Toon posts:

pc automatisch opstarten

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik wil me pc automatisch oplaten starten op een bepaalde tijd en dag. nu heb ik al gekeken in de bios en het volgende heb ik gevonden:
misschien heeft het hier mee te maken

Intergrated
Peripherals:
Power Function:
Button only
Keyboard98
pasword: KB power on pasword
Hot key
Ctrl-F1
Mouse Left
Mouse Right

Power Management:
powermanagement:
User define
Min saving
Max saving
(als ik min of max kies komen de volgende dingen erbij)

Doze mode: 1 hour
1 min

Standby mode: 1 hour
1 min

Suspend mode: 1 hour
1 min

HDD power down: 15 min
1 min

kan ik hier mee wat instellen zo dat ik een tijd in kan stellen?

of weet iemand waar het meestal onderstaat en/of het beschreven word?

Verwijderd

Dat gaat volgens mij alleen om stroom besparingen, zoals dat hij de hdd niet de hele tijd laat draaien als je hem toch niet gebruikt.

Als je een PC op een bepaald tijdstip op wilt starten, zou ik eens naar Wake On Lan kijken (WOL).

Ik denk dat je hier al erg ver mee kunt komen: [search=WOL]

Verwijderd

Topicstarter
ja maar met W.O.L. (wake on lan) moet ik wakker zijn (aanwezig zijn en aan klikken of opdracht geven om aan te springen) en dat moet niet, ik moet 1 keer in de week om een bepaald tijd stip de pc aan hebben dan gaat hij een backup maken. overdag is de pc in bedrijf.

Verwijderd

Zit onder RTC alarm ofzo iets *D
Op Enable zetten en dan kun je een dag en tijd invullen

  • dr.lowtune
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 25-08-2025

dr.lowtune

Deugt niet

in het geval van een at-voeding zou ik zeggen: tijdschakelaar, maar dat gaat hier niet op. Ik weet überhaupt niet of het via de bios, of software mogelijk is. Je kan natuurlijk wel zelf een schakeling bouwen (relais bij je power-on switch, gekoppeld aan een timer) hoeeft ie maar 1 klikje te geven en je pc staat aan.