HW-routergedeeld Internet traag door bep. computer

Pagina: 1
Acties:

  • Positron
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 07-08 20:21

Positron

Immer positief! +1,6*10^-19 C

Topicstarter
Ik heb thuis een netwerk met als router een Draytek Vigor 2200E die het MXstream abo voor ons deelt. We zitten met 4 computers nu, mijn vader, buurman, broertje en ik.

De router werkt opzich goed, en het internet is gewoon snel, totdat mijn broertje thuiskomt van school en zijn computer aanzet. Ik ben lekker Tactical Ops aan het spelen, hij komt thuis en m'n ping schiet van 75 naar 2500 :( Ook het gewone internet, wordt poeptraag als hij z'n computer aanzet.
Hij heeft verder opzich weinig bijzondere programma's op zijn computer staan die voor deze storing kunnen zorgen. KaZAa heb ik al uit z'n opstart gehaald, maar dat maakt dus helemaal nix uit. Het probleem doet zich vaak voor, terwijl hij eigenlijk weinig bandbreedte verbruikt (hij chat alleen maar, verslaafde)
Bij mijn vader op de computer is dit precies hetzelfde probleem, maar ik heb echt totaal geen idee hoe het kan. Het probleem was er al toen hij nog WinME draaide, nu heeft hij XP, maar dat maakt dus niet uit.

De vraag is dus: heeft iemand ervaring met dit probleem, of welk programma of wat dan ook kan er voor zorgen dat het hele thuisnetwerk traag internet heeft, zonder dat er enorme bandbreedte wordt gebruikt.

Garmin Fenix 6 Sapphire | Swim.. Bike.. Run!


  • Dreamer
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 27-06 12:47

Dreamer

Foutje

geen ervaring maar wel een oplossing

probleem ligt dus duidelijk bij je broers pc ik denk dat las hij online komt er in 1 keer een helehoop collisons ontstaan (je hebt zeker een hub) dus is meteen het hele netwerk traag.

oplossing:

Trek zijn netwerkkaart uit zijn pc plaats een andere erin en kijk of het dan nog steeds zo is.

specs | specs server
je beste vriend is niet de vriend waar je het meeste over praat,
maar de vriend waar je het meeste aan denkt


  • Positron
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 07-08 20:21

Positron

Immer positief! +1,6*10^-19 C

Topicstarter
Het is een draytek vigor, dus met ingebouwde switch.. dus dat zou nix uitmaken, daarbij hebben we in dit netwerk allemaal dezelfde netwerkkaart.. thnx voor je reactie in ieder geval :)

Garmin Fenix 6 Sapphire | Swim.. Bike.. Run!