Is het mogelijk POST te gebruiken in <A>-tags?

Pagina: 1
Acties:
  • 163 views sinds 30-01-2008

  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
Ik zou graag een link willen gebruiken waarbij er geen parameters in de titelbalk worden gebruikt.

Het gebruik van een <form method="POST"> is niet echt handig, aangezien die de layout erg vern$$kt.

Is dit mogelijk? :)

  • Femme
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 21-08 20:40

Femme

Hardwareconnaisseur

Official Jony Ive fan

Je bedoelt dat de status bar niet de link laat zien?

onmouseover="window.status='';return true"

zoiets geloof ik

  • LuCarD
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

LuCarD

Certified BUFH

onClick="Formname.submit();"

Je kan dan natuurlijk ook eerst variablen wijzigen voordat je de form submit.

Programmer - an organism that turns coffee into software.


  • Juup
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
[Code]
<div onClick="document.location.href='index.html';">index</div>

Zoiets?

Een wappie is iemand die gevallen is voor de (jarenlange) Russische desinformatiecampagnes.
Wantrouwen en confirmation bias doen de rest.


Verwijderd

<FORM name=whateveryouwant method="post" action="index.php3">
<input type=hidden name=boeien value=jadatboeit>
</FORM>
<a href="#" onClick="document.whateveryouwant.submit()">Link</a>

Volgens mij is dit de oplossing ;)

  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
Shit.. :o ik bedoelde niet titelbalk maar adresbalk. :(

Alright.. thanks anyways.. :)

Maar laat ik de situatie iets verduidelijken. Ik bouw dynamisch een page met PHP en dan druk ik een linkje af in deze vorm:
code:
1
<a href="pagina.php?forumid=1&topicid=2">....</a>
Nu was ik benieuwd of het met de <a> tag ook gewoon mogelijk was een POST actie oid te doen.

En met een form kan het idd ook heel goed, maar dat verknoeit de layout van een page nogal (wanneer je voor ieder linkje een eigen form maakt). :(

code:
1
<a href="pagina.php?veld=1&veld2=3" method="post">...</a>
Ik zie het al helemaal voor me.. :7

;)

Iemand nog?

  • sebas
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 16-12-2025
misschien denk ik te makkelijk, maar kun je niet gewoon ipv POST GET gebruiken, dan worden de variabelen 'stiekum' meegestuurd, vink persoonlijk eleganter

Everyone complains of his memory, no one of his judgement.


  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
Maar daar gaat het 'm juist om: zou graag geen parameters in de adresbalk zien (en nogmaals: zonder <form method="post"> te gebruiken).

  • LuCarD
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

LuCarD

Certified BUFH

Je kan een aantal manieren gebruiken.:
(in volgorde van moeilijkheid)
Optie 1:
Je doet het met GET naar script A toe en daar gooi je alles in een Sessie, Cookie en/of DB. En je stuurt daarna de Client door met de HEADER functie
Optie 2:
Je maakt een custom-Errordocument, in dat custom errordocument bekijk je het URL en haal je stiekem de variablen eruit.
bv. http://jouw-domain.com/indentificativar/var1/var2/var3

Optie 3:
Je maakt gebruik van Apache .htaccess file om een url om te bouwen. Zelf weinig ervaring mee. Maar ik weet dat het kan. Het is ff uitzoeken.. en nu geen zin in.

kijk hier maar eens http://www.apache.org/docs/misc/rewriteguide.html
of http://www.devshed.com/Talk/Forums/Forum15/HTML/000080.html
of http://www.apache.org/docs/mod/mod_rewrite.html

have fun :)

Programmer - an organism that turns coffee into software.


  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
Even tussendoor... zie ik het verkeerd als ik zeg dat het een klus is die de webbrowser zou moeten klaren? Die zou gewoon een POST moeten doen ipv een GET. :)

Verwijderd

Volgens mij weet ik wel wat je bedoeld:

Als ik jouw was zou ik gewoon action="POST" gebruiken en dan enkele 'hidden' toevoegen.

<input type="hidden" value="blabla">

Deze velden kun je gewoon vullen met gegevens. En wanneer je dan post worden ze
keurig mee gestuurd en in de adresbalk komen geen parameters te staan.

Afters_X_ky

  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
Dat klopt. Maar zoals ik in de 1e post al zei: een <FORM>-tag verknoeit de layout van je HTML. En om nu voor ieder linkje een form te maken.. nou nee.

Maar misschien ben ik nu wel op zoek naar een onmogelijke situatie. Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif

Verwijderd

Hoezo verknoeit het je layout? Je kan bijv ipv een submitbuttontje ook gewoon een <input type="image"> gebruiken. Of met css je submitbutton zo bouwen dat hij alleen textueel eruitziet (hetzelfde dus als een link) alleen werkt dat laatste geloof ik niet in NS

  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
De <input> tags zijn het probleem niet. Puur de <form> tags. Die zetten een <p> tag (oftewel een lege regel ofzo) neer onder het form.

Zo heb ik bv een compleet form binnen een <td> staan: hele <td> verticaal uitgerekt. Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/pukey.gif

  • Tim
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 23-07 15:18

Tim

Dan haal je de <p> tag weg..

Verwijderd

Ja. dan haal je die <p> tag weg idd... ik heb er geen problemen mee hoor!

enne... je kan ook een formpie submitten door een link :

code:
1
2
3
4
5
<form name="blaat">
<input type="hidden" value="hoi!">
</form>

<a href="javascript:document.blaat.sumit()">blaat</a>

  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
Nee, die <p> staat er niet, het LIJKT alsof die er staat. En ik snap ook best dat je met een javascrippie onder een link een form kunt submitten.

Maar ik wil helemaal niks geen nergens een <form> hebben staan. Euh, probeer maar eens. Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif Maak een tabel, met een regel en een cel. Zet er een <form></form> in. Als het goed is wordt die cel dan enorm uitgerekt (even een kleurtje er bij voor het juiste effect). Dát is mijn probleem. Een <form> vern##kt de layout. Zeker wanneer ik tig formpjes zou gebruiken.

Volgens mij kan, wat ik wil, gewoon niet.

Verwijderd

Dus als ik je goed begrijp gaat het jouw om de layout die vern#$%kt wordt op de pagina zelf. Wanneer je de zaakjes goed wil positioneren zou je kunnen proberen met layers te gaan werken. Handiger is misschien DIV en SPAN. Maar hiermee kun je alles tot op de pixel nauwkeurig plaatsen.

Ik dacht eerst dat het je ging om wat er in de adresbalk gebeurde; sorry Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif

Je hoeft trouwens nooit te denken dat je iets onmogelijks wilt, want ik denk dat alles uiteindelijk wel lukt !!!

  • Tuinhark
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-08 18:56
Het gaat me er ook uiteindelijk om wat er in de adresbalk staat. Dat is het doel. Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif

Het middel is bv een form met actie POST.

Ik was op zoek naar een ander middel (bv het niet-bestaande <a href="pagina?var1=bla&var2=blaat" action="post">...</a> ).

Maar wellicht dat ik met wat DIVjes de boel idd goed zou kunnen positioneren. Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif Is daar een handige tool voor? Op dit moment doe ik al mijn HTML-en met een gewone teksteditor.

(Enneh, wat is dat SPAN? Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif)

Afters_x_ky, mijn dank.

Anderen natuurlijk ook voor hun input! Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/loveit.gif

Verwijderd

Hou er wel ff rekening mee dat IE <div> heeft voor layers en netscape gebruikt <layer>

Verwijderd

mm, ik heb op het moment precies hetzelfde probleem als de TS en hier is nog geen antwoord gegeven.. ik zal het antwoord even opnieuw uitleggen:

ik wil dus POST variabelen naar de volgende pagina doorsturen, zonder een <form> tag te gebruiken, want dat heeft hetzelfde effect voor de opmaak als een <p> tag. GET variabelen zijn geen keuze, want het gaat om een vote scriptje, en dan wil ik de link zo kort mogelijk houden, en geen mogelijkheid om die votelink aan andere te geven zodat die automatisch voten..

heeft iemand ondertussen een oplossing?

  • curry684
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 13-08 16:46

curry684

left part of the evil twins

HTML zit na ruim 3 jaar niet meer in Programming & Webscripting, doe maar iets nieuws in Webdesign & Graphics :z

Professionele website nodig?

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.