Wat/wanneer was de 1e kast-mod ooit?

Pagina: 1
Acties:
  • 242 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • BaRF
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:50

BaRF

bijna kerst

Topicstarter
Gewoon beniewd wanneer dit eigenlijk is begonnen! zal wel een fan hole geweest zijn hè :) die van mij was iig bij mn vorige kast alles tegelijk :P verven, gat voor, boven, achter, zij, plexi, en neon, en toen alles klaar was keek ik er goed naar, besloot dat het lelijk was, heb m'n kast vernield en heb toen alles maar in een koffertje gestopt :)

The space between is where you'll find me hiding, waiting for you


Verwijderd

dat kan je volgens mij niet weten dat staat helemaal niet geregistreerd

  • Demo
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 20-08 14:26

Demo

Probleemschietende Tovenaar

Ik heb ooit onbewust een casemod gedaan... 3 jaar geleden ofzo heb ik de LEDjes van mijn toenmalige PC vervangen door blauwe (die had ik overigens al jaren in een bestuurbare auto zitten)

Unix doesn't prevent a user from doing stupid things, because that would necessarily prevent them from doing brilliant things.
while true ; do echo -n "bla" ; sleep 1 ; done


  • mkleinman
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 17-08 22:48

mkleinman

8kWp, WPB, ELGA 6

Mijne (onbewust) was het zetten van 2 fans (40mm) in een 5 1/4 slot om mijn hdd te koelen.

en vlak daarna een lcd schermpje (temperatuur) voor mijn celeron 300@450 :)

da's allemaal nu zo'n 3 jaar terug :)

Duurzame nerd. Veel comfort en weinig verbruiken. Zuinig aan doen voor de toekomst.


Verwijderd

zo heb ik ook wel es onbewust een casemod gedaan...
De voeding zat in m'n systeem verticaal voor de processorkoeler waardoor die z'n warme lucht nauwelijks kwijt kon in die nauwe ruimte. Bovendien blies die voeding de warme lucht naar binnen toe (oude ATX standaard). Toen heb ik dus de fan van m'n voeding omgedraait en gaatjes in de PSU geboord aan de kant van de processorkoeler. Maakte iets van 10 graden uit met m'n k6-2 systeempje.

wist ik toen veel dat er hele hordes mensen op internet zijn die dat soort dingen ook doen :P

Verwijderd

Maart 1995... P.C.MegaDisk in Den Haag. Autoradio in mijn kast gebouwd :D . Wij verkochten toen veel gadgets waaronder luidsprekers. En CDR's waren toen nog iets van Fl 30,- ofzo. Dan maar een autoradio...

  • Kroetsjov
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online
(overleden)
Mijn allereerste mod heb ik denk ik een jaar of 8 geleden gemaakt. Ik heb toen een parallelle poort aan de voorkant van m'n kast gemaakt; was erg handig omdat ik toen nog geen netwerk oid had, maar wel een parallelle kabel (met fastlynx enzo)

lol ... heb er zelfs nog een pic van (8>
Afbeeldingslocatie: http://www.kroetsjov.nl/computer/images/oldcases/DSC00012.jpg

Antec 635SX | Tagan ? | Asus A8N-SLi deluxe | AMD3500+ + Zalman 7000 | Asus 6600GT pci-e + Zalman VF700 | Maxtor 200Gb s-ata | LG DVD-RW


  • AlvaK
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
In mijn IBM 8088 heb ik een 3,5" jack gemaakt, zodat ik het geluid van m'n pc-speaker kon doorlussen naar m'n versterker.

Ik had dat gemaakt omdat ik een spelletje had gekregen waarin echte muziek zat. Dus niet van die bliepjes. Klonk echt stoer toen. :D

Volgens mij heette het Mach3, maar dat weet ik niet zeker :)

Verwijderd

geen die tweakers willen niks uitleggen

  • BaRF
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:50

BaRF

bijna kerst

Topicstarter
Op woensdag 12 december 2001 13:00 schreef zultan het volgende:
geen die tweakers willen niks uitleggen
wel als je het vraagt hoor :) (-of search/ howto's gebruikt ;))

The space between is where you'll find me hiding, waiting for you


  • AlvaK
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Op woensdag 12 december 2001 13:00 schreef zultan het volgende:
geen die tweakers willen niks uitleggen
De eerste tweaks die uitgevoerd zijn, heeft bijna iedereen wel zonder uitleg gedaan. Gewoon zelf wat gaan proberen.

Edit:
ik vind dit overigens wel een spannende topic, aangezien ik al wat aan m'n IBM 8088 heb geknutseld.

Knappe jongen die al eerder een PC getweaked heeft. :)

  • Morph666
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 17-07 18:31
Op woensdag 12 december 2001 13:00 schreef zultan het volgende:
geen die tweakers willen niks uitleggen
>>
dus je kom hier het topic ook al verne*@*ken ?
<<

uhmmmm ik heb mijn ATX voeding ook omgedraaid je op mijn K6
zonder dat ik aan het casemodden ging / van plan was

werkt goed ja

  • freshy98
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 01:17

freshy98

Atari

Was idd Mach3. Vond het toen super toffe muziek (was nog jong destijds). :D
Op woensdag 12 december 2001 12:55 schreef AlvaK het volgende:
In mijn IBM 8088 heb ik een 3,5" jack gemaakt, zodat ik het geluid van m'n pc-speaker kon doorlussen naar m'n versterker.

Ik had dat gemaakt omdat ik een spelletje had gekregen waarin echte muziek zat. Dus niet van die bliepjes. Klonk echt stoer toen. :D

Volgens mij heette het Mach3, maar dat weet ik niet zeker :)

[A] Moon 4K Ultra HD: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2337998


Verwijderd

Mach3 idd, dat spel schopte echt kont, 1 van de eerste spellen met echte muziek op je peecee spiekertje >:)

spel zelf stelde trouwens geen ruk voor

  • AlvaK
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Op woensdag 12 december 2001 13:07 schreef Theoden het volgende:
Mach3 idd, dat spel schopte echt kont, 1 van de eerste spellen met echte muziek op je peecee spiekertje >:)

spel zelf stelde trouwens geen ruk voor
Dat maakte niet uit, ik zette het spel aan voor de muziek, niet om te spelen. ;)

  • Loque
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 08-07-2023

Loque

^^^^^

(jarig!)
Ik heb ooit een tijdje geleden een metalen constructie gemaakt die in mijn kast paste, hier had ik allemaal kleine koelertjes ingeplaatst :D

2 jaartjes geleden denk ik

I'm not in denial, im just selective in the reality I choose to believe. (Calvin & Hobbes)


Verwijderd

Hmz, hoe lang het geleden is kweet het niet, maar kzat al ruim 1.5jaar geleden, zeg rond de tijd dat de p3 NET uit kwam, met een dubbele blowhole met 2 12CM fans die 220V gebruikten. Het had destijds geen naam, en het had ook geen zin. p3 werd lang niet te warm, mobo kon de fsb niet aan (i440bx) later i815 gekocht en dat ging stukken beter 170Mhz FSB. dat doet veel goeds voor je 3dmark score :)

  • GeleFles
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

GeleFles

What's in a bottle?

ik heb op mn 286 ook een mod gedaan, dat was van parallel naar tulp... dus 2 tulp connectortjes aan de achterkant van mn PC...

had een mod-speler, daar had je allemaal nummers voor... airwolf e.d. en die kon de muziek via de parallele poort uitsturen...

was toen heel cool... disney sound system heete dat geloof ik... :)

  • -Skyhawk-
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
Mach3!!! JAAAAAA, dat heb ik ook ooit gespeeld toen de games nog redelijk verslaafd waren (noflame).

-OHH BOY-
-GAME OVER-

Zo ging dat toch als je dood ging??
(het is alweer een tijdje geleden) :Z

Verwijderd

Voor m'n oude sneider XT een extra voeding voor de HD erbij plus schakelaars om het een en ander in de juiste volgorde op te starten. Dat is dan.... (eeuh, ik woonde nog thuis, had nog geen rijbewijs) eeeuh, zo'n 13 jaar geleden. Oef.

Voor die XT toen ook een nieuwe proc gekocht, een NEC v30. Liep 1,5 keer zo snel als de originele 8086 en natuurlijk geheugen bijgeprikt. 16 losse chippies, van 512 kb naar 640 kb. Jammer dat ik die bak niet meer heb.

  • AlvaK
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Op woensdag 12 december 2001 14:25 schreef ascii het volgende:
Jammer dat ik die bak niet meer heb.
Ik heb laatst nog even aan een XT gezeten. Geweldig als je eventjes "dir" uitvoerd. Dat gaat zooo traag he. :)

  • chromeeh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:10

chromeeh

the Gnome

Hahahahaha de goede oude tijd >:)

"Some day, I hope to find the nuggets on a chicken."


  • Luppie
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 01-03 23:21

Luppie

www.msxinfo.net

Zo'n 18 jaar geleden heb ik op mijn MSX-2 een CM uitgevoerd.

Ik heb toen de tijd de audio van mijn FM-Pac (mono) en MSX-Muziek Module en mijn PC Speaker samengevoegd en d.m.v. schakelaartjes in mijn kast kon ik switchen tussen alle outputs of ze juist samenvoegen tot een soor van spatial stereo.

Zelfs overclocken bestond toen al nl de Z80A vervangen door een Z80B en de clock christal vervangen.

De MSX draaide oorspronkel op 3,57 Mhz na de overclock draaide die van mij op 8 Mhz.

Verder had ik op de plaats van de 2e floppydrive een lichtorgel van ledjes gemaakt om een hoog kerstboomgehalte te creëren (Vraag mij niet waarom, was toen 8 leek wel stoer)

>:)

Grtz Cobra

Heb je iets aan mijn antwoord ? Een thumbs-up wordt zeker op prijs gesteld.


  • Janao
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16-06 20:19

Janao

Dog Clubbing Cat

mijn eerste "tweak" was geheugen bij prikken op een 286 en em op 12.5MHz instellen inplaats van de standaard (van toen) 8 MHz :P

was toen +/- 8 jaar :P

I am not responsible for any harm or damage to you or your computer caused by the above message


Verwijderd

10 jaar geleden ofzo had ik een donkerpaars gespoten amiga 500 8-)

Verwijderd

Ik ken nog wel iemand met een roze Apple II :)

VROEGER!! Afbeeldingslocatie: http://www.klan.nl/smilies/oud.gifAfbeeldingslocatie: http://www.klan.nl/smilies/oud.gifAfbeeldingslocatie: http://www.klan.nl/smilies/oud.gif

Verwijderd

whaha, wat een kewl smileytje :P

is dit trouwes niet iets voor de HK/SG?

  • cold
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
ik!!!!
(moet nog beginnen) :7 :7 :7 :7 :7 :7 :7

2x MT v3 | EMS v149 VNS v119 BMS v113 | Home Battery Control for Home Assistant & Node-RED | M5Stack RS485 | AstraMeter as virtual CT002


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 17:43

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Vraag was toch 1e CM ooit (dus niet van tweakers zelf).

Ervan uitgaande dat de Babbage differential engine (2H 19e eeuw) pas paar jaar terug daadwerkelijk afgemaakt is denk ik dat de eerste CM wel zal zijn toen ze in WOII Colossus in Blechley Park (UK SigInt centrum) naar een dieper gelegen bunker verhuisden (toen de V2 aanvallen begonnen) en daarbij omdat de zaal een andere vorm had hem in andere vorm in elkaar moesten steken.

Oslik blyat! Oslik!


Verwijderd

Anyway Dion_B....


Mijn eerste tweak was het vervangen van het 50MHz van mijn 486SX25 voor een 66MHz kristal. (scheelde wel 8MHz in kloksnelheid!) Voor toen (8 jaar terug) een hele klus (ahum), nu niet eens meer denkbaar...

Verder zie ik upgraden niet echt als tweaken, ben pas in maart dit jaar begonnen met aanpassingen in koeling ten gevolge van het aanschaffen van een Duron 700. Nu een dikkere kast die mooi gespoten is, thats all. Ben geen tweaker, eerder een casemodder. Maar ik vind het wel interessant allemaal.

  • BaRF
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:50

BaRF

bijna kerst

Topicstarter
hehe cool, maar ach, een beetje sentimenten omhoog halen kan geen kwaad hè

Afbeeldingslocatie: http://www.digital-grey.com/forum/images/smilies/beer.gifAfbeeldingslocatie: http://www.digital-grey.com/forum/images/smilies/jump.gif

vroeger... toen soep nog soep was... met veel groenten en een echt stuk vleesch...

The space between is where you'll find me hiding, waiting for you


  • ETM
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 23-11-2024

ETM

E=TM²

Ik heb een keer (een jaar of 12 geleden) op mijn c64 een reset knopje gemaakt, weet niet echt meer waarom :? (zal wel om te resetten zijn geweest :D)

G=6.67 x 10-8cm-3 gm-1 sec-2


Verwijderd

Ìk heb mijn alien ware kast nog niet binnen maar ik ben al aan het moden in mijn gedachten!

Verwijderd

VROEGER! Afbeeldingslocatie: http://www.klan.nl/smilies/oud.gif toen de lucht nog schoon was en seks vies...
VROEGER! Afbeeldingslocatie: http://www.klan.nl/smilies/oud.gif toen de schepen nog van hout waren en de mannen van staal...
VROEGER! Afbeeldingslocatie: http://www.klan.nl/smilies/oud.giftoen je poep nog met een lange oe schreef...

  • Drama
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 06-11-2024
Min eerst mod was volledig mislukt.
Ik zou met een decupeerzaag het bacardi logo uit mijn zijkant halen en dat is een vierkant geworden.
Verder had ik nog een tl lampje liggen, die heb ik in de kast gedrukt en de tl met blauw plakplastic beplakt. verder had ik geen ruimte meer in de zijplaat om coolers te plaatsen dus die sonden in de kast.
Verder wou ik nog de ledjes vervangen en dat zijn toen gewone lampen uit een auto geworden.
Mijn tweede mod ben ik nu een half jaar mee bezig en is nog steeds niet af (heb je wat te doen en je hebt alle tijd om het te doen dus fout gaat het niet) ik moet alleen nog wat bedenken om mijn wind tunnel idee op poten te zetten. (theoretish hebben mijn natuurkunde leraar en ik berekend dat met een kamer temp. van 17 graden de zelfde waarde behaald kunnen worden als met water koeling) ja en verder heb ik zo tussen neus en lippen door een paar koffer mod's gemaakt en heb ik letterlijk een pc achter het behang geplakt.

edit:
letters vergeten

\0/


Verwijderd

Een jaar of 15 geleden een mod gemaakt dat mijn ZX spectrum na een minuut of 2 resette. Alleen een poke commando kon dat disablen. Dit was voor een vervelend broertje die met zijn poten niet van mijn pjoetertje af kon blijven en er een tering zooi van maakt.

  • BaRF
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:50

BaRF

bijna kerst

Topicstarter
Op donderdag 13 december 2001 15:57 schreef www.hadecom.nl het volgende:
Een jaar of 15 geleden een mod gemaakt dat mijn ZX spectrum na een minuut of 2 resette. Alleen een poke commando kon dat disablen. Dit was voor een vervelend broertje die met zijn poten niet van mijn pjoetertje af kon blijven en er een tering zooi van maakt.
:) dat is best sick :*

The space between is where you'll find me hiding, waiting for you


  • Ermo
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14-01 18:08

Ermo

the syntax is painful...

uh...nu...

klik

B-)

  • BaRF
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:50

BaRF

bijna kerst

Topicstarter
schuim! die ziet er fijn uit! :P

The space between is where you'll find me hiding, waiting for you


  • redbenz
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 09-03 12:09

redbenz

Geluk zit soms in grote dingen

M'n eerste comp.. Vic 20 !!!
Gekocht op dag van introduktie voor fl 1099,=
Losse datarecorder er bij .. Ja Ja, da was het
Populaire TV serie " The knightrider " B-)

Casemod ???? ik had dus gewoon een bewegend knightrider-looplight in mijn Vic20!!
Ik was de held van de buurt 8-)
En uiteraard de resetknop "pin 16 aan massa ofzo"

Kennen jullie deze nog ?? zijn trouwens van de C64
poke 53280,1
poke 808,100
sys 64764
ik weet ze niet meer van de Vic 20 , is te lang geleden.
Het is dus met 19jaar de oudste casemod tot nu toe !!

Theorie = niks werkt en iedereen weet waarom. / Praktijk = alles werkt maar niemand weet waarom. / Wij combineren theorie en praktijk = niks werkt en niemand weet waarom !!!!!


  • redbenz
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 09-03 12:09

redbenz

Geluk zit soms in grote dingen

Ik heb trouwens toen serieus overwogen om na 1,5 jaar of zo mijn vic 20 de net geintroduceerde C-16 look te geven .
Die was zwart met witte toetsen.
Heb toen uiteindelijk maar de C64 gekocht ( weer voor 1000piek ).

Theorie = niks werkt en iedereen weet waarom. / Praktijk = alles werkt maar niemand weet waarom. / Wij combineren theorie en praktijk = niks werkt en niemand weet waarom !!!!!


Verwijderd

Een paar jaar geleden gaatjes geboord in de zijkant van mijn kast (pentium 150) om de luchttoevoer te verbeteren. Ook ik had toen nog nooooooooit van casemodden gehoord :)

  • irritableskillz
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Op woensdag 12 december 2001 15:28 schreef Cobra_Lup het volgende:
Zo'n 18 jaar geleden heb ik op mijn MSX-2 een CM uitgevoerd.

Ik heb toen de tijd de audio van mijn FM-Pac (mono) en MSX-Muziek Module en mijn PC Speaker samengevoegd en d.m.v. schakelaartjes in mijn kast kon ik switchen tussen alle outputs of ze juist samenvoegen tot een soor van spatial stereo.

Zelfs overclocken bestond toen al nl de Z80A vervangen door een Z80B en de clock christal vervangen.

De MSX draaide oorspronkel op 3,57 Mhz na de overclock draaide die van mij op 8 Mhz.

Verder had ik op de plaats van de 2e floppydrive een lichtorgel van ledjes gemaakt om een hoog kerstboomgehalte te creëren (Vraag mij niet waarom, was toen 8 leek wel stoer)

>:)

Grtz Cobra
damn! 8 jaar en dan al casemodden...
hoe bedoel je tweaker in hart en nieren :)

Verwijderd

Eerste mod: BBC Acorn zwart gespoten... hij vloekte qua kleur met mijn Atari en MSX :D

Vlak daarna m'n C64 waarvan de kast kapot was, in een buro gebwoud... met tape ingebout in het buroblad... later een 5 en een kwart drive (loodzwaar dat kreng) uitgepakt en ingebouwd in datzelfde buro... nam je niet effe maar naar iemand |:(

ps. Was zo een 13 tot 14 jaar geleden... (toch :?)

Verwijderd

hmm, ik heb ooit de paddles van m'n phlips telespel e2201 vervangen door paddles van een andere pongclone, omdat die een beter wieltje had. voor de stoerigheid een rood ledje in de linker- en een groene ledje in de rechterpaddle geprutst...1976 of ergens in die hoek

(/me vraagt zich af of dat nou een casemod of een joystickmod was:-)

  • Lars The 18th
  • Registratie: November 1999
  • Niet online
mischien een pong console met extra leds :X

[ Voor 177% gewijzigd door Lars The 18th op 25-03-2006 20:24 ]


  • silentsnow
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 15-04-2013

silentsnow

« '-_-' »

telt het schermpje van je rekenmachine omdraaien ook?? Dan krijg je alle je de ipv zwart/wit, wit/zwart

The trade of the tools
[ me | specs ] Klipsch Promedia Ultra 5.1 + Sennheiser HD-590


  • NightOwlNL
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 25-05 21:45
moederbord bouwen in een case waarin dat eigenlijk helemaal niet kan:) wel gelukt uiteindelijk, ben der toen een halve dag mee bezig geweest lol

  • KeeZ
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 25-04-2022

KeeZ

Deze plek is te koop.

Op donderdag 13 december 2001 15:51 schreef Drama het volgende:
Min eerst mod was volledig mislukt.
Ik zou met een decupeerzaag het bacardi logo uit mijn zijkant halen en dat is een vierkant geworden.
Verder had ik nog een tl lampje liggen, die heb ik in de kast gedrukt en de tl met blauw plakplastic beplakt. verder had ik geen ruimte meer in de zijplaat om coolers te plaatsen dus die sonden in de kast.
Verder wou ik nog de ledjes vervangen en dat zijn toen gewone lampen uit een auto geworden.
Mijn tweede mod ben ik nu een half jaar mee bezig en is nog steeds niet af (heb je wat te doen en je hebt alle tijd om het te doen dus fout gaat het niet) ik moet alleen nog wat bedenken om mijn wind tunnel idee op poten te zetten. (theoretish hebben mijn natuurkunde leraar en ik berekend dat met een kamer temp. van 17 graden de zelfde waarde behaald kunnen worden als met water koeling) ja en verder heb ik zo tussen neus en lippen door een paar koffer mod's gemaakt en heb ik letterlijk een pc achter het behang geplakt.

edit:
letters vergeten
tja.... en op LAN stond ie toch mooi met zn koffermodje !! wOOt !! mooi gedaan allemaal olav !!

Deze plek is te koop.


  • Kapitein Edward
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 19-02-2024
ik ben nu met mijn eertste CM bezig en ik ben net klaar met verver en ik ga mijn standaard kast ombouwen tot bigtower
zodat ik er een nieuw mobo er in kan zetten en mon proc een beetje kan gaan laten sweten >:)

  • Devster
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-08-2025

Devster

-=+CLOUDBARISTA+=-

1985... een resetknop in mijn C=64 gebouwd... later nog zwart gespoten en ledjes op de userpoort aangesloten :D

"The problem with internet quotes is that you can't always depend on their accuracy" ~Abraham Lincoln, 1864.


  • mr_obb
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 12:59

mr_obb

Lakse Perfectionist

Onze eerste computer bestond uit reserve onderdelen van mijn pa z;n werk die samengevoegd waren in een bananendoos. Werkte prima, zal in 83 geweest zijn of zo.

  • Evilernie933
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 27-05 21:19
Mijn eerste mod was 2 maanden geleden :P

het is natuurlijk moeilijk te bepalen wanneer een case gemod is, de eerste computer was natuurlijk een enorm ding en niet voor home-use gemaakt. Als ze daar dan bijv een stekkertje extra in hebben gebouwd, is dat dan een MOD :?

tampert, kriminalpolizei

Pagina: 1