Op zondag 17 maart 2002 09:05 schreef BAZZA het volgende:
Waarom bv het merendeel van de Koreanen spleetogen heeft dat vraag ik mij ook al enige tijd af,
daarom heb ik ooit eens een topic daarover geopent maar daar wist ook niemand een zeker antwoord..
[topic=91279]
Wat doe je als je tegen de zon in kijkt? Je knijpt je ogen tot spleetjes. Dat probleem wordt nog erger als er ook nog sneeuw op de grond ligt. Het gevaar van sneeuwblindheid ligt dan om de hoek.
De mensen die nu Asië bevolken en de Inuït (die tot de zelfde tak behorne) hebben daar last van. Ze wonen (of woonden) namelijk op de uitgestrekte vlakten van de toendra's en noordpoolgebieden in Noord-Azië en het noorden van Noord-Amerika.
De "indianen", de originele volkeren van de Amerika's, stammen trouwens ook van mongoloïde volkeren af, maar die leefden in gebieden waar die spleetogen niet meer nodig waren. Waarom bij indianen de spleetogen wel zijn verdwenen maar bij Japanners en Indo-Chinezen is overigens een evoltionair raadseltje. Misschien heeft het te maken met sexuele selectie: mannen of vrouwen vonden spleetogen bij de andere sekse gewoon mooier. Ofzo.
over rassen kun je niet echt spreken bij de mensen
momenteel, mogelijk wel over ondersoorten.
Ondersoorten is nog veel verder gedifferentiëerd dan rassen hoor... Verschillende rassen kunnen zich onderling zonder problemen voortplanten, verschillende ondersoorten niet.
Maar het blijft slechts een vage definitie. Bij honden heb je het over rassen, terwijl het bijvoorbeeld niet echt mogelijk is een chihuaua met een deense dog de kruisen - maar als het fysiek wel zou kunnen, zouden ze het zo doen. Honden hebben geen seksuele voorkeur voor hun eigen ras.
Bij ondersoorten is er wel een seksuele problematiek. Bij darwinvogeltjes bijvoorbeeld. Dat zijn vogeltjes op één van de darwineilanden die volledig seksueel compatibel zijn, maar toch vrijwel alleen paren met hun eigen rasgenoten. Een bastaardvogel zou immers niet kunnen overleven. Ze moeten goed gespecialiseerd zijn om te kunnen overleven, en en vogeltje dat half-half gespecialiseerd is kan dat dus niet. Daar heb je het dus over ondersoorten.
Bij de mens gaat het dus duidelijk om rassen. De mens heeft namelijk geen (of in ieder geval zeer weinig) seksuele voorkeur voor zijn eigen ras. Integendeel, velen vinden zelfs mensen van andere rassen seksueel aantrekkelijker dan mensen van het eigen ras, wat ook een degelijke biologische basis heeft: paren met iemand met een totaal ander uiterlijk heeft als gevolg dat goede eigenschappen gecombineerd kunnen worden, wat voor je kinderen een evolutionair voordeel geeft. Vrijwel iedereen is het er over eens dat "bastaarden" er over het algemeen verdomd mooi uitzien, en europeanen schijnen dan vooral te vallen op "kruisingen" tussen afrikaans en mongoloïde.
Het probleem is alleen dat het woord "ras" nogal historisch beladen is... Dus hoewel dat wetenschappelijk gezien misschien de beste benaming is, is het dat politiek gezien zeker niet...
De mogelijke verschillen zou je kunnen wijten aan de vermenging van de "moderne mens" met de lokale bevolking zoals in Europa de Neanderthalers maar dit is slechts een van de vele theorieen

Dat vermengen van mensen en neanderthalers heeft zich voorgedaan op het Iberisch Schiereiland (Spanje en Portugal dus). Neanderthalers waren kleiner, meer gedrongen, meer behaard, maar ook veel intelligenter (!) dan mensen. Voor mensen was het dus, gezien die verhoogde intelligentie, interessant om te paren met neanderthalers. En voor neanderthalers was het noodzakelijk uit overlevingsoogpunt. De mensen waren immers veel oorlogszuchtiger dan neanderthalers, en als ze zich niet met hen zouden vermengen, zouden ze door hen worden verdrongen (of erger). Voor de neanderthalers was het dus een typisch bevalletje "if you can't beat them, join them".
En het is trouwens ook heel typisch menselijk om in grote getalen de voorkeur te geven aan kracht boven intelligentie - of in de moderne tijd aan massamarketing boven kwaliteitsproducten. (zie VHS, MS-DOS, Windows, etc.)
Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.