Toon posts:

Raid 1 met HighPoint 372

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Heeft iemand een werkende RAID 1 array met een HighPoint 372 controller, onboard bij b.v. epox 8k3a+
De RAID 0 werkt wel maar RAID 1 blijft een raadsel, ik krijg dat niet voor elkaar .. iemand ?

Verwijderd

Ik denk dat je vergeet de array te bouwen.

Raid 0: Je striped, en de controller doet dat zelf.
Raid 1: Mirroring. Je kunt een bestaande schijf gebruiken. Maar nadat je alles hebt aangesloten, moet je de array "rebuilden", net alsof je een kapotte schijf hebt vervangen. (De lege schijf is dan de "nieuwe".) Dan wordt je array gemaakt. Daarna, als de schijven zijn gesynchroniseerd, wordt alles automatisch op beide schijven opgeslagen.

(Zo werkt de RAID1 op mijn A7v133... wellicht bij jou hetzelfde.) Geef effe anders aan wat er niet lukt.

Verwijderd

Topicstarter
Jouw mobo ( Asus A7V133 ) heeft een promise controller aanboord en niet de highpoint.. misschien dat daar iets anders is.

mijn pogingen :
Poging 1 :
-Clean systeem
-In het bios van de raid controller een Array aangemaakt voor RAID 1, hiervoor gebruik ik twee maal 40 GB Western Digital ATA100/7200
- Installatie van zowel w2k als xp verloopt met veel warnings en foutmeldingen zoals mislukte dcom registraties en index fouten. De installatie wordt vroegtijdig afgebroken.

Poging 2:
-Twee "losse" harddisks aan de RAID controller.
-Windows XP installeren op de eerste schijf.
-VIA drivers installeren en systeem configureren.
-> Zover nog geen fouten :9
Via de bijgeleverde Windows RAID management software een ARRAY aangemaakt ( RAID 1 ), vervolgens wordt het array aangemaakt en de data gedupliceerd. Duurt een klein half uur en ik zie geen meldingen of iets dergelijks.
Na een reboot worden er index fouten gegeven en kan windows diverse directories niet meer vinden.

Ik heb de drivers geladen met F6 en alle VIA drivers e.d. geprobeerd. RAID 0 werkt zover ik kan zien zonder problemen.
RAID 1 ... :(

Kun je me ook nog even uitleggen wat je bedoelt met schijven synchroniseren ... dit gaat toch vanzelf ?

Verwijderd

Pff... Deze is lastig.
Als je de array in het bios van je highpoint hebt gemaakt, en je systeem is schoon, zou je Windows gewoon moeten kunnen installeren. Dit zou ik moeten zien; ik heb geen idee voor een oplossing, behalve één:

Je zegt dat je de bijgeleverde Windows software hebt gebruikt. Doe dat eens niet. Hang 1 schijf aan je standaard IDE controller, maar Enable wel je Highpoint. Installeer Windows, drivers en alle andere shit INCLUSIEF de RAID driver voor je Highpoint. Verplaats dan de schijf naar de Primaire connector van de RAID controller, sluit je tweede schijf aan en maak een array. In het Bios moet een optie zitten die je een array laat "rebuilden" of "synchroniseren" voor het geval een schijf kapot is en vervangen wordt.

Met synchroniseren bedoel ik dit:
Stel je hebt een goed functionerende RAID 1 array, en 1 schijf gaat stuk. Die moet je dan vervangen, en door het "rebuilden" van de array m.b.v. het Highpoint bios worden de schijven gesynchroniseerd. D.w.z. dat de data van de goede schijf ook naar de nieuwe wordt gekopieerd. Dan zijn beide schijven weer hetzelfde, en worden hetzelfde gehouden door het BIOS.

Als dit niet werkt, heb ik geen ideeën meer... Succes.

Mijn idee: Gebruik je schijven in Raid 0, en Ghost 2002 om je partitie met het OS erop te ghosten. Gebruik je cd-brander met cdrw's om backups te maken van data, mp3... enz. Een Cd-brander 32x12 kost nog maar 100 euro of zo, mocht je er geen hebben.

Verwijderd

Topicstarter
Ik ga ook een proberen met een Ghost image.

Het vreemde is dat het pas misgaat na een reboot.
Als ik met windows het array maak kan ik gewoon door werken, tot de volgende reboot.

Vraagje :
Gebruikt de Highpoint controller mijn Xp 2000+ CPU om berekeningen te doen ??
Misschien is mijn processor gaar, wcpu crashed regelmatig terwijl SiSoft Sandra niet klaagt...

p.s. : Ik heb een Plextor 24/10/40 cdrw dus dat zit wel snor ;-)

Verwijderd

Maak de array niet met Windows, maar met de HighPoint.

En ja, de HighPoint (En mijn Promise) zijn eigenlijk niet 100% raid. Om raid te laten lopen, moeten er berekeningen worden gemaakt. Een 'echte' raid kaart gebruikt daar een eigen processor voor. Maar de onboard chips gebruiken de cpu. Vreemd dat wcpuid crashed. Misschien kent hij je processor nog niet ?
Pagina: 1