Epox 4SDA(+) disk access traag?

Pagina: 1
Acties:

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
Ik heb al een tijdje dit systeem draaien, wat op zich goed werkt. Probleem is alleen dat ik er net achter kwam dat mijn harddisk niet goed presteert. Ik heb net een file system benchmark gedaan in Sandra en ik heb maar een score van 13175, terwijl zelfs een standaard (ouder) 20GB UDMA66 schijfje beter presteert. Ik heb een IBM 40GB 120GXP, dus qua snelheid moet dat toch goedzitten. Op mijn oude PC meen ik dat die ook prima in orde was.

Ik heb net HD Tach gedraaid, en ik krijg een score van 17MB/s voor de leestest. Als ik het me goed herinner, had ik op mijn oude systeem (TB 1200/KT133a) ongeveer het dubbele.

Ben ik nu gek aan het worden of zijn deze prestaties ver onder maat? Een vriend van me heeft toevallig hetzelfde (hij sprak me erover aan) en hij heeft OOK hetzelfde moederbord. Vandaar dat ik denk dat het hieraan ligt. Van de andere kant heeft hij OOK een IBM schijfje, zij het een 60GB. Zou het daaraan kunnen liggen? IBM-Epox bug? Of is het gewoon een probleem van het moederbord? Hebben meer mensen hier last van?

Ik weet in ieder geval zeker dat hij wel op Ultra DMA staat, dit geeft Windows ook aan.

Bnet pindle#2913


  • bassio
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22:40
Ik denk niet dat het aan het moederbord ligt. Ik heb exact dezelfde config met twee IBM deskstars (een 60 en 120 gxp, allebei 40 GB). Mijn sisoft scores liggen rond de 29000.

Dat zit dus wel goed. Ik weet niet waar het aan ligt. Imkgebruik niet de standaard IDE cables die erbij geleverd zitten maar rounded cables. Wellicht kan je daar nog met expirimenteren. Ik heb mijn IDE cables niet op de raid controllers aangesloten, maar gewoon op de gele.

Verder heb ik eigenlijk weinig ingesteld. Wellicht zit er bij je aansluitingen iets niet goed? Ik heb in mijn Bios S.M.A.R.T. enabled.

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
Ik heb ook rounded cables. Smart is ingeschakeld. Alles biosopties geprobeerd (read bursting enzo) en nog steeds zo. Maar als jij dus 29000 hebt heb ik veel te weinig. Zoals ik al zei.

Jouw score is dan toch goed? Waarom denk je dan niet dat het aan het mobo ligt? Ik heb hem trouwens ook niet op de RAID controller aangesloten.

Bnet pindle#2913


  • bassio
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22:40
Mijn scores is idd gewoon goed. Juist daarom denk ik niet dat het aan het mobo ligt. Maar goed, dat weet ik ook niet zeker natuurlijk.

Welke IDE/ATA/ATAPI controllers heb jij bij je system hardware staan. Ik hen Prim IDE (ultra DMA 5) / Sec IDE (ultra DMA2) en SIS PCI IDE controller.

Wellicht is er een driver niet goed geinstalleerd. Probeer eens de drivers opnieuw te installeren. Welke bios versie heb je? 040802?

[offtopic]
Ik zag net bij sisoft dat mijn CPU temp 32 graden is terwijl Speedfan 53 aangeeft. Hoe zit dat bij jouw?
[offtopic]

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
Beiden staan op UDMA, de mode staat er niet bij.

Ik heb het laatste BIOS geflashed een paar weekjes terug, volgens mij inderdaad 040802 maar dat controleer ik zo nog effe.

Heb ook een Sis Busmaster IDE controller driver, versie is 5.0.2195.5110.

Je CPU temp en mobo temp zijn omgedraaid in het bios en veel programma's, de hoogste is uiteraard je CPU. 32 is dus je mobo. Denk er wel even aan dat er nog een bug in het BIOS zit die de temp verkeerd berekent. Er komt een BIOS update voor dat probleem (al vrij lang :( ).

Bnet pindle#2913


  • bassio
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22:40
Ik heb nog even sisoft gedraaid:

120 GXP = 30118
60 GXP = 25228

Zit dus wel een verschil in maar jouw schijf moet zeker ook 25000 tot 30000 halen.

Ik weet het eigenlijk ook niet. Indien je nog settings wilt vergelijken moet je het maar even laten weten.

[offtopic]
Wat is jou fsb snelheid. Ik krijg mij fsb niet hoger dan 125 (120 stabiel). Rond de 128 krijg ik iedere keer de melding C6 (heeft te maken met geheugen) op mijn led van het mobo. Volgens mij moet ik toch wel 133 mhz kunnen halen met mij xms3000 corsair geheugen (op fsb 119 kan ik het geheugen laten draaien op 198).
Welke caching opties heb jij in je bios veranderd?
[offtopic]

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
Misschien komt het omdat jij Windows XP draait? Erg vreemd allemaal.

Vertel me ajb even wat je hebt in de BIOS voor:
-Prefetch mode
-UDMA mode (1e-4e)
-IDE SMART
-meer settings weet ik effe niet :)

Euhm mijn FSB draait nu op 143 en kan zelfs tot 150 voor zover ik weet, alleen is mijn PC dan niet stabiel (150 komt niet eens in Windows). Kan CPU zijn, maar ik verdenk mijn geluidskaart of voeding (lage 5v en statische popjes als ik hem zo hoog zet).

Bnet pindle#2913


  • bassio
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22:40
Hier komen ze:

Prefetch = Disabeld
UDMA = allemaal auto
IDE Burst Mode = enabled
Hdd SMART = enabled

Ik heb mijn HDD aan mijn primary IDE hangen en mijn CD-RW en DVD aan secondary IDE

Hopelijk wordt je hier wat wijzer uit.

Vraagje voor jou:

Wat heb jij staan bij:

- Fequency/Voltage control (voltages, fsb, divider etc)
- Advanced dram control
- CPU L1 & L2 Caching
- CPU l2 cache ecc checking.

Ik wil mijn fsb ook op minimaal 133 hebben. Ik denk echter dat een nieuwe BIOS helpt, hoop ik. Hij mag idd wel snel komen.

  • bassio
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22:40
Eventueel kan je je probleem nog opzoeken op het volgende forum:

http://www.aoaforums.com/forum/forumdisplay.php?s=&forumid=27

Wellicht kom je daar met de search nog ergens.

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
- Fequency/Voltage control (voltages, fsb, divider etc)
Core op 1.75 nu, FSB 143 Mhz, divider is 4/5 dus 179 Mhz voor mem.
- Advanced dram control
Momenteel alles op zijn traagst om te kijken of het zo stabiel is.
- CPU L1 & L2 Caching
Aan natuurlijk!!!! Niet uitzetten, enorm traag
- CPU l2 cache ecc checking.
Heb ik uit, kost extra tijd bij boot en als die niet goed zou zijn zou ik het snel genoeg merken :)

Shit ik zit een beetje te spelen en nu heb ik ineens het vage probleem weer dat ik bij sommige popup schermpjes (apparaatbeheer - ide controllers) ENORM lang moet wachten voordat het eigenschappen schermpje verschijnt (soms wel 2 minuten!!!).

Ik word hier goed gestoord van :(

Bnet pindle#2913


  • bassio
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22:40
Afbeeldingslocatie: http://home.quicknet.nl/qn/prive/bj.vansluis/device.jpg

Ik weet niet of je hier wat mee kan maar dit is wat er bij mij allemaal geinstalleerd staat (is XP, dat weet ik). Wellicht zie je iets wat van pas kan komen.

  • Spice
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09-01 14:46

Spice

- Mijn vader is een tovenaar -

anders de default microsoftdrivers proberen?
Volgens mij gebruik ik die (mobo ff buiten gebruik vanwege ontbreken cpu)

Just call me angel of the morning, angel. Just touch my cheek before you leave me, baby. Just call me angel of the morning, angel.


  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
Ik heb inmiddels ALLES biosinstellingen en combinaties geprobeerd, drie verschillende drivers:
-SiS Bus master IDE controller
-SiS PCI ... (weet naam even niet meer, die jij nu hebt ;) )
-MS Default driver

Inmiddels heb ik de PIO bug weer opgelost, maar NOG STEEDS heb ik een performance om van te huilen. Naja binnenkort toch maar weer eens reinstallen want heb sowieso 't gevoel dat mijn Windows niet meer helemaal lekker is, maar dat staat er denk ik los van aangezien die vriend van me het probleem ook heeft met een frisse installatie.

Bnet pindle#2913


  • Abbadon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 16:36
Move PMG -> OM & I/O C :)

Just pick a dead end and chill out 'till you die.


  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
Tnx voor de move, denk persoonlijk nog steeds dat het mobo related (of misschien de PCI kaarten) is maar toch, maakt niet uit :)

Ik heb het precies zoals jij bassio, nog steeds geen goed resultaat. Als ik in Windows ga kijken zie ik ook PIO transfer mode, terwijl hij in de BIOS wel gewoon ATA100 laat zien (als ik PIO forceer staat er ook PIO). De setting staat op DMA if available.

Ik snap er niks van :(

Bnet pindle#2913


  • bassio
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22:40
Wellicht heb je nog wat aan de volgende sites:

http://www.microsoft.com/hwdev/tech/storage/IDE-DMA.asp

http://www.computing.net/windowsxp/wwwboard/forum/23863.html

http://www.networking.tzo.com/net/howto/win2k/default.asp
(deze is wel redelijk interessant met een reg-fix

Ik heb ze niet helemaal doorgelopen en een aantal gaan over XP maar volgens mij scheelt dit niet heel veel met 2000. Hopelijk heb je hier nog wat aan. Succes

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-04 09:31

porn*

...take on the world!

Topicstarter
Ik heb het inmiddels opgelost bassio, bleek toch geen software maar een hardware probleem te zijn.

Mijn setup is:
Primairy: HD
Seconday: CDROM+Writer

Had even de sec. kabel losgetrokken, geen verschil. Toen de HD op de 2e controller gezet, ineens veel sneller EN Wxp herkende me HD via UDMA mode 5. Prima dus! Toch stiekem nog even op controller 1 gezet en weer pio mode. Snap er dus niks van, maar ja het werkt nu. HD op 2e controller, CDROMS op 1e.

Raar maar het werkt. En tegenwoordig maakt 't toch niet meer uit he...

Bnet pindle#2913

Pagina: 1