[OC-Review] Corsair Value Select DDR (600kb pics)

Pagina: 1
Acties:

  • Bluppy2
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 04-07 08:42
Review Corsair Value Select

Bij veel mensen hier is Corsair geheugen natuurlijk bekend. Corsair maakt geheugen speciaal gericht op de tweakers en de high-end markt. Wat minder mensen weten is dat Corsair ook Value Select geheugen produceert. Dit geheugen draait in tegenstelling tot al het andere Corsair DDR geheugen op CAS2.5. Op de HCC beurs in november ben ik in bezit gekomen van zo'n reepje (256mb). Omdat er op internet bijster te weinig te vinden is over dit type geheugen heb ik het zelf eens onder de loep genomen.

Ik heb het volgende test systeem:

Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/pc.jpg

En daar zit in:
- Epox 8KHA+
- 256mb Corsair Value Select
- IBM 75GXP 30GB
- Maxtor Diamondstar 40gb 5400rpm
- AMD XP 1600+ (locked)
- Radeon 8500LE
- Pioneer 106S DVD
- Realtek NIC
- 3Com NIC
- Soundblaster Live Value
- 350 watt Antec voeding

De Epox is geflashed met de laatste officiele bios. De 8KHAL00 met ingebouwde divider zal ik volgende keer gebruiken :)

Benchmark verantwoording
Om het systeem te testen heb ik het geheugen op verschillende FSB snelheden getest. Namelijk van 133 (de standaard snelheid) tot 156mhz. Op elke snelheid heb ik ook de CAS latency 2 en 2.5 getest... 156mhz was de laatste snelheid waarop Windows wilde opstarten. Echte liep het systeem zo onstabiel dat 3D mark 2001 opstarten onmogelijk was. Ik ben ervan overtuigd dat er bij een lage multiplier meer mogelijk was geweest maar ik had geen zin om te unlocken :).
Ik heb van elke snelheid een WCPUID shot en een Sandra Memory Benchmark shot genomen.
De stabiliteit heb ik getest door herhaalderlijk 3D Mark 2k1 SE te draaien en 20x de memory benchmark van Sisoft Sandra via de Burn-in wizard te draaien. Alleen de hoogste FSB bleek enigzins onstabiel te zijn. Al werkte de memorybenchmark wel goed.
Helaas kon ik geen vergelijkingstest uitvoeren, zodat ik alleen maar kon vergelijken met alle andere scores in Sandra. Als iemand anders ook even zijn scores kan neerzetten, dan hebben we beter vergelijkingsmateriaal.

De resultaten:

Hier komen de pics :)

Cas 2.5 Benchmarks:

CAS2.5 FSB: 133
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB133_CAS2.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB133_CAS25.gif

Je ziet dus dat dit geheugen op standaard snelheid (133mhz) nog niet sneller is dan het geheugen op CAS2 op een KT266A chipset. Dit kan er ook aan liggen dat de gebruikte processor bij Sandra een XP1800+ is. Het scheelt wel erg weinig. Het plaatje is per ongeluk iets uitgerekt..
het geheugen is in combinatie met de Epox 8KHA+ (kt266a) wel RUIMSCHOOTS sneller dan de enige andere test met CAS2.5 geheugen, namelijk die op de nForce chipset. Feit is wel dat bij de nForce een XP 1500+ is gebruikt, en ik een 1600+ heb gebruikt...

CAS2.5 FSB: 139
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB139_CAS25.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB139_CAS25.gif

De volgende test. Ik heb deze FSB genomen omdat de processor zo even snel is als een 1700+.
Je ziet dat dit geheugen nu zonder moeite op CAS2.5 de vergelijkbare KT266A voorbijstevend op 139mhz. Dus door slechts 6mhz over te klokken is hij al sneller dan (duurder) CAS 2 geheugen.

CAS2.5 FSB: 146
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB146_CAS25.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB146_CAS25.gif

De processor draait nu even snel als die in de vergelijkingstest bij Sandra. Door de hogere DRAM clock vliegt hij nu al helemaal de andere KT266A voorbij.
Tijd om eens naar de eerste pentium 4 chipset te kijken. De Intel 845 komt dichterbij. Het geteste systeem is nog niet helemaal sneller dan de 1,6ghz PIV maar komt al aardig dicht in de buurt. De XP1600+ is wel ruim €40 goedkoper.

CAS2.5 FSB: 153
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB153_CAS25.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB153_CAS25.gif

De hoogste FSB die helemaal stabiel wilde draaien. De processor heeft nu dezelfde aantal mhz'en als een XP1900+, oftewel 1600 hele mhzen. Hij draait nu dus met dezelfde kloksnelheid als een PIV 1600mhz. daarom is het misschien interesant om hem weer tegen de Pentium 4 uit te zetten. Het resultaat is niet verassend. Door de hogere DRAM klok wordt de pentium 4 dit keer echt verslagen, ondanks dat ik nog steeds op CAS2.5 draai.

CAS2.5 FSB: 156
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB156_CAS25.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB156_CAS25.gif

De hoogste FSB die ik haalde met een gelockte Xp1600+. Niet echt reprensatatief, omdat het systeem niet stabiel wilde werken. Wel een aardige indicatie. Wat raar is, is dat de Floating benchmark lager uitkomt dan bij een FSB van 153.

Cas 2 Benchmarks:

CAS2 FSB: 133
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB133_CAS2.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB133_CAS2.gif

De eerste test met CAS latency 2. Het geheugen blijkt dus zonder moeite op CAS 2 te draaien. Hij draait op een 1T command. Voor de rest draait alles volgens de TURBO instelling van het Epox 8KHA+ bord.
Wat wel interessant is om te zien, is dat dit geheugen op CAS2 al het andere geheugens voorbijstreeft. Niet slecht voor een orgineel CAS2.5 reepje. Op CAS2 komt zelfs al de P4 in beeld. Al is deze nog veels te snel vanwege de grotere bandbreedte van de pentium 4, maar het verschil is niet echt groot.

CAS2 FSB: 139
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB139_CAS2.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB139_CAS2.gif

De prestaties liggen nu ongeveer gelijk aan de Pentium 4 met CAS2 geheugen. Ondaks dat de kloksnelheid een stuk lager eens. De DRAM clock ligt wel hoger. AL het andere combinaties liggen nu ver achter op de Corsair/KT266A combinatie.

CAS2 FSB: 146
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB146_CAS2.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB146_CAS2.gif

De combinatie komt nu met de floating geheugen benchmark bijna op het niveau van de Pentium 4...

CAS2 FSB: 153
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB153_CAS2.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB153_CAS2.gif

Vanaf hier neemt de Corsair/1600+/KT266A combinatie de leiding over van de P4 combinatie. Vergelijken met de rambus heeft nu nog weinig zin omdat die bandbreedte veel hoger is. Op deze snelheid liep het systeem nog helemaal stabiel en wist ik een score van 9149 te halen in 3D mark 2k1 SE. (overbodig..)

CAS2 FSB: 156
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/CPUID_FSB156_CAS2.gif
Afbeeldingslocatie: http://members.rott.chello.nl/rnolten/pics/SANDRA_FSB156_CAS2.gif

Toch maar ff getest.. Nu ook vergeleken met Rambus geheugen. Natuurlijk is het ddr geheugen wat bandbreedte betreft een stuk minder als het rambus geheugen, maar het is een vergelijking :)

Conclusie:

Het Corsair Cas2.5 Value Select geheugen presteerd als CAS2 geheugen waarvan de prijs toch weer iets hoger ligt. De ultieme FSB heb ik niet kunnen testen omdat ik (nog) geen unlockte processor heb. Wat ik wel kan concluderen is dat Corsair een degelijk en stabiel reepje heeft afgeleverd die als PC2100 reepje zeer goed presteerd. De scores van Sandra geven slechts een indicatie, maar het is opvallen dat het cas2.5 geheugen zo makkelijk ander cas2 geheugen kan bijbenen. De prijs ligt met €130 euro toch nog wel erg hoog. Maar de kwaliteit die Corsair leverd is deze prijs naar mijn mening meer dan waard.

Als iemand nog meer benchmarks wil posten van verglijkbaar geheugen stel ik dat op prijs :)

Ik hoop dat ik zo mensen heb geholpen die twijfelen over de aanschaf van nieuw DDR geheugen.

><((((º> .:. ><((((º> .:. ><((((º> .:. ><((((º>


  • Flappie
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 23:14
nice man!

  • Flake
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 01-11-2024
Beetje simpele review imho.
Jij concludeert dingen alleen maar van SiSoft Sandra-benchmarks, maar of het geheugen ook in de praktijk beter presteert dan ander geheugen in bijvoorbeeld Quake 3 vermeld je niet.

Verwijderd

Mooie review man :)

  • Bluppy2
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 04-07 08:42
Op vrijdag 29 maart 2002 15:02 schreef SONiCB00M het volgende:
Beetje simpele review imho.
Jij concludeert dingen alleen maar van SiSoft Sandra-benchmarks, maar of het geheugen ook in de praktijk beter presteert dan ander geheugen in bijvoorbeeld Quake 3 vermeld je niet.
klopt... komt omdat ik niet meer reepjes thuis heb liggen... Ik kan wel Quake3 benchen ofzo, maar dan moeten er mensen zijn met precies hetzelfde systeem die het ook kunnen doen..
Ik kan verder alleen meer reviewen op dingen die mij opvallen of met software (zoals Sandra) waarmee je ook een beetje kan vergelijken...

><((((º> .:. ><((((º> .:. ><((((º> .:. ><((((º>