Op zondag 16 december 2001 22:15 schreef Dreamster het volgende:
Via die site ben ik er eindelijk achtergekomen wat mij regelmatig overkwam. Ik denk ook dat er meer mensen zijn die dingen herkennen hieruit, zonder dat ze dat misschien eerst wisten.
Ik geloof je best dat je (zoals veel mensen) ervaringen hebt die je
zou kunnen omschrijven als uittredingen of astrale reizen. Wat mij altijd benieuwd is welke
concrete aanwijzingen mensen hebben dat ze
daadwerkelijk hun lichaam verlaten, dus maw. aanwijzingen voor het bestaan van een "fijnstoffelijke ziel" oftewel astraal lichaam.
Ik zou als experiment met mijn astrale lichaam de omgeving in mijn astrale reizen proberen te manipuleren, zodat het me mogelijk wordt mijn handelingen en daarmee mijn aannames te verificeren. (Dit in navolging van een beroemde alchemist/wetenschapper die rationeel stelde dat als een correct uitgevoerde operatie niet het voorspelde effect bewerkstelligt daaruit volgt dat de aannames waarop die operatie gebaseerd is niet correct zijn.)
Probeer dat eens, en trek vervolgens
zelf je conclusies. Om je op weg te helpen: Is de omgeving van je astrale reis een fysieke realiteit? Is je astrale lichaam een fysieke realiteit? Kun je dus concluderen dat er iets daadwerkelijk je lichaam verlaat tijdens zo'n reis? Wat volgt daaruit voor ontmoetingen ed. tijdens zulke reizen?
Het valt mij op dat occultisme vaakt misvat wordt als een alternatief voor religie. Dat is het natuurlijk niet, religie is een van de vele modus operandi (werkmethoden) van het occultisme. Occultisme heeft alles te maken met magie, oftewel "het bewerkstelligen van materieele effecten door operaties van de wil", en daar valt naast religie ook wetenschap en sociale dynamiek onder (en sociale dynamiek mag je zo ruim opvatten dat daar ook sex-magic onder valt, elke werkmethode voldoet als er effecten zijn).
New Age maakt gebruik van dat heersende misverstand door zich als religie te presenteren. Zo worden mensen die zichzelf als rationeel beschouwen maar geloven dat er "meer" is volledig op het verkeerde been gezet. Als ze dieper ingaan op de basis van hun "religie" worden ze geconfronteerd met de volle kracht van "as above, so below" oftewel het projecteren van je innerlijk (gevoelswereld, wil) op de buitenwereld en omgekeerd.
Sommige new-age profeten zullen best te goeder trouw zijn, en de meesten zullen niet eens beseffen wat ze een deel van hun volgelingen aandoen; maar als ze dat wel doen en beseffen wat ze verkondigen, dan betekent dat in het magische wereldbeeld niet meer en niet minder dan dat die volgelingen hun modus operandi zijn, de bron van hun vermogen de realiteit te beinvloeden. (Om maar eens een voorbeeldje te geven van die denkwereld en hoe snel je daardoor in paranoia of erger vervalt.)