Toon posts:

Probleem met nieuwe hardware

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een paar maandjes terug mijn oude microstar mobo vervangen door een ECS K7S5A mobo met daarop een Thunderbird 1,333 processor. Sindsdien heb ik niets dan problemen met mijn systeem. Hier is een lijstje met symptomen:

- Mijn systeem (win98SE) gaat om de zoveel tijd bijzonder hard op zijn bakkes. Geen bluescreens, geen errors, niks, gewoon zomaar opeens boem, alles vast. Als er geluid door mijn speakers kwam klinkt het ongeveer net zo als dat je een data-CD in een auidio CD-speler probeert af te spelen. Ik merk dat dit vaker voorkomt naarmate ik de kloksnelheid hoger zet, of THINK draai (je weet wel, dat proggie waarmee je kanker helpt bestrijden).

- Mijn brander wil maar eens in de zoveel tijd branden. Als ik een CD heb gebrand dan moet ik soms 10 minuten, maar ook soms een uur wachten voordat ik de volgende CD kan maken. Tot die tijd krijg ik een 'medium speed error'.

Ik heb het vermoeden dat dit zou kunnen komen doordat mijn voeding (300W) niet sterk genoeg is om mijn hardware te trekken. Ik heb er het volgende aan zitten:
1 ECS K7S5A
1 AMD Athlon Thunderbird @1,3333
3 harde schijven, alle maxtor, van 13, 30 en 80 GB
1 Aopen CD-brander
1 floppy drive
1 VooDoo 3 3000
1 SoundBlaster Live!
1 Realtech 100Mbit netwerkkaartje

Wie weet wat ik aan mijn probleem kan doen?

  • LopeZ
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 20:15

LopeZ

Too much is never enough

Ik merk dat dit vaker voorkomt naarmate ik de kloksnelheid hoger zet, of THINK draai (je weet wel, dat proggie waarmee je kanker helpt bestrijden).
Als je dit zo zegt denk ik gelijk aan een warmte probleem. Controleer eens hoe heet je cpu/videokaart wordt.

Verwijderd

Topicstarter
Mijn processor zit vrijwel altijd op 50 graden Celsius. En ik hoor dat Thunderbirds toch behoorlijk warm worden...
Wat de VooDoo betreft, die staat niet overclocked en doet het al een paar jaar prima. Daar komt bij dat ik er een koelrib extra op heb geplakt, aan de achterkant. Dus te war zal die niet worden.

  • Behind_You
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 12-08 21:20

Behind_You

Kijk altijd achter je

Ik heb ook zoiets gehad zoals jij beschrijft met je cd brander. Ik had gewoon 9 op de 10 keer die error. Maar nu ik de nieuwste versie van Nero gebruik is het over.

Everything you say can, and will be used against you!!
Een mooi rood kruisje is niet lelijk :D


Verwijderd

Topicstarter
Ik gebruik Nero 5.5.7.8, en die geeft dus errors.