p3's zijn via chipsets, kan je dus bijna niet omheen. Verder raad ik je aan om gewoon ff te zoeken.

Verwijderd

Topicstarter
*zucht*.. tja ik ben wat ziek van m'n MSI 694d daarom d8 ik kijk ff wat verder dan die via chipsets, maar je zeit door de bomen het bos niet meer op een gegeven moment

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:20

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Alternatieven voor de Via 694D(T):

ACorp had een rare dual i815 mobo (jaja, het kon dus wel), kan ff geen link vinden, maar een idee als je 512MB RAM of minder hebt. Maar waar te vinden... :?

Anders is gezien de huidige lage RDRAM prijzen een i820 of i840 misschien een optie. i840 is nu nog meestal onbetaalbaar maar heeft wel de beste performance van een FC-PGA chipset (meestal beter dan BX), i820 wil het ook prima doen (Asus P3C-D is als ik me niet vergis een optie).

Maar die zijn lastig te vinden en/of duur. Nieuw, wel Via, maar spotgoedkoop en snel:

ECS D6VXAT (dual FC-PGA, 4x SDRAM, 5x PCI etc.), momenteel 99 in Pricewatch

Oslik blyat! Oslik!


Verwijderd

al gezocht hier op got?

[url="http://gathering.tweakers.net/forum/find]http://gathering.tweakers.net/forum/find

Verwijderd

Topicstarter
Op woensdag 17 juli 2002 17:06 schreef SeVeN het volgende:
al gezocht hier op got?

[url="http://gathering.tweakers.net/forum/find]http://gathering.tweakers.net/forum/find
natuurlijk!

Verwijderd

Topicstarter
Op woensdag 17 juli 2002 16:40 schreef dion_b het volgende:
Alternatieven voor de Via 694D(T):

ECS D6VXAT (dual FC-PGA, 4x SDRAM, 5x PCI etc.), momenteel 99 in Pricewatch
ehmm ..waarom kan ik hier geen specs van vinden op de ecs site.. ik had graag geweten of deze onboard ATA100 heeft

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:20

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Op woensdag 17 juli 2002 18:00 schreef kwaaaK het volgende:

[..]

ehmm ..waarom kan ik hier geen specs van vinden op de ecs site.. ik had graag geweten of deze onboard ATA100 heeft
Uh, deze is dus wel met de Via 694DT chipset...

De hele ECS site ligt momenteel op z'n gat, dus dat is niet zo raar. Het was iig de laatste keer dat ik keek wel aanwezig. Het heeft een 686B southbridge, dus ATA-100 is in orde (niet dat het meer dan 1% scheelt met ATA-66 in 9 van de 10 gevallen)

-- wacht ff, hij is weer online --

D6VXAT staat er idd niet op, wel de D6VXAA, wat identiek is muv Tualatin support.

http://www.ecs.com.tw/products/d6vaa.htm

Oslik blyat! Oslik!


Verwijderd

Topicstarter
Op woensdag 17 juli 2002 18:42 schreef dion_b het volgende:

[..]

Uh, deze is dus wel met de Via 694DT chipset...
maar wel HEEL CHEAP!
enne aangezien ik gierig ben was ik aangenaam verrast door dit prijsje :9

  • PsYgHo
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 18-08 00:35
ga 6bxd van gigabyte, dual slot 1, 75 euro nieuw, of de abit vp6 :? socket board, ook 75 euro nieuw

www.hugenex.nl en dan naar aanbieding, en dan overige componeneten geloof ik

Daar komt mijn dual giga board ook vandaan....
of bel ze ff en vaag naar mathijs, das een kennis van me :)

Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.


Verwijderd

Een echte aanrader (enkele mensen gaan zuchten omdat ik er maar op blijf terugkomen :) ) is de DX34 of z'n opvolgers van AOpen. Superstabiel!

Verwijderd

Heb vandaag een Gigabyte GA-6VTXD BESTELD in België voor mijn nieuwe 19" rackmount server :7

Afbeeldingslocatie: http://networking.gigabyte.com.tw/productimages/ga-6vtxd_01_b.jpg

Verwijderd

Topicstarter
Op woensdag 17 juli 2002 19:41 schreef whoeks het volgende:
Heb vandaag een Gigabyte GA-6VTXD BESTELD in België voor mijn nieuwe 19" rackmount server :7
waar ? en wat kost die dan ?

Verwijderd

Grote heatspreaders wijzen eigenlijk altijd op de nieuwe Tualatin core....dus hou daar rekening mee....

Als je nog de verpakking (bij een retail :+) hebt, zie je ut aan FCPGA-2 op de zijkant ipv FCPGA...

http://www.intel.com/design/PentiumIII/specupdt/24445342.pdf

hier staat idd op pagina 12 dat een grote heatspreader duidt op een Tualatin...

Over het algemeen zou ik kijken naar een mobo met SDR...DDR maaktnieuit qua performance, echter de meeste Tualatin bordjes ondersteunen enkel DDR...:(

Kan zo snel niet echt een bord vinden: een aantal fabrikanten hebben wel deze combo, echter dat zijn de "heftige" VIA-gebaseerde mobo's met gerelateerde prijskaartjes: voor een DX34-U (opvolger van DX34 van Sepans, met Tualatin support) leg je snel €400,- neer (denkik :?)

Verwijderd

Topicstarter
ehh maar de 694 chipset op een msi 694D pro..die kan toch ook geen tualatins aan?? of word ik nu gaar?

  • Abbadon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 20:18
Of een Tyan S2507T (Tiger 230T), ondersteund ook Tualatin's en te krijgen voor € 153,-

Afbeeldingslocatie: http://www.tyan.com/products/assets/images/Tg_230t.gif

Specs.

Just pick a dead end and chill out 'till you die.


Verwijderd

Op donderdag 18 juli 2002 02:41 schreef kwaaaK het volgende:
ehh maar de 694 chipset op een msi 694D pro..die kan toch ook geen tualatins aan?? of word ik nu gaar?
http://www.msi.com.tw/program/support/cpu_support/cpu/spt_cpu_detail.php?UID=83&NAME=MS-6321

Ehm...nee :? Die chipset iig niet... Misschien verklaard dat dat je veel gezeur hebt gehad en nu met een dood mobo zit :(

Verwijderd

Topicstarter
Op donderdag 18 juli 2002 22:35 schreef werty het volgende:

Ehm...nee :? Die chipset iig niet... Misschien verklaard dat dat je veel gezeur hebt gehad en nu met een dood mobo zit :(
nou gezeur,de laatste 3 weken wel..daarvoor had ik uptimes van 5/6 weken en das niet slecht voor een workstation d8 ik zo:-)
dussssssss ik heb coppermines met grote heatspreader (weirdshit) ..want tualatins draaien helemaal niet op die MSI 694D

Verwijderd

Maar als Intel het in zijn specsheet zegt...

Heb zelf een Tualatin (toen ze net uit waren :P) op een AX3S (815E) geprikt, en dat wilde wel booten, maar verder erg weinig.

Maar je hebt gelijk: het zou, zeker in duaal config, niet zo maar goed moeten draaien.

Je kunt de gok nemen, en kiezen voor een dual FCPGA (niet -2) mobootje :? Die zijn er iig genoeg op de markt met SDR ondersteuning. Mijn favo is de Asus.
Hangt natuurlijk ook van je budget af, deze blijft mooi:
[url="http://www.aopen.com/products/server/motherboard/dx34-u.htm"]http://www.aopen.com/products/server/motherboard/dx34-u.htm[/url]

  • Abbadon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 20:18
Op donderdag 18 juli 2002 01:57 schreef werty het volgende:
Grote heatspreaders wijzen eigenlijk altijd op de nieuwe Tualatin core....dus hou daar rekening mee....
Er zijn ook gewoon Coppermine's met die heatspreader (dus FC-PGA2 package). Check de Specupdate voor welke precies.

Just pick a dead end and chill out 'till you die.


  • EXX
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 09-08 12:52

EXX

EXtended eXchange

Op vrijdag 19 juli 2002 08:50 schreef Abbadon het volgende:

[..]

Er zijn ook gewoon Coppermine's met die heatspreader (dus FC-PGA2 package). Check de Specupdate voor welke precies.
Precies, enige tijd geleden nog een Coppermine Celeron 1GHZ
op een ASUS P2-99 gezet. Die was ook FC-PGA2 met heatspreader.

For it is the doom of men that they forget...           Huidige en vroegere hardware specs         The Z80 is still alive!


  • Stormtrooper
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 23:02

Stormtrooper

Stormtroopers Of Death

Ik heb zelf een Gigabyte GA-6VXDC7. Op zich een mooi board, maar ik denk dat je met een hoop boarden toch een probleem gaat krijgen met die grote heatsinks.

Had ik zelf ook: ik had 2 Intel PIII-1Ghz Coppermines Boxed gekocht. Daarbij zitten ook lekker brede sinks en daarop weer een fan. En dat ging dus simpelweg niet passen zonder dat ik van één van die sinks een hoek af zou zagen.

Heb ik overigens niet gedaan: er zit nu een boxed PIII Coppermine naast een bulk PIII Coppermine. Die heeft namelijk een kleine sink.

Stormtroopers toys: Asus Strix 16, Samsung S24 Ultra, HP Z4 G4, HP Z1 G1i, BMW R1300 GS Adv ASA.


Verwijderd

Ik heb goede ervaringen gehad met de msi d plank rev 2.0, een ramp was de VP6. blijf daar uit de buurt! Een Tyan is altijd goed, sec6.

  • Dreamstar
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-03 10:34
Heb hier ook een Abit VP6 draaien, met 2x een 733 erop.
En merk niks qua instabiliteit aan die via chipset eigenlijk

Verwijderd

Ik heb ook een VP6 liggen:), in mijn ogen een perfect dual mamaplaat, bij aankoop dacht ik: "twee pIII 1Ghz erin, die zullen asap wel in plrijs zakken..." Nou niet dus :(! En dat is dus ook gelijk het enige bezwaar van dit plaatje, buiten de BIOS dan....

Verwijderd

Op woensdag 17 juli 2002 18:42 schreef dion_b het volgende:

[..]

Uh, deze is dus wel met de Via 694DT chipset...

De hele ECS site ligt momenteel op z'n gat, dus dat is niet zo raar. Het was iig de laatste keer dat ik keek wel aanwezig. Het heeft een 686B southbridge, dus ATA-100 is in orde (niet dat het meer dan 1% scheelt met ATA-66 in 9 van de 10 gevallen)

-- wacht ff, hij is weer online --

D6VXAT staat er idd niet op, wel de D6VXAA, wat identiek is muv Tualatin support.

[url="http://www.ecs.com.tw/products/d6vaa.htm"]http://www.ecs.com.tw/products/d6vaa.htm[/url]
ik dacht toch echt dat ECS zelf de chipset maakt en geen chipsets van de conculega's op hun plankjes doet, maar hier kan ik mij in vergissen.

  • CaineTanathos
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 07-07 22:00
euh , ik heb ook een abit vp6 , ik heb nooit stabiliteits problemen gehad met het moederbord

Overclocken gaat ook goed

De enigste stabiliteits problemen waren :
- de nvidia drivers, met hun bluescreen INFINITE LOOP gezever
- en omdat ik beta tester ben van men geluidskaart

maar met men moederbord heb ik nooit problemen gehad.
Tenzij ik tever overklokte natuurlijk :P

Perilous to us all are the devices of an art deeper than we possess ourselves.


  • CaineTanathos
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 07-07 22:00
Je kan ook een
Thunder HEsl (S2567) of Thunder HEsl-T (S2688)
deze zijn beide met een serverworks serverset chipset
deze zijn extreem goede chipsets
Maar ik denk dat ze iets duurder zijn

Perilous to us all are the devices of an art deeper than we possess ourselves.


  • estorino
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 07-05 20:04
Check ook de MSI Pro266DT
Wel een Via chipset, maar wel met DDR support, Tualatin support, sound en RAID naar ik meen.

https://www.strava.com/athletes/10490675


  • Grrrrrene
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online
'k Heb toevallig net 2ehands een MSI 694 Pro2 IR gekocht, maar als ik iets nieuws zou kopen zou ik voor de Tyan Tiger 230 gaan voor 153 euro. Bij Alternate (geloof ik) hebben ze ook nog een ECS bordje voor 99 euro, ook dual en VIA chipset, daar ontkom je bijna niet meer aan :)

Imitation is the sincerest form of flattery
Stressed is desserts spelled backwards


  • s3mt3x
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 05-07 12:02

s3mt3x

I choose not to know...

Da's allemaal fine en dandy, maar waar vind je tegenwoordig nog PIII 1 Ghz processoren? Wil namelijk ook wel zo'n combo'tje om mn BP6 af te lossen! Moeilijk te krijgen, heb ik gemerkt.

Nederland een bananenrepubliek? OK, maar dan wel het bijbehorende weer graag!


Verwijderd

Topicstarter
Op zaterdag 20 juli 2002 13:45 schreef s3mt3x het volgende:
Da's allemaal fine en dandy, maar waar vind je tegenwoordig nog PIII 1 Ghz processoren? Wil namelijk ook wel zo'n combo'tje om mn BP6 af te lossen! Moeilijk te krijgen, heb ik gemerkt.
in de pricewatch :+

  • s3mt3x
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 05-07 12:02

s3mt3x

I choose not to know...

Ja, en dan nog n leverancier vinden die ze ook nog kan leveren i.p.v. ze alleen maar in zn prijslijst te zetten.

Nederland een bananenrepubliek? OK, maar dan wel het bijbehorende weer graag!

Pagina: 1