fdisk

Pagina: 1
Acties:

  • 6bit
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19-06-2022
Ik heb nog een oude HP vectra vl staan, daar wil ik eigenlijk een freesco router/server van maken, nu wil ik dus eerst dos installeren op een schone schijf en dan freesco, nu zit ik alleen met het probleem er zit een 3,5 gig schijf in, wordt deze wel herkend door dos, of doe ik er verstandig aan om hem eerst even te partitioneren??

the things we fear most have already happened to us


  • almightyarjen
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 22:27

almightyarjen

When does the hurting stop?

Ligt volgens mij aan de bios. De ene bios kan ze wel goed detecteren, een andere niet. Ik weet niet hoe het met jouw bios zit. Een andere tweaker misschien. :?

Patreon | Main Youtube | Work In Progress Youtube


Verwijderd

DOS herkent die schijf. Maar je kunt geen partities hebben groter dan 2.1 GB, onder FAT16. Dus ja, je zult hem moeten partitioneren als je met DOS werkt.

Als je met Linux/Unix werkt, kun je ook hun partitioneringsprogramma gebruiken en de schijf formatteren als Ext2 of Reiser FS. Die kunnen veel hoger dan 2.1 GB.

  • 6bit
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19-06-2022
thnx

the things we fear most have already happened to us