Op dinsdag 02 april 2002 16:13 schreef spott het volgende:
Het gebeurt de laatste tijd heel erg vaak dat ik boos ben op mensen omdat die mij iets hebben aangedaan wat ik onterecht vind. Ik denk dat iedereen het wel kent, een gevoel van onmacht, je kan niets terugzeggen, je tegenstander is absoluut niet vatbaar voor argumenten.
Bij mij is het vaak zo dat ik helemaal kan doorflippen, totaal alles niet meer zie zitten, en weet ik wat allemaal meer. Als zo'n bui weer over is ben ik weer volkomen normaal maar ik word zo langzamerhand helemaal gek van mezelf, ik heb dit soms een keer in de week, soms 2 keer, soms helemaal niet, ligt van de situatie af. Mijn vraag is of jullie dit herkennen en wat ik eraan kan doen.
1) Wat is je leeftijd?
2) Heb je vaak hoofdpijn? Zoja hoe vaak en waar?
3) Hou een dagboekje bij waarin je schrijft hoe vaak het voorkomt en wat de aanleiding was
4) Als (met de nadruk op als je dat kunt) je relativerend terugkijkt vind je dan dat je zelf onredelijk bent geweest. je zegt "wat ik ontrecht vind", is dit ook zo?
5) Gebeurd dit tekens bij dezelfde mensen?
6) Wat doe je exact? Kun je voorbeelden beschrijven.
en klink lullig, maar wat is nu het probleem. Woede aanvallen opzich hoeven geen probleem te zijn. Maar waar baal je van? Dat je dingen stuk maakt? Dat je niets meer terug kunt zeggen? Dat je mensen van je wegjaagd?
Dit knal ik hier even in 1 minuut neer en kan nog een honderdtal vragen verzinnen alleen om de situatie helder te krijgen, zonder meteen naar een oplossing te gaan. Mijn directe advies is dus stap eens binnen bij algemeen maatschappelijk werk of zoals eens eerder aangedragen een psycholoog.
Op je oorsponkelijke vraag, herken je dit? Dan is het antwoord JA. Zelf een periode gehad van onredelijk kwaad worden en vrienden gezien dit dit hadden (vooral in de adolecentenleeftijd). Ben je gek aan het worden, kan ik niet op antwoorden, daarvoor moet je echt een arts raadplegen:
Mogelijke oorzaken kunnen zijn:
1) lichamelijke ziekte (tumor, hersendefect)
2) lichamelijke beschadigingen (alcohol, drugsmisbruik)
3) Lichamelijke (hormonale schomelingen door pubertijd, zwangerschap)
4) Geestelijk / lichamelijk (depressie, aanleg scitzofenie)
5) Stress / burnout (prive of werk)
6) Onbalans in maatschappelijke positie / sociale relaties
en dit is echt niet uitputtend. Heb je dus het gevoel dat je echt vastloopt en in je eigen kring niet genoeg hulp kunt krijgen, ga dan eens als eerste met je huisarts praten. Die kan je gericht doorsturen naar een andere hulpverlener indien dat nodig is.
Een forum als dit kan je wel handreikingen geven omdat ze kunnen luisteren, je kunt je verhaal kwijt. Is dit voldoende, willen we je graag helpen? Is meer nodig, zoek dan hulp.
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......