rubber van speakers gescheurd...

Pagina: 1
Acties:
  • 682 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • obme_ief
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11-05-2022

obme_ief

houd niet van wannebe modjes

Topicstarter
hoi,

heb net 2 speakers gehad van iemand (beovox)
zijn al oude dingen en de woofers waren helemaal verot, gelukkig had ik een paar phillips speakers liggen met de zelfde maat en specs en dat werkt prima..
alleen nu kom ik er achter dat de midtones aan het zelfde euvel lijden :(

weet er iemand of het mogelijk is ze te plakken met een soort kit ofzo, iemand hier ervaring mee?
(het gaat dus om de verende "rubberen" rand die de cones met het chassis verbind)

alvast bedankt...

tijd voor verandering.


  • Bigs
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online
Ik heb ooit wel eens iets aan elkaar gemaakt met dat spul dat aan de binnenkant van diskettes zit (was niet mijn idee :)).
Die speakers hebben het toen toch nog een tijdje gedaan.

Verwijderd

Jammer, vroeger had je gespecialiseerde bedrijven die dat konden repareren. Maar toen waren de eisen nog niet zo hoog. Er zit niks anders op dan ze te vervangen door nieuwe speakers ! Succes...

Verwijderd

Ik plak ze altijd gewoon met Bizonkit:)

  • Wekkel
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 13-06 12:06

Wekkel

De downloadkoning

aangezien het middentoners zijn, kan je zonder veel problemen de boel wel lappen met tape. Niet fantastisch, maar wel werkbaar.

Verwijderd

Als de rubber rand flink gaar is en er echt gaten in vallen: Zoals eerder gezegd plakken met tape: gebruik dan electra-tape. Is lekker soepel en blijft soepel.

Als rubber rand een klein scheurtje vertoond: lijmen met een vulcaniserende rubberkit.

Voor audio en muziek gebruik is het toch het beste is om gewoon de hele handel te vervangen. Plakken kan op zich prima voor mid-toners, want conussen slaan niet zo extreem ver uit, maar de handel gaat toch vervormen.

Voor een beetje game-geluid wat voornamelijk uit overstuurde sirenes en explosies bestaat gewoon gebruiken.

  • obme_ief
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11-05-2022

obme_ief

houd niet van wannebe modjes

Topicstarter
ah, tnx zover..ik zal is even kijken hoever ik kom..
't ging niet echt om gaatjes, denk dat de helft gewoon weg is geteerd :)

tijd voor verandering.


Verwijderd

Je kunt natuurlijk de boel dichtplakken met tape o.i.d. Maar je moet niet vergeten dat een luidspreker unit een complex geheel van electrische en mechanische factoren is, als je de ophanging "vervangt" :) dan klinkt het natuurlijk niet meer origineel (99% kans dat het bagger klinkt...) en voor een audiofiel is dat gewoon onacceptabel :)

Verwijderd

AudioLab repareert luidsprekerunits !!
:)

AUDIOLAB, Doniagaweg 20, 8535 WD Follega. tel: 0513-431337

  • obme_ief
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11-05-2022

obme_ief

houd niet van wannebe modjes

Topicstarter
nare man > ik ben geen audiofiel hoor :)
maar dat geratel als ie wat harder staat, dat kan dus niet..zolang als ik het niet hoor dondert het niet :)

tijd voor verandering.

Pagina: 1