This space is occupied
There is no magic.
This space is occupied
Verwijderd
klinkt duur
dus ja, ik denk (en dat kan je vast ook wel op de site van dolby bekijken) dat je er aardig voor in je porto mag gaan tasten, maar afgezien daarvan lijkt het me nou weer overbodig om een hele geluidsinstallatie voor een spel te kopen..
er was overgens ook nog een speciale geluidsinstallatie voor een console, maar ik geloof dat voor de ps2 was.
You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.

wat ik een heeeeel plezant dolby setje vind. Hij koste 550 gulden bij psxshop, behoorlijke plak geld maar je hebt er serieus wel wat voor. Mooi geluid , mooie boxen. Ik gebruik hem voor xbox en ps2. Xbox heeft jammer genoeg geen optische uitgang ingebouwd (digitaal geluid) dus ik zou dus het geluid via mn tvtje moeten doen wat analoog en dus bagger is. Maar dit setje heeft video in. Ik dou gewoon alle 3 de tulpen van je scart kabel van de xbox in mn dolby set en dan 1 tulpie gaat naar de scart bonk in mn tv en die geeft het beeld. En Halo met Dolby Digital 5.1 is zooo mooooi! Echt dus de moeite waard.
Verwijderd
Ik kocht em toen voor ik geloof Fl. 600 bij MM maar hij was geloof ik 2 maanden later te koop voor Fl. 3xx?
En mikez: je moet zo'n advaced scart kabel kopen, daar zit een blokje aan met een optische uitgang.
is er trouwens zoveel verschil tussen optical en die analoge tulpen ?
en nog iets. Toen ik em kocht brande ie 2 x door (dat glazen dingetje in je audiostorm , kan ff niet op de naam komen) heb jij hier ook problemen mee? (had em trouwens op goeie netstroom staan niet dat je dat misschien denkt
Verwijderd
Audio tulpen kunnen nooit DD door geven, alleen stereo, dat apparaat kan dat wel simuleren misschien maar het zal nooit klinken als met een optische kabel. (mijn tv heeft tulip uitgangen en ik kan Dolby Pro Logic kiezen op dat apparaat, maar dat is ook maar een simulatie en geen echte Dolby Pro Logic)Op vrijdag 26 april 2002 21:43 schreef Mikez het volgende:
ja dat had ik ook gelezen, Dat ga ik ook wel doen maar tot nu toe werkt dit ook prima
is er trouwens zoveel verschil tussen optical en die analoge tulpen ?
en nog iets. Toen ik em kocht brande ie 2 x door (dat glazen dingetje in je audiostorm , kan ff niet op de naam komen) heb jij hier ook problemen mee? (had em trouwens op goeie netstroom staan niet dat je dat misschien denkt) Ik kocht em op 11 sept 2001 (slechte dag in de geschiedenis , misschien heeft het daarmee te maken:S)
En over dat doorbranden, daar heb ik geen last van gehad.
En voor de topic starter, aan speakers alleen heb je niet genoeg, de XBOX heeft geen ingebouwde DD receiver dus die zul je ook moeten kopen, goedkoopste oplossing is die set die mikez en ik hebben, zit ook een mooie subwoofer bij
This space is occupied
HAHAHA als jij dat mooi vind klinken dan is dat jouw mening maar persoonlijk zou ik dat nog geeneens doen voor mn gbaOp vrijdag 26 april 2002 22:14 schreef TekkenMaster het volgende:
ik neem wel gewoon een paar goedkope klein speakertjes van de kijkshop en bind de draadjes aan elkaar en gaan dan mijn superoude versterker in (werkte ook bij pd) dan het ik 8 speakertjes
maar tis jouw keuze maar het haalt Dolby surround in geen jaren, en heb je ook een subwoofer?
woef woef
This space is occupied
Verwijderd
Denk dat je dan eerst toch de definitie van Dolby Digital 5.1 moet leren. Dat is meer dan 'het geluid van alle kanten horen', namelijk 'bepaalde geluiden van bepaalde kanten horen' wat zeker bijdraagt tot het realisme. Ga 'The Fast & The Furious' maar eens kijken met, en daarna zonder DD5.1Op vrijdag 26 april 2002 23:21 schreef TekkenMaster het volgende:
tis geen surround je hoort gewoon het geluid vsn alle kanten en iedereen noemt het surround dus ik had er geen probleem mee. voor de rest is er echt geen verschil met een oude of nieuwe versterker (behalve de prijs dan)
Gadverdamme, sorry maar dat vind ik toch ontzettend lelijke boxen.
Vind mijn Creative PlayWorks DTT3500 Digital toch iets mooier. En daar heb ik maar iets van 550 voor betaalt.
Je hebt Dolby surround. Dat is vierkanaals, maar eigenlijk ook weer niet. Het signaal wordt als stereo aangeboden, en de decoder haalt daar de extra kanalen uit: het center kanaal en het surround kanaal.
De toegevoegde waarde van dolby surround voor spellen is nogal beperkt. Ik denk zoiezo dat je weinig zal hebben aan het surround kanaal omdat ik denk dat er maar weinig spellen zijn gemaakt met dolby surround in het achterhoofd (geldt voor de pc iig). En een center is vooral nuttig voor de dialogen.
Dan heb je Dolby digital (5.1). Dat is zeskanaals: links, rechts, center, surround links en surround rechts en sublaag (LFE). Dolby digital is net zoals mp3 gecomprimeerd (ik geloof dat er 64 kbit per kanaal beschikbaar is) en wordt zover ik weet niet gebruikt voor spellen.
Behalve dan in zowat alle XBox spellenOp zaterdag 27 april 2002 00:52 schreef Jag het volgende:
Dan heb je Dolby digital (5.1). Dat is zeskanaals: links, rechts, center, surround links en surround rechts en sublaag (LFE). Dolby digital is net zoals mp3 gecomprimeerd (ik geloof dat er 64 kbit per kanaal beschikbaar is) en wordt zover ik weet niet gebruikt voor spellen.
Yeah well. The Dude abides.
Verwijderd
Kan ik dan ook bijvoorbeeld deze kopen en aansluiten op m'n playstation 2?
Want dit setje heeft geen optical kabel.
Volgens mij doen niet al die spellen aan dynamisch Dolby digital hoor... Hooguit een stukje scene tussen de levels door, of met de muziektrack. Kost best een stukje programmeren namelijk.Op zaterdag 27 april 2002 00:58 schreef Biff het volgende:
[..]
Behalve dan in zowat alle XBox spellen
Playstation2 kan het trouwens ook, alleen die kan het niet dynamisch. Alleen in "cut scenes" heb je dus (vantevoren opgenomen) 5.1 dolby digital geluid. De PS2 kan WEL weer dynamisch 5.1 DTS geluid creeeren (ook al is er maar een spel dat het doet). (dus echt realtime met het spelverloop mee). De XBOX kan realtime Dolby digital geluid maken, maar dat is niet zo heel erg overtuigend, omdat het alleen maar richtingsinfo is. Zaken als reflecties en materiaaldemping gebeurt helemaal niets mee. EAX is veel en veel beter met spellen (en ja, dat is maar 4 kanaals en toch beter, gek he?
De GC kan trouwens geen digitaal surround encoden, maar wel dynamisch dolby prologic en ook dolby prologicII.
Als laatste zit er op de Xbox standaard geen digitale uitgang, zodat je er eerst een module bij moet kopen met digitale uitgang om er dolby digital uit te krijgen
(wat je ervoor nodig hebt is trouwens wel een erg simpele vraag
4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp
nee, je moet dus PERSE een set hebben met een ingebouwde decoder, zoals deze: http://nl.europe.creative.com/products/product.asp?prod=253.Op zaterdag 27 april 2002 01:13 schreef Ra2gamer het volgende:
Ik heb een Playstation 2, deze heb ik met de advanced scart cable aangesloten op m'n stereo, maar nu wil ik graag 5.1 sound.
Kan ik dan ook bijvoorbeeld deze kopen en aansluiten op m'n playstation 2?
Want dit setje heeft geen optical kabel.
En dan dus een optisch digitaal kabeltje tussen de set en de PS2.
Maar verwacht geen wonderen, want bijna geen een spel heeft dus ECHT DTS of Dolby digital. Met DVD films is het wel geinig (al is het dan eigenlijk een vrij beroerd setje, qua hifi
4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp
Verwijderd
Maar komt dat geluid goed tot z'n recht, want ik heb niet zo'n grote kamer.
En ik wil 'm vooral voor films gebruiken.
Kan je die ook aansluiten op je consoleOp zaterdag 27 april 2002 10:56 schreef Ra2gamer het volgende:
Ik wil graag deze gaan kopen.
Maar komt dat geluid goed tot z'n recht, want ik heb niet zo'n grote kamer.
En ik wil 'm vooral voor films gebruiken.
The devil is in the details.
Die heb ik, em ik vind het een goede set, ok ben niet zo'n verschrikkelijke audio-fiel als die mensen die in AV&H zitten, die zullen dat weer afraden.Op zaterdag 27 april 2002 10:56 schreef Ra2gamer het volgende:
Ik wil graag deze gaan kopen.
Maar komt dat geluid goed tot z'n recht, want ik heb niet zo'n grote kamer.
En ik wil 'm vooral voor films gebruiken.
Maar ik ben er erg tevreden mee, lekker geluid met DVD en ook met PS2 en Xbox.
Op andere consoles wel, maar niet op de XBox. De XBox Media Communications Processor van Nvidia genereert DD 5.1 surround encoding 'on the fly' met 64 hardwarematige stemmen tegelijk. De programmeur hoeft slechts samples en richtinginformatie aan te leveren. Het wordt dan ook veel gebruikt, en lang niet alleen in cut-scenes..Op zaterdag 27 april 2002 01:16 schreef JvS het volgende:
[..]
Volgens mij doen niet al die spellen aan dynamisch Dolby digital hoor... Hooguit een stukje scene tussen de levels door, of met de muziektrack. Kost best een stukje programmeren namelijk.
Voor reflecties en environment informatie heeft de XBox het Sensaura systeem, een concurrent van EAX. Real-time en met minmale CPU-belasting. Zonodig zou een spel ook EAX-ondersteuning kunnen meeleveren, want elke disc boot immers zijn eigen OS, maar volgens mij is dat nog niet voorgekomen.Playstation2 kan het trouwens ook, alleen die kan het niet dynamisch. Alleen in "cut scenes" heb je dus (vantevoren opgenomen) 5.1 dolby digital geluid. De PS2 kan WEL weer dynamisch 5.1 DTS geluid creeeren (ook al is er maar een spel dat het doet). (dus echt realtime met het spelverloop mee). De XBOX kan realtime Dolby digital geluid maken, maar dat is niet zo heel erg overtuigend, omdat het alleen maar richtingsinfo is. Zaken als reflecties en materiaaldemping gebeurt helemaal niets mee. EAX is veel en veel beter met spellen (en ja, dat is maar 4 kanaals en toch beter, gek he?).
Ik geef toe, dat is lastig. Maar aan de andere kant zal dat kabeltje van 30 euro denk ik niet zo'n groot probleem zijn voor mensen die zichzelf al een 5.1 surround systeem gunnen.De GC kan trouwens geen digitaal surround encoden, maar wel dynamisch dolby prologic en ook dolby prologicII.
Als laatste zit er op de Xbox standaard geen digitale uitgang, zodat je er eerst een module bij moet kopen met digitale uitgang om er dolby digital uit te krijgen.
Is 'veel' een redelijk antwoord?(wat je ervoor nodig hebt is trouwens wel een erg simpele vraag. Wat dacht je van een dolby digital versterker met 5 speakers of een setje dat dat kan (pc speakers met 5.1 decoder of een miniset met dolby digital). En de "wat kost dat" is ongeveer dezelfde vraag als "wat kost een PC waarmee je spelletjes kan spelen eigenlijk?")...
Yeah well. The Dude abides.