<BLOCKQUOTE><font size=1 face=Verdana, Arial, Helvetica>quote:</font><HR>Ik vindt de bijbel anders een heel nuttig en goed boek! Er staan levenslessen in waar je wat aan kan hebben.[/quote]Mee eens... Zolang je er geen geloof aan hecht. De levenslessen en leefregels die erin staan zijn meestal nog steeds nuttig, en hebben over het algemeen een goede invloed gehad op de mensheid. Maar de godsdienstige onzin ertussen heeft de mensheid meer kwaad dan goed gedaan.<BLOCKQUOTE><font size=1 face=Verdana, Arial, Helvetica>quote:</font><HR>Ook al klinkt het moeilijk, als je op zondag naar de kerk gaat, wordt het uitgelegt. ook zijn er genoeg boekjes te vinden die ook de bijbel in stappen behandelen, elke avond ofzo..[/quote]Tja... de belangrijke en goede dingen uit de bijbel, zoals de leefregels enzo, zijn over het algemeen wel duidelijk. Je hebt de kerk echt niet nodig om de bijbel te snappen. Tenminste niet zolang je de bijbel als een levens- en een geschiedenisles opvat en niet als een verklaring (van bijvoorbeeld het ontstaan van de mens of de aarde). Dan kan je hem prima lezen en de lessen erin snappen. En wat voor de kerk geldt, geldt ook voor boekjes die de bijbel uitleggen.
<BLOCKQUOTE><font size=1 face=Verdana, Arial, Helvetica>quote:</font><HR>i'm a christen and i like it, i love Jezus very much and i trust him!!!![/quote]I'm an atheist and I like it.
Of Ik van Jezus hou, tja, ik geloof niet in de Jezus van de bijbel, tenminste niet meer dan in die van "Jesus Christ Superstar". Hoe kan ik dan van hem houden... De Jezus uit de bijbel is ook niet echt een man om van te houden, meer een man om te vrezen en om te eerbiedigen. En de Jezus uit JCS is meer een man om medelijden mee te hebben.