RAID snelheid schijf (RPM) en merk vragen.

Pagina: 1
Acties:

  • The-Source
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:09
Nou heb ik eerst de FAQ doorgelezen en ik kwam daar het volgende tegen
Wat is belangrijk bij de harde schijven die ik kies?
...
[...]
Ook de snelheid van de schijven maakt uit, een trage harde schijf zal de rest ophouden omdat er steeds bij lezen en schrijven op hem gewacht moet worden.
Het beste is dus om alleen schijven van hetzelfde merk en van dezelfde grootte te gebruiken.
Nu gaat het dus om dat snelheid stukje. Kun je nu gewoon schijven van 5400 RPM en 7200 RPM combineren?
Volgende vraag:
Stel ik heb nu een 40GB Maxtor 7200 en ik koop daar een IBM 40GB 5400 rpm(ik zeg stel). Werkt dit dan ook en hoe zit het nou met de werkelijk GB's omdat bij fabrikanten 1GB 1.000.000.000 bit is en niet 1024*1024*1024 bit is. Kan het dan niet wezen dat het preciese aantal bits afwijkt en dat dan de RAID niet wil werken? En hoe zit het met als ik nu wel een Maxtor neem maar dan met een ander type nummer (nog steeds 40GB en 7200 rpm)?

Taal fouten inbegrepen ;)
Mijn AI Art YouTube kanaal


  • jadjong
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
grootte hoeft niet hetzelfde te zijn, je je kan gewoon 40 en 20 GIG combineren. betekend wel dat je de overgeblven 20GIG van die 40 niet meer kan gebruiken.

Als jouw 5400 RPM maximaal 23mb/sec kan leveren en de 7200 RPM doet dat met 45mb.sec dan zal dioe schijf evengoed terug gaan naar de 23b/sec.

  • Dexter
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 09:51

Dexter

d((o_o))b

Merk zou op zich niet zo heel veel uit moeten maken bij het samenstellen. Maar meest ideale situatie is gewoon 2 of meer precies dezelfde schijven. Ik had hier eerst 2 IBM 30Gb schijven (de beroemd beruchte 75GXP's), die zijn alletwee overleden (kort na elkaar), en nu snorren er 2 Maxtor DiamondMax 60+ 30Gb schijven. Die zijn weliswaar in RAID een stukkie trager bij de access, maar liever iets trager en betrouwbaarder dan andersom.

Maar kijk dus gewoon of je 2 dezelfde schijven kunt krijgen. Heb je iig geen gezeik (als het goed is, maar je weet het nooit met poeters)

'It's all a matter of opinion' LTJ Bukem | 'You don't need eyes to see, you need vision' Maxi Jazz