Je moet hem op Fine (of natuurlijk Super Fine) zetten, dan is je 'probleem' opgelost. Standard geeft redelijk veel JPG artifacten en bij Economy is dit helemaal erg. Voor mooie foto's voldoet Fine prima. Dit ligt overigens niet speciaal aan de Minolta s404, bijna iedere digitale camera geeft mindere foto's op hogere compressie standen.
Voor de best mogelijke foto's moet je dit doen:
-1.)Statief gebruiken
-2.)Super Fine stand
-3.)2272x1704 resolutie
-4.)Auto Focus gebruiken
1.)Een statief komt de scherpte ten goede. Meestal beweegt je hand lichtjes en dit kan voor onscherpte zorgen. Vooral bij lange sluitertijden is het erg moeilijk om mooie foto's te maken. Een statief is dus best wel aan te raden als je een beetje aan amateur fotografie wil gaan doen.
2.)Als je de camera op Super Fine hebt staan dan zijn de foto's niet gecomprimeerd, je hebt dus de best mogelijke foto's. Zelf zie ik zelden verschil tussen Fine en Super Fine, dus het maakt niet echt uit welke je gebruikt.
3.)Spreekt denk ik wel voor zich. Geeft je veel meer flexibiliteit, je kunt je foto's groter uitprinten, etc, etc.
4.)Auto Focus is echt beter dan de Manual Focus, die moet je alleen gebruiken als de Auto Focus er niet uitkomt. Dit komt soms weleens voor bij korte afstanden. Ik geloof dat ik dit zelfs een keer heb gelezen bij
dpreview.com, maar dit weet ik niet 100% zeker, kan ook ergens anders zijn geweest.