Op zondag 17 februari 2002 12:25 schreef sharky_k_ het volgende:
ja, macos 8... (kweet niet waar je dat kan vinden)
emuleert geen PPC... (heb je dus niet zoveel aan)
is dat zo?
Ik heb zelf namelijk geen PowerPC (ja een iMac zonder floppydrive) dus heb ik maar een rom-image gemaakt van m'n LCII. 68k is natuurlijk al vet, maar een PPC zou nog beter zijn.
Btw die emulator heerst! Hij emuleert gewoon het hele systeem, en je kunt makkelijk alles draaien zonder dat het problemen en wazige errors of conflicten met windows geeft.
Ik heb 'm nu op miljoenen kleuren en een resolutie van 1024x768 draaien (17" monitor). Bij de settings kun je o.a. ook je 'deze computer' van je PC op het bureaublad zetten zodat je (bij wijze van spreken) nooit meer iets hoeft te doen in Windows zelf (behalve de emulator draaien

).
Ik heb Photoshop 3.0 en PlayerPro (de beste tracker die er is) erop gezet en ik het werkt allemaal zonder problemen en heel snel op m'n 1,2ghz Athlon.
Het is niet super-eenvoudig om het te installeren maar zeker de moeite waard. Je hebt namelijk wat verschillende onderdelen nodig om het systeem te laten draaien. Je hebt de emulator zelf nodig en een explorer utility waarmee je de bestanden van je HD op de virtuele Mac HD kunt plaatsen.
Ook is het wel makkelijk om een OS te installeren, systeem 7.5.1 kun je gratis downloaden bij Apple.
Om de HD te kunnen gebruiken reserveer je een gedeelte van je PC HD. Ik heb 100Mb genomen, dat is meer dan genoeg, vroeger had ik nl aan 20/30 Mb al voldoende
Vervolgens maak je een flop aan waarmee je een ROM van een Mac op schijf zet. Deze ROM bevat de systeeminfo die nodig is om het hele zaakje aan de praat te krijgen. In mijn geval heb ik 'm in een LC II gestopt en daarvan de ROM gepakt(gaat automatisch, gewoon ff programmaatje openen.. 2 seconden wachten en de rom is gemaakt). Nu is mijn emulator systeem dus automatisch een LC II.
hier 2 screenshots als bewijs dat het draait
Desktop
[url="http://http://members1.chello.nl/~w.h.mulder/images/screenshots/macos751.jpg"]

[/url]
Player Pro
[url="http://http://members1.chello.nl/~w.h.mulder/images/screenshots/macos7512.jpg"]

[/url]
Weet iemand toevallig of het ook mogelijk is om via de emulator het internet op te kunnen? Of werkt dat simpelweg (nog) niet?