Op maandag 15 juli 2002 15:45 schreef Kaaskoekje het volgende:
Ja das leuk, maar ik heb de server 2dehands gekregen, zonder boekje of wat dan ook erbij, dus processortype en wat voor SCSI-controller weet ik allemaal niet.

De
standaard hardware in de Alpha's wordt vrijwel altijd ondersteund. Probeer het gewoon eens uit. Start een Linux installatie en bekijk de dmesg eens. Deze zal alle hardware aangeven (die in de generic kernel zit gecompiled). Voor je geluidskaart of extra netwerkkaarten zal je misschien wat modules moeten laden.
Verder kan je natuurlijk ook de kast open schroeven om erachter te komen

Nu hoor ik goede verhalen over de Suse dus zou ik graag Suse willen draaien.
SuSE is zeker een leuke distributie maar ik weet niet zeker of deze ook het beste is voor een Alpha. Versie 7.1 is al wat verouderd. Ik draai zelf Debian Sid op me Alpha met de allernieuwste software die er maar is

SuSE is zeker niet slecht maar ze lopen wat achter bij de Alpha architectuur.
En hoe zit het met applicaties, moet je daar speciale 64 bit applicaties voor hebben?
Ja.
Je Linux distributie heeft hier binaire pakketten voor die je zo kan installeren. Je kunt geen Intel/32 bits binary's draaien. Dan zal je de sourcecode moeten hebben en die compileren.
(intel binary's kan trouwens wel, maar dan met emulatie en je kernel moet het ondersteunen)En met drivers???
Drivers zijn afhankelijk van de Linux kernel.
Over het algemeen wordt alle "standaard" hardware in een Alpha wel ondersteund. Ik had trouwens wel 1 probleempje met me onboard geluidskaart onder 2.2.20. Een upgrade naar 2.4.18 verhielp dit

EDIT:
ok sluit maar.
Ben er ondertussen achter dat de computer niet word ondersteunt, dus zet ik er toch maar gewoon NT 4.0 server op.
Ho niet zo snel
Ik weet bijna zeker dat je Alphaserver goed zal werken onder Linux.
Volgens de 2.4.18 kernel-source wordt de AlphaServer 1000 gewoon ondersteund. ( linux/arch/alpha/kernel/sys_mikasa.c )
Probeer het gewoon uit, de kans is groot dat alles werkt.
Succes!