Communicatie Vormgeving is inderdaad een term die dekkend probeert te zijn voor een heel breed vakgebied. Als je er een uitleg uit moet halen komt het hier op neer:
Alles wat in de wereld jou een boodschap over wil dragen (met jou wil communiceren) is vormgegeven. De taak van de Comm. VG-er ligt er in dat te doen.
Eigenlijk heb je dan nog steeds een onrijpbaar begrip, want er worden in de wereld nogal veel boodschappen overgebracht. Van 'the obvious stuff' als logo's, reclame, huisstijlen, webdesign, posters, typografie, maar ook een gedeelte fotografie, zeefdruk, postzegels, productdesign, campagnes... nou ja zo kun je nog wel even door blijven gaan.
Er zijn bij ons mensen o.a. afgestudeerd op foto's filpmjes, boekjes, sites, productdesign (hoewel dat niet heel erg geliefd is bij de academie), icondesign, een interactief-fotostrip-kunstwerk, het vormgeven van een levenstijl, campagnes die nergens (of ergens) over gaan, abri-posters, collages. Misschien kun je beter es gaan kijken bij enkele eindexamen expos van verschillende academies
Het leuke van een kunstacademie is: er zijn geen willoze, universele studenten. Zoals je zelf al gemerkt heb (een afwijzing is balen voor je...) is de selectieronde nogal strak. Ze proberen de willoze student ver buiten de deur te houden.
Mocht er wel een tussendoor glippen wordt het na de academie waarschijnlijk iemand die alleen in loondienst werkt. De afgestudeerde academieganger wil liever de touwtjes zelf in handen houden. Een van de banen die je in gedachten kunt houden is art-director. Niet dat je dat direct of perse wordt, maar het staat wel in de hoog carriereladder. Als je willoos bent heb je waarschijnlijk geen zin die verantwoordlijkheid en werk je liever in opdracht van een art-director. (bovenstaande geld vnl voor als je kiest om de Grafische kant op te gaan)
De academie streeft ernaar je te helpen je creativiteit te ontplooien. (Dat was iig het motto van Minerva). Zoals Waxle al ongeveer zei. Ze zetten dus een universeel inzetbare ultra-creative conceptualist op de markt, niet perse iemand die direct in een bepaald vakgebied past. Het kan natuurlijk prima dat je in de 4 jaar academie zelf een interesse/specialisme ontwikkeld en in die richting verder gaat in het leven, maar het draait uiteindelijk om het concepten.
Beetje lang verhaal, maar ik hoop dat je er wat aan hebt. (En dat ik niets over het hoofd gezien heb

)
PS. meestal zoeken ze bij de aanmeldingen die studenten eruit die kneedbaar genoeg zijn om iets mee te kunnen. Dat houdt in dat je als je heel goed bent in het tekenen van strips in 1 bepaalde stijl de kans dat je (in Groningen iig) aangenomen wordt kleiner dan als je een map kunt laten zien met experimenten in allerlei verschillende stijlen.