Tja het definiëren van het begrip RPG is niet altijd even makkelijk. Roleplayen doet je character een klein beetje van zelf. Zeker in console rpg's waar je vaak niet eens dialoog opties hebt. (je had ook een ps2 zei je).
Ik denk dat je het beste eerst "planescape: Torment" kunt proberen voor pc, tenzij je al redelijk goed op de hoogte bent met een aantal regels omtrent d&d.
Vooral omdat Torment niet bepaald trouw aan die regels is, maar het een en ander versimpeld heeft, en toch in mijn ogen een VEEL beter spel is dan bijvoorbeeld baldurs gate.
Je hebt bij Torment echt een GOEDE uitgewerkte rol, alswel alle andere player characters, de dialogen zijn goed, en character advancement is wel erg origineel uitgewerkt hier. (voor de niet-kenners: je moet uitvinden wie je bent)
Ja Baldurs Gate voor ps2 lijkt inderdaad niet echt veel op een console rpg, ik zou het bijna een pc rip noemen.
Maar als je die al flink gespeeld hebt, zijn BG, en BGII voor de pc, zeker leuke spellen waar je weer een behoorlijke tijd mee vooruit kunt.
En zoals al gezegd, we zitten allemaal te wachten op never winter nights....
[edit]
stuk gezwets en misvatting doorgestreept, dacht serieus dat het zo was.