Toon posts:

zelf kast maken

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik hoor hier vaak dat zelf een kast maken met beste is. Hier wil ik me dus in gaan verdiepen, welke materialen ik nodig heb, etc. Is er een website of iets dergelijks waar ik meer informatie kan vinden hoe dit allemaal in zijn werk gaat.

Kheb gezocht via google,etc. maar niks kunnen vinden :(

Verwijderd

kdenk dat je zelf wat op papier zult moeten zetten met maten enzo... en misschien heeft iemand op GoT wel een tekening voor je :)

suc6 iig

  • breinonline
  • Registratie: Juni 2001
  • Nu online

breinonline

Are you afraid to be known?

Een echte website is er nog niet geloof ik... Maar als je regelmatig hier leest en creatief bent, dan kan je zat informatie halen uit de topics hier.
Materiaal: kan vanalles zijn, maar aluminimum is momenteel vrij populair. Het is gemakkelijk te bewerken en niet zo zwaar (als staal bv.).

WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini


Verwijderd

Alles behalve ijzer en papiermaché moet wel voldoen. Heb zelf een houten :) kast

  • Reacher
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 13:13

Reacher

oldschool

Ik ben zelf een kast aan het maken, helemaal van plexiglas (imitatie plexiglas, echte is veelste duur). Je moet gewoon aan het tekenen gaan, kijken wat je er in wilt hebben. Al vast rekening er mee houden met je cooling (xtra plaats voor fans, of voor je watercooling). Suc6 :)

but I don't like you in that way
the best things in life are illegal
born to do porn!


Verwijderd

Topicstarter
heeft er iemand hier dan misschien een schemaatje waar je vooral mee moet opletten?

  • mvt
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 27-11 17:42

mvt

ja ik ja

Ik denk dat je eerst een keuze zal moeten maken over het soort moederbord dat je erin wilt kwakken. Het eerste uitgangspunt is volgens mij dat je je moederbod wilt kunnen blijven gebruiken (insteeksloten). Zoek eens naar de maten van ATX en microATX. Verder zul je een stevig frame moeten maken. ALs je dan een vorm maakt moet je meteen rekening houden met het feit dat je er waarschijnlijk ook een brander /dvd speler erin wilt hebben (misschien ook floppys). Bij het ontwerp van de kast kan je meteen rekening houden met airflow of ruimte voor waterkoeling.

Zoek eerst eens uit wat je er allemaal in wilt en wat, qua formaat de beperkingen zijn door het moderbord en de mogelijke insteekkaarten. Schijven en voeding kan meestal wel op een vreemde plaats gezet worden, dat is in eerste instantie het probleem niet.

schandalig duur systeem, schandalig hoge 3d mark score, volgend jaar toch maar wat eerder mijn verlanglijstje opsturen naar Spanje, anders blijft dit gelul


Verwijderd

Topicstarter
kijk dat is mijn probleem :( kweet niet welke mammaplankie ik moet gebruiken. De meeste zijn allemaal wel ongeveer evengroot trouwens hoor :) Als ik dan maar genoeg ruimte overhou past elke mammaplankie er wel in. Lijkt me in ieder geval.

Ik koop een complete nieuwe PC trouwens en wou zelf de kast bouwen omdat kant-en-klare kasten bij mij altijd de raarste indelingen, vormgevingen of andere vervelende dingen hebben zodat hetgeen wat ik erinwil doen net niet pas :(

Verwijderd

een plak schuimrubber en daar al je zooi op leggen >:)

  • The Specialist
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 15-10 16:14
Je kan ook alles in de epoxyhars gieten. >:)
Word dan wel moeilijk om je HW uit te breiden :P

Programming is like sex, one mistake, and you have to support it for life
my software never has bugs....it just develops random features


Verwijderd

Topicstarter
ik hem van hout maken maar de binnen kant waar ik de cd-rom, etc in ga hangen van aliminium maken.

Verder ga ik de hoeken ook van aliminum maken waar ik de houten planken aan ga bevestigen.

Weet iemand waar ik maten kan vinden waar ik de gaten moet boren voor standaard ATX mammaplankies, cd-rom apparaaten en harddisken?

Is het verder handig om een voeding boven of onderin de kast te zetten?
Pagina: 1