Toon posts:

Externe CD-Brander, USB 2.0 of Firewire ?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Als systeembeheerder van een school is mij gevraagd om een externe cd-brander te kopen.

Nou zit ik alleen te twijfelen of ik er eentje met een USB 2.0 aansluiting of een Firewire aansluiting moet kopen. :?

Alle computers draaien Win98SE (kweenie of dat iets uitmaakt) en geld speelt (een niet zo grote) rol *D

Nog een ander vraagie ook: USB 2.0 is backwardscompatibel met USB 1.1, kan je dan ook een USB 2.0 brander aansluiten op een USB 1.1 poort, zonder al te groot snelheidsverlies ?

Verwijderd

USB2 en Firewire vereisen beide Win98SE (Second Edition) als minimaal OS.
USB2 is inderdaad compatible met usb1.1 (usb1.1 = max 4 speed schrijven met een brander).
Nadeel van een usb2 controller (pci kaart) is dat je goed moet zoeken naar de juiste driver voor het juiste OS.
De winxp driver van MS is pas net uit, en er komen geen MS usb2 drivers voor win9x.
Je moet dan een controller kopen met eigen win98se usb2 drivers.

Firewire/iLink/ieee1394a heeft als voordeel dat je het ook kunt gebruiken om externe harddisks aan te hangen (hotswap), videocamera's op aansluit, er een netwerk met andere firewire kaarten mee kunt bouwen (www.unibrain.com).
Nadeel is dat andere pc's vaak geen firewire hebben, dus de firewire brander is dan niet erg mobiel.

Ik weet niet wat voor externe branders er allemaal aankomen, en welke snelheden, maar Plextor komt met een USB2 24-speed brander.

  • Tweak15KW
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-11-2025
Ik zit ook te denken om een cd brander te kopen (extern) en als ik alles zo zie op de pricewatch zijn de usb2.0 branders veel goedkoper dan firewire en ik heb alleen firewire.
Nou wou ik weten of er een tussenstukje was waarmee je firewire kan overschakelen op usb2.0.
Want dat zou me een hoop geld schelen.
Als het firewire zou worden was ik van plan deze te nemen

http://www.ragus.nl/produ...1&products_id=11381041038

  • dreamscape
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:58
Zo... mooie kick! :)
Maar het is wel typisch het goeie topic, dus complimenten voor je zoekwerk.

Ik zou altijd voor FireWire gaan. Op een of andere manier voelt dat dat toch serieuzer en beter. Daarnaast zorgt FW voor minder cpu belasting.

Voor zover ik weet bestaan er geen verloopjes van FW naar USB2...

[ Voor 14% gewijzigd door dreamscape op 22-07-2004 12:00 ]

Punctuality is the politeness of kings


  • Tom_G
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 08-03 17:13
Ik heb ook een voorkeur voor firewire volgens genoemde argumenten, maar euhm...

Als die clients met win98se draaien zal je al van geluk mogen spreken als er een usb 1.1 poort aanwezig is.

Dus kan je op iedere client cd's schrijven aan 4x snelheid.

  • under-world
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 17-01-2025

under-world

ooh-la dots

Ik zou voor usb 2.0 gaan kun je iig vanaf ELKE pc met USB branden. Dat ie op usb 1 trager is is beter als helemaal niet branden want firewire is in de PC wereld nog lang geen standaardfunctie. Op deluxe bordjes zit het wel maar op standaard bordjes nog lang niet altijd. Standaard bordjes hebben inmiddels wel allemaal USB 2.0
edit:
Firewire is leuk voor de mac maar voor de PC is USB nog steeds het meest universeel voor dit soort randapparatuur. Ik neem aan dat je een externe brander koopt om op verschillende systemen te kunnen branden ?

[ Voor 27% gewijzigd door under-world op 22-07-2004 14:35 ]


  • Tweak15KW
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-11-2025
Ik ga uiteindelijk een usb2.0 PCI kaartje kopen en een usb2.0 dvd brander kopen, kan ik tenminste nog meer :)

Usb2.0 kaart: http://shop.alternate.nl/...ml/nodes_info/fpua01.html

Dvd writer (incl. normale cd writer): http://www.liteonit.com/ODD/english/e_product/e_ldw851sx.asp
prijs: http://www.hardwareconcur...ts&view=info&product=6024

[ Voor 14% gewijzigd door Tweak15KW op 25-07-2004 15:34 ]


Verwijderd

Tweak15KW schreef op 25 juli 2004 @ 15:31:
Ik ga uiteindelijk een usb2.0 PCI kaartje kopen en een usb2.0 dvd brander kopen, kan ik tenminste nog meer :)

Usb2.0 kaart: http://shop.alternate.nl/...ml/nodes_info/fpua01.html

Dvd writer (incl. normale cd writer): http://www.liteonit.com/ODD/english/e_product/e_ldw851sx.asp
prijs: http://www.hardwareconcur...ts&view=info&product=6024
Is het een Dual Layer brander?

  • Tweak15KW
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-11-2025
Verwijderd schreef op 25 juli 2004 @ 15:57:
[...]


Is het een Dual Layer brander?
"DVD read compliant : DVD single / dual layer ( PTP / OTP ), DVD-R ( 3.9 GB / 4.7 GB ), DVD-R multi-borders, DVD+R, DVD+R multi-sessions, DVD-RW, and DVD+RW"

Alleen het lezen denk ik

[ Voor 8% gewijzigd door Tweak15KW op 25-07-2004 15:59 ]


  • Tweak15KW
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-11-2025
Die dvd brander is er nooit gekomen(ontiegelijke sloomheid van de winkel :( )
Het is nu deze geworden:

Iomega Super DVD 16x Dual-Layer USB 2.0 Drive
Afbeeldingslocatie: http://www.iomega-europe.com/eu/img/online_shop/products_l/super_dvd_ext_drive.gif
http://www.iomega-europe....productId=SuperDVD16xDual

  • Nik
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 08-03 14:13

Nik

Hmm mooie kick ;)

Anyway, nog een tip voor mensen die dit topic ooit nog eens vinden met de search, denk ook eens aan een externe HDD, tegenwoordig ook niet zo duur, en wel zo makkelijk. Kies dan wel voor UBS2 of FireWire. FireWire is (dacht ik) sneller.

  • OnTracK
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:35
proller schreef op zaterdag 08 januari 2005 @ 21:05:
Hmm mooie kick ;)

Anyway, nog een tip voor mensen die dit topic ooit nog eens vinden met de search, denk ook eens aan een externe HDD, tegenwoordig ook niet zo duur, en wel zo makkelijk. Kies dan wel voor UBS2 of FireWire. FireWire is (dacht ik) sneller.
Nog maar even een toevoeging daarop:
FireWire heeft een theoretische bandbreedte van 400mbit = 50MB/s, maar een lagere overhead en een lager CPU gebruik, waardoor het in de praktijk hogere snelheden haalt dan USB2 met lagere load. Bovendien begint FireWire800 (heel) langzaam aan een beetje door te dringen op de PC, met een theoretische bandbreedte van 800mbit = 100MB/s

USB2.0 heeft een theoretische bandbreedte van 480mbit = 60MB/s, maar geen eigen processor en dus volledig op de CPU waardoor de performance afhankelijk is of de CPU-tijd toerijkend is en hoe effieciënt de drivers gebouwd zijn. In de praktijk dus hogere loads en lagere doorvoersnelhden. USB2 heeft wel weer het voordeel dat zo goed als alle PC iig USB1.1 hebben en je het apparaat eigenlijk altijd kunt aansluiten. En de PC's van de laatste 2 jaar hebben bijna allemaal wel USB2.0.

Terwijl FireWire bij lange na niet zo goed is doorgedrongen. Waardoor je flexibiliteit behoorlijk beperkt wordt. Ikzelf heb een Maxtor 250GB HD met zowel USB2 als FireWire. Thuis gebruik ik FireWire (heb nergens USB2, alleen 1.1), maar als ik naar iemand anders ga ben ik blij dat er ook een USB2-poort op zit. Hoef ik tenminste geen PCI-FireWire kaartje mee te nemen en dat hele ding te installeren.

Not everybody wins, and certainly not everybody wins all the time.
But once you get into your boat, push off and tie into your shoes.
Then you have indeed won far more than those who have never tried.

Pagina: 1