Op donderdag 02 mei 2002 23:13 schreef fatbenny het volgende:
Wat is nu handiger? De smiliecodes : ) omzetten voordat ze worden opgeslagen en de img tag opslaan in de database of alles als het uit de db komt omzetten van smiliecode naar imagetag?
De gouden regel is dat je je data zo onbewerkt mogelijk in je database stopt. In dit geval met smiley-codes erin dus. Bij het weergegeven bedenk je welke transformaties je op je gegevens wilt uitvoeren, in dit geval het omzetten van codes naar img-tags.
Het idee hierachter is, dat als je je gegevens een keer anders wil presenteren (omdat de locaties van je images gewijzigd zijn of je niet van een webinterface gebuik maakt), je de gegevens in dezelfde database moet kunnen gebruiken. Door er HTML-specifieke code met locaties in te stoppen kan dat niet meer en ben je voor altijd gebonden aan het presenteren van HTML uitvoer met zekere vastgestelde locaties.
In zeldzame situaties wordt er tegen deze regel gezondigd, ten behoeve van de grotere efficientie (aangezien je gegevens vaak één keer in een database stopt en vaak eruit haalt). Dit verschil is meestal echter nauwelijks merkbaar en doorgaans dan ook af te raden.