Het getal 24 heeft te maken met het aantal graden dat de aarde is gekanteld en het getal 7 is volgens mij iets wat uit de bijbel is gehaald.
Echt? Hmm, dat van die 7 kan ik me voorstellen, maar het verband tussen een draaiing van de aarde en het aantal uur per dag zie ik niet zo, zeker niet aangezien dat 24-uur systeem volgens mij al dateert van tijden waarin ze de kanteling van de aarde nog niet konden bepalen..?
Vroeger, toen ons systeem van centi-deci-kilo-mega-enz. nog niet bestond kon men nog niet preciezer rekenen dan 1 seconde omdat daarvoor de apparatuur niet goed genoeg was. En toen ons huidige systeem er eenmaal was, was het logisch om daarin ook de nieuwe tijdsaanduiding (ms) te doen.
Jep, jammer alleen dat die smerige 60/24/7 indeling nog steeds bestaat. Hopelijk wordt die onzin snel afgeschaft.
Hoewel nogal wat mensen hier lopen te zeggen dat de seconde gedfinieerd is aan de hand van stralingsovergangen in Cesium, ed., is dit al een behoorlijk aantal jaar niet meer het geval. De seconde is gedefinieerd aan de hand van de meter en de lichtsnelheid, en wel zo dat de lichtsnelheid per definitie gelijk is aan 2,99 * 10^8 (er zijn nog wat meer decimalen, maar die ken ik niet uit mijn hoofd) meter per seconde.
Hmm, is lichtsnelheid dan ook niet afhankelijk van omstandigheden? Nou ja, met deze definitie niet meer dus

Maar is het dan niet zo dat met deze definitie een seconde op de ene plaats langer duurt dan op de andere? Niet dat we dat makkelijk kunnen voorkomen, denk ik, tenzij je in je definitie ook de omstandigheden meeneemt, bijvoorbeeld het aantal trillingen van zo'n cesiumatoom in vacuum, of de snelheid van licht met een frequentie van 600 nm in vacuum.
Was de seconde niet gebaseert op het ronddraaien van de Aarde. 360 graden is een rondje en dat is gelijk aan 24 uur. Dus 15 graden per uur, 0.25 graden per minuut, 0.0041666666667 graden per seconde.
"360 graden is een rondje", ook al zo'n
debiele eenheid. Alleen radialen zijn logisch, en om voor mensen dan nog een makkelijkere indeling te maken kan ik me voorstellen dat je zoiets als een cirkel van 100 graden verzint. Maar
360..
waarom in godsnaam!?
Maar anyway, een uur was toch al gedefinieerd als 60 minuten van elk 60 seconden? Dan kun je daar toch niet nog eens de seconde uit afleiden?