Ik was toe aan een nieuw systeem en heb mezelf maar eens verwend met een Chieftec Dragon DA-01 full tower kast. Hij was niet duur (€ 85 inclusief 360W voeding) en dan heb je ook wat. Dacht ik.
Vroeger kocht ik altijd de goedkoopste kast die ik vinden kon, je weet wel, van dat pisbakkenstaal dat je met 1 vinger krom buigt en waaraan je je andere vingers openhaalt. Wat dat betreft is de Chieftec toch een hele verademing: prima afgewerkt, dik staal, prachtig om te zien.
Maar nu de aanleiding van dit bericht: ik dacht vooral een bigtower te kopen vanwege de ruimte die je dan hebt. Daarin stelt deze kast me echter zwaar teleur, vooral vanwege de krappe ruimte voor het mobo (een normaal ATX Shuttle mobo). De ruimte is zo krap dat de cpu cooler, een Zalman 7000A-Cu, er niet oppast omdat die een centimeter buiten de rand uitsteekt. Maar net op die plek heeft Chieftec het nodig gevonden een dwarsschot te monteren die niet loskan. Lijkt me een beetje overbodig want een paar centimeter hoger zitten ook al twee dwarsbalken voor de versteviging. Ik zou met een Dremel oid een gat in dat schot kunnen maken maar daar ben ik niet zo'n held in, dus het zal wel een ander koelertje worden. Toch iets om rekening mee te houden, lijkt me.