Toon posts:

Geen Geluid uit 2e audio uitgang SB PCI 128

Pagina: 1
Acties:
  • 116 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb dus een Creative SB PCI 128 met 2!!! uitgangen om boxen op aan te sluiten, in totaal dus 4 uitgangen.
Het probleem is dat onder Windows XP de 2e uitgang niet werkt. Ik heb ALLE topics over de SB 128 gelezen (echt waar) en ik wil vooraf wat dingen vermelden om onzinnige posts te voorkomen:

Ja, dit is de versie met 4 uitgangen en niet de versie met 3 uitgangen, die bestaat ook ja.

Ja, ik heb bij audioeigenschappen ingesteld dat ik quadrophonisch geluid wil en heb ook al surround geprobeerd

Ja, ik heb de drivers van de creative site uitgeprobeerd maar die zijn klaarblijkelijk voor de verkeerde versie (die met 3 uitgangen)

Nee, ik heb niet een SB Live, dus links naar die topics helpen mij niet verder.

Ja ik heb de andere topics gezien en gelezen en nee daar komt geen oplossing aan bod, ze verzanden meestal bij links naar andere topics en commentaren zoals : ik heb maar 3 uitgangen!?!?!

Ja, ik heb gekeken bij de Faq op de creative site en nee, dat hielp dus niets.

Ja, ik heb hem ook goed aangesloten en ook al in diverse PCI sloten geprobeerd.

Nee, het ligt niet aan een IRQ conflikt

Nu dus het eigenlijke probleem :
Ik zoek drivers die werken.
Ik had bij de oude drivers onder win 98 (die ik ook al getest heb en die laten winxp vastlopen) een soort 3d menu waar ik kon instellen hoeveel boxen ik aangesloten had.
Verder kon je met die tool ook testen of alle boxen goed staat d.m.v. een helikopter die kwa geluid om je heen vloog.
Ook kon je instellen waar de boxen stonden.

Ik heb dus geen idee wat dit tooltje vandaan kwam maar het is dus niet een te installeren software tool van de creative cd.
Het is waarschijnlijk zoiets als b.v. bij de grafische kaart een extra menu in de beeldscherminstellingen dat bij de DRIVERS wordt geinstalleerd.
Ik kan me nog herinneren dat ik alleen 2 werkende uitgangen had als ik ZOWEL de windows instellingen op quadrophonisch zette ALS die van het tooltje van creative.

Hierbij een oproep aan iedereen die een idee heeft, HELP MIJ ik baal als een stekker. Er moeten toch meer mensen zijn die dit probleem hebben met deze versie van de geluidskaart en die ook graag meerdere boxen willen aansluiten?

Verwijderd

Topicstarter
Niemand?

Verwijderd

ehm niet dat dit helpt ofzo, koop gewoon een nieuwe kaart! eentje die meer support heeft lijkt me handig

  • VisionMaster
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-07 20:32

VisionMaster

Security!

45 euro bij mij kom heb je een Live! 5.1 ;)

sorry je heb een dermate aparte versie dat je het (denk ik) niet zult vinden.

Probeer Creative te mailen die kunnen dan ook de vage versies van diverse lijnen doorspitten op gegevens.

suc6

I've visited the Mothership @ Cupertino


Verwijderd

Topicstarter
Dat is natuurlijk een oplossing, maar het moet toch ook anders kunnen? Ik kan me niet voorstellen dat er maar een handjevol mensen zijn die deze geluidskaart hebben. Hij is bij zowel de Vobis en de Mediamarkt en volgens mij ook Dynabyte in de verkoop geweest. ;(

Verwijderd

ga naar volumeregeling
klik op opties en dan geavanceerd
klik dan op de knop geavanceerd onder volumeregeling en kies daar uit de instellingen welke jij moet hebben

tenminste dit werkte bij mijn kaart en daar was het use 4 speakers en use line out as surround ofzo iets

  • itsme
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Ik heb deze kaart ook, chip is de CT4700. Ik heb zoals eerder ook al staat een nieuwe SBLive gehaald, de geluidskwaliteit is vele male beter, dus sowieso t geld wel waard.

Er is geen driver voor 4 speakers voor deze kaart het gaat ook niet werken. Er is zelfs geen Windows 98 driver, de driver die jij noemd is een Windows 95 driver.

Deze driver is in Windows 98 goed bruikbaar, in Windows ME lukt t ook maar wel moeilijk (er is maar 1 volgorde waarin je geen vastloper krijgt). De driver die Windows ME en hoger instaleerd is idd een driver voor de 2 speaker versie.

Je gaat geen oplossing vinden om dit toch aan de praat te krijgen, natuurlijk kun je het proberen, maar ik heb er ook heel veel tijd in gestoken. Het werkt ECHT niet.
(probeer je t toch kijk dan eens bij ensonic (schrijf je niet zo, maar t is de maker van de chip) rond.

"If God wanted us to have unlimited free energy He would have put a giant fusion reactor in the sky"


Verwijderd

Topicstarter
ok, ik ga dan maar een nieuwe kopen. Bedank voor de reacties.
Pagina: 1