hai Pim<BLOCKQUOTE><font size=1 face=Verdana, Arial, Helvetica>quote:</font><HR>ƒ1000,- voor een update systeem veel?
wij bieden een jaar lang onbeperkt de pagina updaten, en uiteraard een "helpdesk".
voor grote wijziging word gewoon gefactureerd..[/quote]ik heb geen enkel recht je offerte te bekritiseren, dat is uiteindelijk een zaak tussen jou en je klant.
ik plaatst wel mn vraagtekens bij je methode om het bedrag te bepalen, het lijkt me nogal een lukraak gekozen bedrag (nogale crue statement om aan te geven dat ik de koppeling mis tussen het bedrag en de dienst (of product) die je levert).
Het is gezonder een offerte op te zetten met: 'een inventarisatie van de probleemstelling', 'een beschrijving van de uit te voeren werkzaamheden', 'een verklaring omtrend leveringsvoorwaarden, aansprakelijkheid en eigendom', 'een koppeling van bedragen aan aspecten van de offerte'.
dit verklaart voor je klant waarvoor hij nu eigenlijk betaald, en maakt warschijnlijk al veel duidelijk.
Besef wel dat als je een soort gebruikslicentie biedt, je niet gerechtigd bent om open-source/berkeley-style copyrighted scripting te gebruiken (zoals PhpMyAdmin, YABB, en zelfs MySQL is twijfelachtig) tevens impliceert een gebruikslicentie dat je aansprakelijk bent voor het juist functioneren van het script, voor een klein bedrijf vaak een te grote financiele verantwoordelijkheid.
Daarnaast lijkt et me beter om je "helpdesk" duidelijk te definieren, servicekader, en service-bereik, methode van communicatie, misschien denkt die klant wel dat onder helpdesk wat veel breders valt, en zitten jullie vervolgens hele middagen bij die klant op kantoor hun PPP in te stellen (immers klant heeft betaald).
misschien moet je een situatie overwegen, waarin je vrij aanwezige scripting installeert voor klant, 'as is' en zonder aansprakelijkheid, en eenmalig kosten berekent voor installatie, configuratie en customisering, verder kun je een kleiner bedrag rekenen voor verdere begeleiding per telefoon van klant met een maximum van x uren per maand.
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen